• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Miratohet rezoluta për pranimin e Kosovës në UNESCO

Marla

Urbi et Orbi
Miratohet rezoluta për pranimin e Kosovës në UNESCO. Kjo rezolutë ka marrë 27 vota pro, 14 kundër dhe 14 abstenim.

Rezistencë për ta shtyrë vendimin për Kosovën kanë bërë përfaqësuesit e Kubës dhe Rusisë. Në selinë e UNESCO-s në Paris ndodhej edhe delegacioni i Kosovës, kryesuar nga zv.kryeministri Hashim Thaci.

Miratimi i kësaj rezolute i hap rrugën anëtarësimit të Kosovës në UNESCO.
/Lapsi.al/


Urime! :)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Miratohet rezoluta për pranimin e Kosovës në UNESCO

Suksese te metejshme!!
 

Aguron

Anëtar Aktiv
Titulli: Miratohet rezoluta për pranimin e Kosovës në UNESCO

Jemi bere si kalamaj, sa lehte mashtrohemi me cuclla silikoni.

Ne anen tjeter Veriu shkoi per lesh.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Miratohet rezoluta për pranimin e Kosovës në UNESCO

Shume e rendesishme kjo.

S'kane fund surprizat e mira per kombin, ja nje e tille per te cilen ja vlen te besh nje miting madheshtor. Rrofsh UNESCO qe e pranove Kosoven, jua "zbukurove" jeten vellezerve kosovare me kete vendim historik.

Urime Kosova!

hajduti
 
Top