• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Meta: Po do qeveris me Berishen

Зngjεll

___________
kur njerzit nuk i njohin te gjitha dhimbjet,,,e ngatrroj avokatin e djallit me avokatin e atyre qe duan te jetojn,,,,pa harruar ne kte rast se ishte politika ajo qe i mori tropojes 180 djem te ri per dy vjet karrjer!!!!!!

kto kan ndodhur,,,na kan vrar vizikisht dhe do na vrasin ne kujtesen ton pergjimon ndoshta,,,,por nese ne ndalami per te zgjidhur kto gabime qe jan ber gjat zhvillimit ton si popull,,,,do ngelim pa zgjidhur kto qe duhet zgjedhur tani ne koh,,,dhe ne kte mynyr sdo mund te kemi shansin kurr per te qen pjes e zhvillimit kohor!!!!!
Ti bën mirë të shkosh të luash me kukulla :espuls:
 

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163865 said:
Mirë mirë e ke ncncnncn më krahason ti mua këtu salën psikopatin se nuk ka vajtur ne vendlindje me jetët e humbura të njerëzve apo djalin e tij që ikën e bën qejf nëpër botë ? Ncncncnnc ah thuaj cfarë nuk po dëgjojmë sot dhe akoma kemi për të dëgjuar gjëra të tilla nejse nejse se shumë u zgjatëm por një gjë duhet ta dini se nuk është djegur veriu prandaj më flisni mua ju këtu si bilbilat po nejse gjithcka është me kohën dhe e vërteta dhe drejtësia : Vonon por nuk harron - thotë populli ynë i lashtë
Ca mthu nuk asht djeg veriu ti mar, tesh ja ke nxi jeten.

Veriu qysh se ka ardh nqeverisje Enver Hoxha e deri msot nuk i asht njoft stadi qe ka dhe meriton me pas, tuj fillu me gjuhen, tuj fillu me zhvillimin, tuj fillu me njohjen e kulturs dhe veprave tsaj, e tu maru me veprat dhe arritjet per vlerat komtare.

Gegnishtja asht tu u shu, gja qe ska mujt me ja ba per 500 vjet turku, ja ka ba nver hoxha per 45 e pasusit e tij per 19 tjera.

Shkodra, si kryeqenra e zhillimit shqiptar, nuk ju dha investim dhe nuk ju dha veni qe ka meritu per tan ket koh. Shkodra asht shtyp ma egersisht se asnji tjeter prej hoxhs, pak ma pak ka ba Nano e pak ma pak kishte ba edhe Rama.

Kultura e vlersimi i veriut nuk asht dhana hala. Shkolla e par shqipe asht nzon tshkoders, me dekada ma perpara se shkolla e elbasanit qe asht nertu prej hoxhs me ul shkodren e veriun. kultura, arti e deri te futbolli i ka njoft lulzimet e veta nshkoder, praktikisht prej liceut franceskan te qytetit ku kan msu katolik e msyliman e ka nxjerr njerzit e par tletrave shqiptare, gjuhtrat, shkrimtart patriota, muzikant, aktorat, filologt e deri te kangtart e kangve qytetare shkodrane apo muzikant ma tmdhej tvenit si Prenk Jakova.

Persa i perket veprave komtare, jan gjana me rensi si ngritja e flamurit per her tpar qe ju dha ismail qemalit prej hoxhs, por qe ntvertet asht ngrit nji vit ma perpara prej malsorve shkodran, pikrisht, Ded Gjo Lulit ne malin e Decicit me 6 Prill 1911.

Pa dasht me ti permen shum e shum tjera me radh e me tdhan msime trensishme per shqipnin ty dhe tan atyne qe mshtesin idet tuja komuniste.
 

