• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Miss Franca 2014 Miss, Flora Coquerel është vënë në qendër të sulmeve raciste. 19-vjeçarja brune, 1.82 m e gjatë e cila u zgjodh të shtunën e kaluar më e bukura e Francës, ndodhet në qendër të polemikave në rrjetet sociale për origjinën e saj, pasi babai i saj është francez ndërsa nëna është me origjinë nga Benini, një vend afrikan.Menjëherë pas përzgjedhjet së saj, në Facebook dhe Twitter nisën komentet raciste si “zezake”, vdekje të huajve”, “nuk është e bardhë një që përfaqëson Francën” apo “do të ishte mirë që të shfaqej pak ngjyrë e bardhë në vendit tonë”.

“Jam krenare për origjinën time. Shumë njerëz mund të identifikohen me mua. Unë jam dëshmi e një France multikulturore”- u është përgjigjur këtyre sulmeve bukuroshja franceze.

G.shqip
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Po he se njeriu me ngjyr po udhheq si super fuqi e kta akoma meren me keto budallallaqe.

Sh e bukur dhe me sharm duket vajza.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ata qe ja kan inatin , le t'ja hane kaken kesaj . Kjo eshte miss bota momentalisht . Nuk them qe ska me te bukura ,
por kjo ishte kige fare . E ndoqa dirtekt emisjonin se une perhere TF 1 shikoj dhe kjo e meritonte .
Atu kishte shume edhe kandidate te bardha si bora , por kjo e meritonte se dallohej nga te gjitha nga bukuria qe rezatonte .
Urime dhe ta gezoje kuroren ! Qent le te lehin se ate pune kan !
 

Kila

VIP
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

aman 1.82 e gjattt wee ca superr
se smi ka fal zoti te pakten 15 cm me shumee.....
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Inadqart e rracistat te marrshin t'ligat ty,se ty te paska fal Zoti si Pit :p
 

AjSi

...
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ne fakt te kjo foto mua sme pelqeu shume ,po meqe lexova komentin e Hartini thashe ta shof iher me mire edhe e pashe ne google...prape sme pelqen :p...per sa i perket faktit e zeze e kuqe e bardhe si plas me njeriu bukuria shihet nga tiparet jo nga ngjyra..

mua me pelqen shume miss france 2013 Marine Lorphelin ..ajo esh femra me e bukur ne bote (se kush mka pas genjy qe i ngjaj icik asajt e qe atehere nuk mahem mo ) hahah
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Si çokoladë, francezet nuk paskan shije në ketë drejtim kritik të pa vend :sije:
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ti thuash kesaj goces zezake eshte turp, esmere po! Sa budallenje qe jane njerezit, s'din as te dallojn ngjyren!

Nuk e di si kane qene gocat e tjera por kjo me pelqeka sidomos linjat e fytyres.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ne fakt te kjo foto mua sme pelqeu shume ,po meqe lexova komentin e Hartini thashe ta shof iher me mire edhe e pashe ne google...prape sme pelqen :p...per sa i perket faktit e zeze e kuqe e bardhe si plas me njeriu bukuria shihet nga tiparet jo nga ngjyra..

mua me pelqen shume miss france 2013 Marine Lorphelin ..ajo esh femra me e bukur ne bote (se kush mka pas genjy qe i ngjaj icik asajt e qe atehere nuk mahem mo ) hahah
Edhe Marina eshte e bukur shume , ndoshta edhe me e bukur se kjo , por une thash mes atyre qe konkuruan ate nate , kjo ishte me e bukura .
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ca ti shash ksaj :p Kjo qenka si shpirt kot se paska fituar ...Francezet jan te trash :p :p

Duan te jen bordh te bardha si ato pulat hungareze lool Kaz lezet nje cik negjyr per estetik :p
 

Endrra

VIP
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Hunda per marshalla :p

Ps: Ajsi nuk te ka kush faj ty qe smerr pjese ne keto miss-et.... Je shume modeste e u le vendin ketyre zezakeve te fitojne :)
 
Titulli: ‘Miss Franca’, në qendër të sulmeve raciste

Ata qe ja kan inatin , le t'ja hane kaken kesaj . Kjo eshte miss bota momentalisht . Nuk them qe ska me te bukura ,
por kjo ishte kige fare . E ndoqa dirtekt emisjonin se une perhere TF 1 shikoj dhe kjo e meritonte .
Atu kishte shume edhe kandidate te bardha si bora , por kjo e meritonte se dallohej nga te gjitha nga bukuria qe rezatonte .
Urime dhe ta gezoje kuroren ! Qent le te lehin se ate pune kan !

Ketu ne Fv eshte njera qe ka 3 dekada e pak,dhe ksaj ja merr ne kthese lol
vetem se ajo nuk ekspozohet kollaj,vec me e pa Hartin asht si malumja lol
 
Top