• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Miq te larget

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Miq te larget
taniiii...perpara se te nisim perrallen u keqen xhaxhi, premtojni xhaxhit se do ta degjoni me vemendje ate, dhe jo si perrallen e kaluar qe bet zhureeeeem, mire kolopucat e xhaxhit
hajde i'a nisim tani:
na ishet sec na ishet...na ishte nje here nje arush gri qe e quanin Matia...Matia jetonte prej kohesh buze nje kenete, brenda zgavres se nje trungu te nje peme ku me perpara tek kjo zgavra banonte nje ketrush...
Ishte nje pem shume e madhe, me tre dhoma brenda dhe shume komode.
Aty arush Matia, ndjente fresket gjat veres dhe ngroht gjat dimriiiiiit.
Nje dite prej ditesh, arush Matia pati nje vizitor nga Australia e larget...ishte Koala Krutis, nje shoku i tij i vjeter.
Matia e rregulloj shokun e vet ne nje prej dhomave te medha qe kishte ai.
Kurtis ishte entuziast nga natyra dhe cdo gje i dukej e mahnitshme...Gjithcka ishte ndryshe ne Australi!
Matia e merrte me vete cdo dite shokun e tij te vjeter dhe e shetiste dhe i tregonte te gjitha rrethinat dhe vendet e bukura...
Dy miqt tan, shetisnin gjate neper pyll dhe takonin te gjithe banoret qe jetonin aty.
Nje dite prej ditesh, ata vendosen te ngjiteshin ne mal per te takuar ariun e murrme...
dhe ashtu ben...
u ngjiten lart e lart...deri te shtepia e madhe e ariut te murrme...
Ai i qerasi ata me lemonada si fillim, me pas i'u nxori mjalt per drek, qe arinjt e kan shume qejf....
ariu i murrme, u kenaq shume nga vizita e dy shokeve te vjeter...
me pas te dy shoket, Matia dhe Kurtis, u ngjiten akoma dhe me lart malit dhe takuan Marmoten simpatike, qe ishte shume shume e bukul...
Dielli po perendonte dhe dy miqve tane u duhej te ktheheshin ne shtepin e tyre perpara se te errej e te behej nate...
dhe keshtu ben...
Ne mbremje, Matia vendosi t'i bente nje surpiz te bukur shokut te tij Kurtisit, dhe i hoqi krevatin nga dhoma e tij ku flinte, dhe e vendosi ate midis dy degeve te pemes, me pas Matia vendosi dy poce me mjalt mbi deget e pemes dhe aty afer tyre vendosi dhe nje llampe...
Erdhi ora per te fjetur gjume dhe u futen posht batanieve te dy shoket, dhe qendruan duke pritur...
Pas pak filluan te vinin flutura te bukura shume shume...te cilat i terhiqnin drita e llampes dhe era e mire e mjaltit qe kishte vendosur Matia...u mblodhen aq shume flutura te bukura sa Kurtis nuk donte te flinte ate nate, por donte te rrinte gjithe naten duke pare fluturat e bukura, qe nuk i kishte pare kurr asnje here, se ne Australi ku jetonte Kurtis nuk kishte flutura aq te bukura...
Te nesermen ne mengjes kur u ngriten nga gjumi, Kurtis do largohej serish per ne Australi, dhe po i vinte aq keq qe do largohej nga ai vend aq i bukur, por edhe Matia nuk donte qe te ikte shoku i tij...mirepo Kurtis duhej te ikte se kishte len atje femijet edhe mama arushen vetem per te cilet i kishte marr shume malli...
Dhe keshtu u nis per ne shtepin e tij serish vizitori dhe shoku i ngusht i Matias...

Kurtis e falenderoi shume shume shokun e tij per te gjitha ato surpriza dhe per te gjithe ate mikpritje qe i beri Matiasi, dhe i premtoi atij se, heren tjeter do vinte bashke me femijet dhe mama arushen per vizite....dhe u nis per rruge vizitori jone i dashur...
-Mirupafshim shoku im i vjeter! -i tha Matias.

-Mirupafshim miku im! -tha Kurtis...dhe u nis per rrugen e larget per ne Australi vizitori jone i dashur...

 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: Miq te larget

na ishte njehere nena dhi bash me tre kecat


fine primo tempo
 
Top