Зngjεll

___________
Ore ju qenkeni nam fare clidhje kam une me komunizmin o njeri jeni ne rregull apo si ju nuk e shikoni dhe se kuptoni ju ku e kam une ncncnncnc
Ta gezoni salen dhe bejini nje statuje andej nga ju te ndricoje veriun anembane dhe mire do ishte ne flori ta beni se ju ka bere shume ndere dhe shume gjera.
Saliu me keto zgjedhje u tregua qarte se per ke ka bere dhe kush e do dhe per ke ka punuar deri me sot sepse ai qen e pa mire % e votave te shqipetareve dhe se kush e votoi dhe se kush nuk e votoi ai qen e pa mire se me shume se gjysma e Shqiperise i dha 39% te votave dhe se aty u tregua qarte sesa e duan ate maskara dhe jo tek mandatet jo ato nuk pijne uje fare jane % qe treguan sa shume te kenaqur ishte populli me te dhe qeverine e tij . Ju kot beni sikur ai fitoi e me the te thashe pffffffffff asgje nuk fitoi ai e treguan kate faktet dhe jo ato qe do sala te thoje jo %%%%%%%%%%%%%%%%%%%% keto jane faktet . Klm ne vazhdim
 

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163874 said:
Ore ju qenkeni nam fare clidhje kam une me komunizmin o njeri jeni ne rregull apo si ju nuk e shikoni dhe se kuptoni ju ku e kam une ncncnncnc
Ta gezoni salen dhe bejini nje statuje andej nga ju te ndricoje veriun anembane dhe mire do ishte ne flori ta beni se ju ka bere shume ndere dhe shume gjera.
Saliu me keto zgjedhje u tregua qarte se per ke ka bere dhe kush e do dhe per ke ka punuar deri me sot sepse ai qen e pa mire % e votave te shqipetareve dhe se kush e votoi dhe se kush nuk e votoi ai qen e pa mire se me shume se gjysma e Shqiperise i dha 39% te votave dhe se aty u tregua qarte sesa e duan ate maskara dhe jo tek mandatet jo ato nuk pijne uje fare jane % qe treguan sa shume te kenaqur ishte populli me te dhe qeverine e tij . Ju kot beni sikur ai fitoi e me the te thashe pffffffffff asgje nuk fitoi ai e treguan kate faktet dhe jo ato qe do sala te thoje jo %%%%%%%%%%%%%%%%%%%% keto jane faktet . Klm ne vazhdim
Flm,

E kote te debatosh me juve, jeni e ndikuar shume nga ideologjia e ngulitur ne ndjesite tuaja dhe cdo gje qe thoni s'ka aspak lidhje me politiken dhe realitetin. Une flas me fakte ju akuzoni.

Une nuk thashe se ju keni te beni me komunizmin, por te sjella shembullin se akuza juaj se veriu e djegu jugun ne 97-en eshte thjeshte argument bosh duke te sjellur zhvendosjen, zhvleresimin dhe peruljen e gegve prej fanatikve, ekstremisteve te semure nga ideologjite duke ndikuar rrenjesisht edhe kombetarizmin.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
ne fakt po te bazohesh ne kte kod zgjedhor = :27

baza e ngjyres blu,,pra partis demokratike,,,paska qendruar qe nga fillimi ne pozicjonin real ne shikim ballor,,,

kto te tjerat kte pun kan per sa koh qe demokracia esht nje idollogji reale e kohes,,
Definicioni i ketij postimit tend:
Individi gjendet ne nje situate konfliktuale, sepse nga nje ane ka nje nevoje nje deshire, por ne te njejten kohe nuk mund ta permbush per arsye te repressionit te Super-Unit. Nevoja, deshira do te shprehet ne nje sintom fizike, e cila nuk vjen nga deme fizike por psiqik. Personi qe ndesh kete semundje ne shqip quhet Histerik.

Meso mos te komentosh cdo postim.
...................................................

Sa per qeverine qe do formohet. Me 23 a 24 deputet me shume ne qeverine e vjeter, kishte gjithe ato mini kriza per ligjet. po me kaq pak sa kan tani plus dhe mendimet, planet e dy partive nuk perputhen ne perfeksion. Populli thote ku i con mushka, se ai burim ska me uje.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Definicioni i ketij postimit tend:
Individi gjendet ne nje situate konfliktuale, sepse nga nje ane ka nje nevoje nje deshire, por ne te njejten kohe nuk mund ta permbush per arsye te repressionit te Super-Unit. Nevoja, deshira do te shprehet ne nje sintom fizike, e cila nuk vjen nga deme fizike por psiqik. Personi qe ndesh kete semundje ne shqip quhet Histerik.

