• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Misteri i peshës së shpirtit

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Misteri i peshës së shpirtitNë fillim të shekullit të nëntëmbëdhjetë, në Masaçusets, Dr. Dankën Mekdagëll peshoi gjashtë pacientë që ishin duke vdekur – pesë burra dhe një grua. Për habinë e tij, në momentin që secili prej pacientëve largohej nga kjo jetë, pesha e tyre reduktohej me 21 gramë, diçka që nuk ndodhte në eksperimentet e mëvonshme tek minjtë dhe qentë. A është ky dallim prej 21 gramësh, siç konkludoi doktor Mekdagëll, pesha e shpirtit të njeriut?
/ Bota.al
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Nuk di ne c'faze i ka peshuar ky zoteria sepse me aq njohuri sa kam trupi vjen e fryhet pasi vdes....automatikisht ska sesi te behet me i lehte.
Dmth llogjikisht them se ne peshore skam vene askend, por pavaresisht ksaj nuk besoj se indeksi per te kuptuar se shpirti shkeputet eshte ky eksperiment.

Shpirti 21 gr....mahhh
 
Top