• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Moda, 10 mënyra të thjeshta për të qenë elegante (Foto)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Moda, 10 mënyra të thjeshta për të qenë elegante (Foto)

اfarëdo rasti qoftë, mjafton vërtet pak për të qenë rrezëllitëse: zbuloni se si të keni pamjen e duhur, pa shpenzuar një sasi të madhe parash

Cili prej nesh nuk dëshiron të ndihet mirë kudo që të jetë dhe me këdo që të takojë? Sa shumë e adhurojmë që të kemi pamjen e duhur në rastin e duhur? Shkurtimisht, ajri i peshqve jashtë ujit nuk i pëlqen askujt, por nuk jemi as të gatshme për shuma të mëdha parash për rroba apo pajisje të shtrenjta që na bëjnë të dukemi trendy dhe super elegante. Megjithatë, me disa truke të vogla një aspekt të sofistikuar në çdo kohë të ditës me siguri mund ta rrëmbejmë: ja se si.


Këmishë e bardhë: një klasike që zgjidh çdo situatë. Me pantallona ngjyrë bezhë, ose ngjyrë blu apo ndoshta nën një mbulesë trëndafili, është gjithmonë super e modës. Thjesht perfekte.

Kapelë kashte: kushtojnë shumë pak, por menjëherë japin një ajër elegant dhe bon ton. Me një strehë të gjerë si dhe me një palë syze, ata do të na japin pamjen e një ylli të vërtetë. Asnjëherë pa to!

Efekti i metalit: madje edhe xhaketa e viteve ’80 nëse ka ngjyra metalike është e përkryer për të na bërë të ndihemi pak ‘divë’ dhe sigurisht shumë rrëzëllitëse. Në tregje gjenden me një çmim të mirë, e provoni që ta besoni.

Perla për të gjitha: perlat e shumta ndoshta na bëjnë të dukemi zonja, por thjesht ndryshoni madhësinë dhe margaritarin që të keni efektin rrëzëllitës dhe super të modës. Një palë vathë të varur do të ishin perfekte për çdo rast: dukemi të sofistikuara nëse shoqërohen me një fustan të zi të vogël, joformal, por elegant nëse përdoret me një veshje sportive. Duhet të mbahen gjithmonë në dorë, më fal… në vesh!

Xhaketë sportive: xhaketa e strukturuar sigurisht që na bën të dukemi si zonjë, por xhaketa sportive e shkurtër zgjidh shkëlqyeshëm çdo situatë. Na pëlqejnë me shumë ngjyra: në blu elektrike, në të verdhë me diell, por edhe në hije pastel që të kombinohet me rrobat e dantellës. Pak shpenzime, kaq shumë dorëzim.

Syze dielli: janë aksesorë që bëjnë diferencën. Pra, të përqendrohemi në ato syze që është e pamundur të mos i vësh re dhe që mund t’i përdorim edhe në mbrëmje, ndoshta për të mbajtur flokët në rregull. Gjithmonë me ne, jemi në telashe po t’i harrojmë.

Veshja e kuqe: të guxosh është e mundur, edhe duhet në fakt. Një veshje shumë e thjeshtë do të jetë rrëzëllitëse nëse në vend të zezës anonime zgjedhim të kuqen. Veshja e gjatë dhe e butë e plazhit kthehet në një veshje të sofistikuar nëse ngjyra është ajo e duhura: e kuqe. Do të viheni re sigurisht.

Bizhuteri të rëndësishme: nëse veshja është e butë dhe këpucët nuk janë veçanërisht të ndritshme, le të përqëndrohemi në bizhuteritë që bien në pah. Vera është sezoni i duhur për ta bërë qafën të duket e gjallë dhe me shumë ngjyra dhe pa harxhuar një sasi të madhe parash; nëse do të kemi shansin t’i blejmë ato kur janë me zbritje, nuk do të kemi as ankthin e portofolit të zbrazët. Rrofshin!

Pantallona të buta:
të përshtatshme për të gjithë, ato janë një domosdoshmëri e garderobës tonë. Mund t’i kombinoni me bluza të thjeshta ose edhe me këmisha të dantellave për ta zbukuruar pamjen pa e tejkaluar. Rezultat i garantuar.

Këpucët:
çdo veshje e kombinuar me këpucën e duhur është e përsosur dhe elegante. Më të rejat dëshirojnë ngjyrën e arit ose nuancat në ngjyrë bezhë, për aq kohë sa ato janë të shoqëruara me çantat që u përshtaten. Me takë 10 cm, ata nuk janë të vështira për t’u mbajtur dhe do na japin një pamje elegante dhe të rafinuar që të gjithë e kërkojnë. Thjesht të parezistueshme.

(gazeta-Shqip.com)
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Wow sa te bukura kepucet ne ngjyr blu tek kjo fotoja.
Por ce do kaq te holla nuk ec dot lol.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Mrekulli,

vertete kenaqesi me qene femer. :)

717HjA4vf1L._UX342_.jpg
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
E dijme :)

Epo e thene nga nje femer ky quhet diskriminim gjinor :p
Me shume se diskriminim gjinor, eshte solidaritet gjinor ne disa raste. Thjesht per t'i dhen pah bukurise, pse jo edhe elegances mashkullore ne keto raste.

Jo si Ali Pasha, me pak bark e me shume elegance. :) (do thote Jovani pastaj: "Eeeee, plasen çokollatat ketej. Pokaq budallenj ju djemte e sojit tone?")
 
Top