Meso mos te komentosh cdo postim.
...................................................

Sa per qeverine qe do formohet. Me 23 a 24 deputet me shume ne qeverine e vjeter, kishte gjithe ato mini kriza per ligjet. po me kaq pak sa kan tani plus dhe mendimet, planet e dy partive nuk perputhen ne perfeksion. Populli thote ku i con mushka, se ai burim ska me uje.
:kercim: hahahahah kjo nuk esht nje semundje shoku difinicjoner,,,

ketu kishe te beje me nje definicjon me te gjer se mbrenda nje personi,,,sepse personi se ke ndeshur kte semundej,,por ka lindur me te dhe detyra jote esht qe ti ta definicjosh ate qe njeh nga 1%,,,e asaj qe un jam ne te vertet :eek:hh:
 

iLirjam

Antar i fv.al
me gjith ata ti me difinicjonove,,,


un kur te difinicjonoj do te shmotoj fare:brrr maje men!!! hahaha

un do bazohem ne ato qe du shkruash ne Fv,,, banu gati :grusht3:
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
me gjith ata ti me difinicjonove,,,


un kur te difinicjonoj do te shmotoj fare:brrr maje men!!! hahaha

un do bazohem ne ato qe du shkruash ne Fv,,, banu gati :grusht3:
o shoku Histerik, nuk fiton cmime kush shkruan me shume ketu aq me keq kush shkruan deshirat e represuara.
 

iLirjam

Antar i fv.al
o shoku Histerik, nuk fiton cmime kush shkruan me shume ketu aq me keq kush shkruan deshirat e represuara.
pse e kalon problemin ne ceshtje personale :uffa:

un thjesht te thash se do te bej se shpejti nje difinicjon per ty duke u bazuar ne ato qe thua,,,ke frik se mos te ngjes ndonje semundje ta pa merituar????

mos u frogo fare:kercim:
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
pse e kalon problemin ne ceshtje personale :uffa:

un thjesht te thash se do te bej se shpejti nje difinicjon per ty duke u bazuar ne ato qe thua,,,ke frik se mos te ngjes ndonje semundje ta pa merituar????

mos u frogo fare:kercim:
Megjithate fillo kuren se do behen shume me te forta sinjalet e degradimit psiqik.

...........................................................

Meten e kan votuar per keto deklarata:

19/03/2009 - Intervistë e Kryetarit të LSI-së, z.Ilir Meta botuar në revistën Klan


Po nëse koalicioni që thatë më sipër, do të bëhej Berisha-Meta?

Vetë zoti Berisha e ka bërë të qartë se ai nuk e shikon si një opsion të mundshëm këtë gjë. Por pavarësisht se cili ka qenë qëndrimi i tij, qëndrimi ynë ndaj zotit Berisha është përjashtues për shumë arsye, që lidhen edhe me vetë moshën e tij, një moshë që kërkon pensionin. Por, edhe për shkak të një panatyrshmërie shumë të madhe që mund të krijonte çdo bashkëpunim i tillë. ثshtë krejt e parëndësishme për të folur sot se çfarë do të ndodhë pas zgjedhjeve, kur mund të ketë shumë zhvillime para zgjedhjeve, gjatë tyre dhe natyrisht, duhet pritur një votë e gjithë shqiptarëve për të kuptuar edhe thelbin e mesazhit të tyre për qeverisjen e së nesërmes.

Ilir Meta!

..........................

Dhe me ekstremisti qe urren politiken, shkon te votoje sepse, sipas tij reformat e tyre i afrohen idese se tij, pas ketyre deklaratave e kupton sa budalla ishte ai dhe gjithe ata qe votojne politikanet, qofte te djathte, te mesit e te majte....

