Milan shënon golin më të shpejtë të Serie A

1-80.jpgNdeshja e sotme mes Sassuolos dhe Milanit ka shënuar një rekord të ri.

Goli i shënuar nga futbollisti i Milanit, Rafael Leao është më i shpejti në historinë e Serie A.

Ai u shënua pas vetëm 6 sekondash, duke tejkaluar rekordin e mëparshëm të Paolo Poggit, në dhjetor të vitit 2001 kur teksa mbante fanellën e Piacenzas shënoi vetëm 8 sekonda, pas nisjes së ndeshjes.Shiko fotografinë WhatsApp-Video-2020-12-20-at-3.17.28-PM.mp4
A2news.com
 
Top