• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mirush Kabashi rrëfen "Apologjinë e Sokratit" në Francë

ReNdEx

Interist Forever


Duartrokitjet e publikut dhe ovacionet zgjatën gjatë, duke përshëndetur performancën e Mirush Kabashit në monodramën "Apologjia e vërtetë e Sokratit", e shfaqur në festivalin teatror "Pranvera e Europës", në Lion të Francës.

Protagonisti Mirush Kabashi u shpreh pas shfaqjes se jo vetëm që shfaqja u prit me shumë duartrokitje e thirrje entuziaste, jo vetëm që mori pjesë për herë të parë në festivalin "Pranvera Europiane", por dhe sepse për herë të parë spektatorët lionezë dëgjuan gjuhën shqipe.

Premiera e shfaqjes "Apologjia e vërtetë e Sokratit", me udhëheqës artistik Alfred Bualotin, i përket vitit 1997 dhe përveç qyteteve të vendit ajo është shfaqur të paktën në 15 vende të Evropës, si dhe në Kanada.

Në shtator të vitit 1997 Mirush Kabashi është nderuar me çmimin "Aktori më i mirë" i edicionit të 9-të të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit në Kajro (Egjypt) si dhe ka fituar çmime të tjera në Ukrainë, Bullgari,
(e.m/BalkanWeb)
 

MasteR

I'm offline
Pe: Mirush Kabashi rrëfen "Apologjinë e Sokratit" në Francë

Nje nder aktoret me te medhenj
 
Top