• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Misteri i Iapetus hëna e Saturnit

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Iapetus hëna e Saturnit sipas studiuesve është satelit artificial i braktisur nga ndonje arsye misterioze shumë,shumë kohë.Argumentet e tyre duken të forta dhe që bazohen nga pamjet e teleskopit Arecibo,foto të marra nga Cassini-Huygens dhe nga deklaratat zyrtare nga NASA.Ata zbuluan një mur të lartë 20 km dhe të gjërë 20 km,krateret kanë forma gjeometrike,katrore dhe gjashtëkëndëshe.
Gjithashtu rruga e hënës rreth Saturnit është shumë dalluese nga hënat tjera,dhe nuk është ne formë sferike.Sipas Nasa gjenden edhe materie organike të panjohura,dhe masa është shumë e dobët në krahasim me masat e sateliteve tjerë.
Pra,merret një nga objekte më dyshuese në sistemin tonë diellor.

Për më shumë info:
A Moon with a View - Part One

 

Attachments

Redaktimi i fundit:
Top