Meta: Po do qeveris me Berishen

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163778 said:
Skandaloze, shiko si qeshin shqiptarët me këto paturpësi të politikanëve të degjeneruar që ka vendi ynë ncncncnnc Jeni bërë për të ardhur keq shikojeni pak veten jeni bërë sikur jani ulur në ndonjë kinema dhe shikoni filmin e popullit tuaj të vuajtur nga kjo politikë skandaloze dhe qeshni në stola me fatin e mijërave njerëzve dhe popullit tuaj pa vënë llogjikën dhe mendjen në punë se si do përfundojë ky popull me këta politikanë të korruptuar ncncncnnc që deri dje cfarë nuk shanit për Metën dhe sot na e bëni hero o egoista njerëz që jeni, si e keni atë guxim dhe qeshni kur po luhet fati i shqipëtarëve me këta politikan se kuptoj e ka thënë mirë dikush : Stambolli digjet e .... krihet
Tu vijë turp që mendoni me anë të simpatizë tuaj për partinë që doni dhe jo me atë që është vërtet për të thënë.
Jemi bërë një popull për tu ardhur turpppppppppppppppppppppppp

Pse eshte kjo paturpesi?

Nuk do kisha menduar se ju do kishit reagime te ketij modeli, pasi ju keni patur shansin qe te shikoni boten nga afer, te lexoni libra qe te tjeret skane degjuar per titujt e tyre apo te keni jetuar ne terren te ndryshme ne menyre qe te besh krahasimin e se rese me te vjetren dhe te zgjedhesh duke vleresuar me te miren.

Kjo ne fakt eshte hera e dyte ne historine e shqiperise se pas 1912-es qe shqipetaret bejne nje zgjedhje ne favor te vendit. Hera tjeter ka qene koha kur u krijua qeveria e bashkuar ne 1998-en.

Kjo ndodh ne cdo vend te botes, nje shembull konkret Gjermani ne kete rast, dy partite opozitare ne keto momente qe nga zgjedhjet e 2005-es bashkeqeverisin, kancelarja eshte e nje partie dhe ministrat e partive te tjera ndersa asnjera prej tyre nuk ka arritur qe te kete numrat e nevojshem per te formuar qeverine.

Bashkimi mbipartizan eshte nje metode qe i ka sherbyer gjithnje praktikave, interesave dhe nevojave kombetare pertej fraksioneve politike. Shqiperia nuk ka nevoje qe te beje dallilm se kush e drejton, shqiperia ka nevoje per integrim dhe shqipetaret duhet ta kuptojne kete nje here e mire. Integrimi mund te vije me kedo qe ka vullnetin dhe ndjek strategjite e gabuara. Ideologjite e ndasive duhet te analizohen me kujdes, strategjite dhe politikat e ndjekura te partive politike apo kraheve te ndryshem te saj jane aq te aferta saqe po te mos shikosh emrat apo ngjyrat qe i perfaqesojne ato nuk di ti dallosh.

Shqipetaret te mesojne nga thenja e famshme e Deng Xiaoping, liderit Kinez ne vitin 1978, "Nuk ka rendesi nese macja eshte e bardhe apo e zeze, perderisa nxe miun."

Meta po i ben nje nder te madh vendit dhe politikes. Vendit sepse po e shpeton nga nje vones ne integrim, po e shpeton nga shpenzimet kolosale per zgjedhje te parakohshme, sidomos ne nje kohe krize ekonomike dhe po i jep kontributin e tij sebashku me eksperiencen vendit per tu maturuar ne fushat ku ka ende probleme ne nje kohe kur integrimi duhet pershpejtuar. Mjaft kemi pritur. Persa i perket politikes, ai po i jep nje kontribut te jashtezakonshem asaj duke thyer muret percares te ngjyrave politike dhe duke i dhene vendit politiken e re te premtuar nga Rama por te demonstruar anasjelltas. Simpatizanteve te partive po ju con nje mesazh modernizimi, shikoni veten, partite dhe funksionet e tyre i marrim ne persiper, ngaterresat dhe fanatizmat tuaja shprehni me vote, te tjerat s'na intersojne neve dhe s'ju sjellin asnje te mire juve.