:fantazem:fantazem:fantazem:fantazem
 

iLirjam

Antar i fv.al
posta jote:)
o shoku Histerik, nuk fiton cmime kush shkruan me shume ketu aq me keq kush shkruan deshirat e represuara.
ne nje gjendje te shkatrruar nervash,,,duke pritur qe te gjej nje fush ku mund te ket besim te me kundershtoj,,,dhe nga frika se mos vertet mund te me jap dikush ndonje cmim qoft ky edhe per zhurmaxhia me i madh i shekullit,,,mundohet qe te sulmoj deshiren e tjetrit te cilen ai e ka plotesuar vet pa pyetur asnjeri,,,,te gjitha ato qe me kan pelqyer un i kam marr me vete,,,,:grusht3:

[youtube]cpjEmeYiYqs[/youtube]
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
posta jote:)


ne nje gjendje te shkatrruar nervash,,,duke pritur qe te gjej nje fush ku mund te ket besim te me kundershtoj,,,dhe nga frika se mos vertet mund te me jap dikush ndonje cmim qoft ky edhe per zhurmaxhia me i madh i shekullit,,,mundohet qe te sulmoj deshiren e tjetrit te cilen ai e ka plotesuar vet pa pyetur asnjeri,,,,te gjitha ato qe me kan pelqyer un i kam marr me vete,,,,:grusht3:
Qe eshte shume e progresuar kjo semundja jote u kuptua....po deri sa dhe mos te merresh vesh dhe me veten.

degjo Viktorin sidomos te refreni dhe shko fli

YouTube - unikatil qa thaQa po don me thon me at sen kishe po thom diqka
hini njonin vesh dul tjetrin Qa tha
Bitch rri rahat rakin mos ma ha
pernime spe di qa qa tha
.......
:fantazem
 

iLirjam

Antar i fv.al
Qe eshte shume e progresuar kjo semundja jote u kuptua....po deri sa dhe mos te merresh vesh dhe me veten.

degjo Viktorin sidomos te refreni dhe shko fli

YouTube - unikatil qa thaQa po don me thon me at sen kishe po thom diqka
hini njonin vesh dul tjetrin Qa tha
Bitch rri rahat rakin mos ma ha
pernime spe di qa qa tha
.......
:fantazem
ne fakt ato qe un kam thene ne kte Fv,,jan disa nga kto pjes
objektivi im esht arritur,,,ne aspektin figurativ ,,dhe shpirtor kjo esht e rendesishmja :kercim:
Loja Vazhdon,

Ku shkuat,,,,,ju qe me kundershtuat?
mos doni te me thoni qe,,ferrin se shikuat?
me thoni qe nuk doni prap nga kjo qe kerkuat!
mos doni te me thoni qe,,Shitsit sju friksuat?
objektivi kryesor esht arritur,,,ne aspektin figurativ dhe shpirtor,,,,kjo esht me e rendesishmja per mua!!!!!!

sa per deshiren per te qen interesant:kercim:

nuk ja interesant pervec faktit se je nga pala e :fantazem
 

iLirjam

Antar i fv.al
ej difinicjoner ,,,,

a esht kjo nese difinicohet diqka qe esht parashikuar duke e shprehur njekosisht edhe ne koh reale,,,?????


Loja Vazhdon,

Ku shkuat,,,,,ju qe me kundershtuat?
mos doni te me thoni qe,,ferrin se shikuat?
me thoni qe nuk doni prap nga kjo qe kerkuat!
mos doni te me thoni qe,,Shitsit sju friksuat?
mos me thuj PO POOOR Mos me thuaj JO,
ti sme njef mir mua kurse un ty,,,te shoh,
je strukur,,aq bukur,,dhe sdon per tu dukur,
dhe ben sikur se din,,qe kam per tju zhdukur,
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Ca mthu nuk asht djeg veriu ti mar, tesh ja ke nxi jeten.

Veriu qysh se ka ardh nqeverisje Enver Hoxha e deri msot nuk i asht njoft stadi qe ka dhe meriton me pas, tuj fillu me gjuhen, tuj fillu me zhvillimin, tuj fillu me njohjen e kulturs dhe veprave tsaj, e tu maru me veprat dhe arritjet per vlerat komtare.

Gegnishtja asht tu u shu, gja qe ska mujt me ja ba per 500 vjet turku, ja ka ba nver hoxha per 45 e pasusit e tij per 19 tjera.

