Moda: Në pranverë lulëzon e kuqja

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Moda: Në pranverë lulëzon e kuqja

kuqja-768x474.jpg


Pasi e kishim kombinuar gjatë dimrit, ngjyra e pasionit është konfirmuar sërish super e modës, sidomos në hijet e saj më të gjalla

Ne e donim atë gjatë gjithë dimrit dhe madje e kemi veshur edhe në këmbët tona, në çizme: pranvera që sapo erdhi e konfirmon atë si një ngjyrë super të modës dhe pa të cilën nuk mund të bëjmë: është e kuqja, sidomos në nuancat e saj më të ndritura dhe energjike, një simbol i pasionit dhe vitalitetit. Mund të vishet vetëm ose mund të kombinohet me ngjyra të tjera, me ngjyrën rozë në veçanti.

Kompania Pantone ka treguar se e kuqja, ‘Cherry Tomato’ (nëse doni ngjyrën ekzakt do të jetë nuanca e shënuar me kodin 17-1563) është një nga hijet e modës të sezonit të bukur 2018. Kjo është një ngjyrë e kuqe intensive dhe energjike: siç e thotë tashmë emri i saj, është në mes tonit të ndritshëm të domates dhe të qershisë, dhe sigurisht duke e veshur atë, nuk mund të mos vihemi re. Kjo ngjyrë u rri mirë si bruneve edhe biondeve: rrit ngrohtësinë e ngjyrës mesdhetare, tipike për ata me flokë të errët, por gjithashtu rrit shkëlqimin e ngjyrave të lehta.

Me një look totalisht në të kuqe, si ai i propozuar për shembull nga Versace, sigurisht që bini shumë në sy, por mund ta thyeni veshjen duke e përzier të kuqen me ngjyra të ndryshme. Një kombinim tipik i sezonit veror të pranverës 2018 është me ngjyrën rozë, sidomos në nuancat e saj më të gjalla. Gjithmonë klasike është përzierja me të zezën, siç është propozuar nga Giorgio Armani, ose përdoret si një element në stampime. Për të eksperimentuar, ka edhe hije të errët, siç është propozuar nga Roberto Cavalli dhe Etro.


(gazeta-Shqip.com)
 

Zana1

Braveheart
K'tej tek ne k'te pranvere/vere..... dominon ngjyra Lavender dhe Lejla.
 
Top