Shkodra, si kryeqenra e zhillimit shqiptar, nuk ju dha investim dhe nuk ju dha veni qe ka meritu per tan ket koh. Shkodra asht shtyp ma egersisht se asnji tjeter prej hoxhs, pak ma pak ka ba Nano e pak ma pak kishte ba edhe Rama.

Kultura e vlersimi i veriut nuk asht dhana hala. Shkolla e par shqipe asht nzon tshkoders, me dekada ma perpara se shkolla e elbasanit qe asht nertu prej hoxhs me ul shkodren e veriun. kultura, arti e deri te futbolli i ka njoft lulzimet e veta nshkoder, praktikisht prej liceut franceskan te qytetit ku kan msu katolik e msyliman e ka nxjerr njerzit e par tletrave shqiptare, gjuhtrat, shkrimtart patriota, muzikant, aktorat, filologt e deri te kangtart e kangve qytetare shkodrane apo muzikant ma tmdhej tvenit si Prenk Jakova.

Persa i perket veprave komtare, jan gjana me rensi si ngritja e flamurit per her tpar qe ju dha ismail qemalit prej hoxhs, por qe ntvertet asht ngrit nji vit ma perpara prej malsorve shkodran, pikrisht, Ded Gjo Lulit ne malin e Decicit me 6 Prill 1911.

Pa dasht me ti permen shum e shum tjera me radh e me tdhan msime trensishme per shqipnin ty dhe tan atyne qe mshtesin idet tuja komuniste.
C'fare stadesh i duhen njohur veriut zoteri?Mos do te thuash qe gegenishtia duhet te behet gjuhe zyrtare megjithe se e flasin jo me shume se 25-30%e popullsise te republikes se shqiperise,po e bejme pse jo.Patjeter duhet tu njihet statusi i heronjve edhe brigadave SS te formuara ne veri,ne te njejten kohe qe e gjithe bota luftonte nazizmin dhe fashizmin,malesorat trima ishin vellezer me ta, mos po flet per keto statuse.Nje njeri qe trumbeton kunder ndarjeve veri jug te shkruaje keshtu si ju?Jeni vertet provincial, ashtu si nje pjese e madhe e qytetareve te veriut.Keni nevoje per heronj dhe heroi me i madh qe keni nxjere keto 60-70 vjet eshte pikerisht bace Berisha,por sic e kam thene, si ka mundesi qe edhe pjesa tjeter e shqiperise voton bacen buahhh .Edhe sic thone kushdo e lexon historine me syzet e tij, sepse syzet e tua mund te jene nje numer me i madh apo me i vogel dhe nuk mund ta lexojne te gjithe,megjithate te uroj sukses ne vendosjen e historise ne vendin e saj.
 

alfonci

Veri investigatio
C'fare stadesh i duhen njohur veriut zoteri?Mos do te thuash qe gegenishtia duhet te behet gjuhe zyrtare megjithe se e flasin jo me shume se 25-30%e popullsise te republikes se shqiperise,po e bejme pse jo.Patjeter duhet tu njihet statusi i heronjve edhe brigadave SS te formuara ne veri,ne te njejten kohe qe e gjithe bota luftonte nazizmin dhe fashizmin,malesorat trima ishin vellezer me ta, mos po flet per keto statuse.Nje njeri qe trumbeton kunder ndarjeve veri jug te shkruaje keshtu si ju?Jeni vertet provincial, ashtu si nje pjese e madhe e qytetareve te veriut.Keni nevoje per heronj dhe heroi me i madh qe keni nxjere keto 60-70 vjet eshte pikerisht bace Berisha,por sic e kam thene, si ka mundesi qe edhe pjesa tjeter e shqiperise voton bacen buahhh .Edhe sic thone kushdo e lexon historine me syzet e tij, sepse syzet e tua mund te jene nje numer me i madh apo me i vogel dhe nuk mund ta lexojne te gjithe,megjithate te uroj sukses ne vendosjen e historise ne vendin e saj.

Veriut i eshte mohuar vendi qe meriton ne cdo gje, ky stad i duhet kthyer.

Gegnishten nuk e flasin ajo perqindje qe thoni ju por perkundrazi ju ftoj qe te rishikoni ato numra sepse ju bejne te dukeni shume i paditur persa i perket gjeografise dhe demografise se vendit. Ndoshta keni akoma mundesi qe ta rishikoni ate qe thate qe te mos dukeni aq i pacipe per diskutimin ne fjale. Nuk jam ketu per t'iu edukuar prandaj nuk po sjelle dhe infot qe duhet ditur qe nga klasat fillore.

Malsoret shqipetare jane ne veri dhe jug, pasi zonat malore pershkojne zonat lindore te te gjithe vendit, prandaj termi maslor nuk i referohet gegve, por te gjithe shqipetareve qe kane jetuar ne male. Se dyti malsoret shqipetare jane ato trima qe i kane rezistuar cdo pushtimi per shekuj me radhe duke e ruajtur traditen, kulturen dhe virtytet e kombit me sakrificat me te jashtezakonshme. Malsoret kane gabuar ne momente te ndryshme, behet fjale per disa, sic eshte rasti i mbeshtetesve te regjimit, tek e fundit ato e kane bere kete mbeshtetje per arsye me te rendesishme, shkeputjen nga Serbia.

Une nuk trumbetoj per ndarje, por per njohje te realitetit. Shqipetaret nuk kane sesi te presin drejtesi kur nuk kane vendosur drejtesi ndaj vetes, qe fillon nga ndarja me te shkuaren komuniste, me ndalimin e te drejtes per te qene ne funksione administrative te atyre qe i kane sherbyer regjimit diktatorial, me njohjen e vlerave te gegnishtes (qe jo per gje por eshte bere madje edhe nga ato qe kane qene vendimtare per vendosjen e shqipes standarte dhe jo nga une apo ju thjeshte per arsye sic akuzoni juve ne kete rast,) gjera te tjera kane te bejne me njohjen e vlerave te tjera si herojnve te vertete shqipetare dhe te shuhen nje here e pergjithmone emrat e "herojnve" qe vetem komunizmit i kane sherbyer. Ai qe ka vrare shqipetarin per te sjellur komunizmin ne shqiperi nuk ka sesi te marre titullin hero, mbase me standartet tuaja kjo eshte e mundur. Nje tjeter proces eshte njohja e vetevetes, historia shqipetare nuk mund te jete ajo qe na ka mesuar komunizmi me ane te censures, megjithate pak ndryshim eshte bere nga nje tekst i kohes se komunizmit me ato qe jane funksional sot. Kur shqipetaret te jene te vertete ndaj vetes, atehere do te mund te kerkojne drejtesi nga te tjeret me ane te vetedijes dhe rrugeve ligjore si per ceshtjen came, dhe mbrojtjen e te drejtave te shqipetareve jashte kufijve.

Persa i perket provincialitetit tim, di te them se jam i shetitur paksa me shume sesa juve dhe kam nje arsimim te nje profili me te larte.

Berisha nuk eshte hero i veriut, e verteta eshte se ai eshte zgjedhur deputet me shume ne veri sesa ne jug gjate karriers se tij.

Veriu nuk ka nevoje per njerez si Berisha, veriu krenohet me figura te tjera si Fishta, Migjeni, Asdreni, Gurakuqi, Isa Boletini, Oso Kuka, Ded Gjo Luli, Prek Cali e lista ska te sosur.

Flm per retoriken qe perdorni, nje argumentues i dobet gjithnje i kthen debatet ne personale, dhe ju spo beni as me pak as me shume. Mua s'me behet vone se c'fare mendoni ju per mua, ne nje kohe kur ju as qe ja keni idene kush jam, nga vij apo sesi duket, ashtu sic nuk di une per ju. Pra, numri i syzeve te mia dhe retorika juaj per mua nuk jane shqetesim, por tregojne nivelin e ulet te debatit dhe metoden e jashtmodes qe ju perdorni.

Ne konkluzion, ajo qe une them eshte se shqipetaret duhet te ndajne thashethemet, padrejtesite dhe maniuplimet nga historia dhe njohurite e tyre per te ndertuar shqiperine e shqipetareve te vetedijesuar.
 
Top