Nga ana tjeter shpetimi i nje qeverie dhe pershpejtimi i ndertimit te qeverise se re eshte me rendesi vitale per kosoven dhe egzistencen e saj. Kosova ka nevoje per mbeshtetje te palekundur, per njohje dhe pa ndihmen e shqiperise gjerat vetem se mund te ngadalesohen.
 

Зngjεll

___________
Aman Alfonc mos më kujto mua 1912 dhe ta krahasosh me këto zgjedhje skandaloze që nuk kanë ndodhur kurrë ndonjëherë ne vendin tonë aman të keqen se jemi regjur me këto historitë e Shqipërisë dhe politikanëve shqipëtar mos mi trego mua të lutem.
Unë nuk e kërkova këtë shanc more djalosh mua ma dhanë me zor Europën dhe botën ma dha sala juaj, unë dhe familja ime se deshëm por kështu është kur vret njerzit e jug-perëndimit dhe ju andej nuk keni varrosur me qindra fëmijë ok mos mi trego mua këto histori tani aman se jam deri në grykë me këto lëre me kaq është më mirë dëgjomë mua.
Ta gëzoni salën dhe demokracinë dhe metën bashkë dhe mos harroni ta vini ne mes të Shkodrës se e meriton vërtet
 

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163839 said:
Aman Alfonc mos më kujto mua 1912 dhe ta krahasosh me këto zgjedhje skandaloze që nuk kanë ndodhur kurrë ndonjëherë ne vendin tonë aman të keqen se jemi regjur me këto historitë e Shqipërisë dhe politikanëve shqipëtar mos mi trego mua të lutem.
Unë nuk e kërkova këtë shanc more djalosh mua ma dhanë me zor Europën dhe botën ma dha sala juaj, unë dhe familja ime se deshëm por kështu është kur vret njerzit e jug-perëndimit dhe ju andej nuk keni varrosur me qindra fëmijë ok mos mi trego mua këto histori tani aman se jam deri në grykë me këto lëre me kaq është më mirë dëgjomë mua.
Ta gëzoni salën dhe demokracinë dhe metën bashkë dhe mos harroni ta vini ne mes të Shkodrës se e meriton vërtet


Une nuk po ju tregoj asgje, une jam askushi per te treguar se c'fare te besh apo c'fare te mendosh.

Une nuk po ti lartesoj aspak as Meten as Berishen as Ramen, sepse deri tani mua s'me kane dhene asgje, cdogje qe kam arritur e kam arritur nga vetja ime, nga puna ime dhe ndihma e mbeshtetja e familjes por ajo qe di te them une eshte se ju po flisni me nje pjese te vogel te vetes ndersa shkruani nen nje ndikim te madh emocional.

Nga ana tjeter une po shoh anet pozitive qe ne botekuptimin tim ato kane rendesi shume me te madhe sesa te fokusohem ne gabimet e tyre te se shkuares pasi e di se e shkuara eshte thjeshte e tille, dhe permiresimi apo perkeqesimi i saj varet nga e ardhmja. Vendimet e fundit une i kuptoj si korrigjim i gabimeve qe shqipetaret i kane trasheguar qe nga qeverite e para shqipetare, ndasirat ne fraksione qe nuk i kane sherbyer askujt, pervec individeve per te patur nje paragraf me shume ne historine e vendit tone.

Shqiperia behet vetem atehere kur shqipetaret te reduktojne ndasirat e pakuptimta mes tyre, nder me te rendesishmet jane padyshim ato fetre dhe politike.

Kombi eshte mbi te gjitha dhe per kombin per mua besoj se te gjithe mund te punojne pa dallim, qofshin keto politike, fetare, krahinore, apo gjinore. Qeveria qe do te formohet eshte e te gjithe shqipetareve, padallim nese ju votuat PS, PD, apo ndonje parti tjeter.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Зngjεll;163839 said:
Aman Alfonc mos më kujto mua 1912 dhe ta krahasosh me këto zgjedhje skandaloze që nuk kanë ndodhur kurrë ndonjëherë ne vendin tonë aman të keqen se jemi regjur me këto historitë e Shqipërisë dhe politikanëve shqipëtar mos mi trego mua të lutem.
Unë nuk e kërkova këtë shanc more djalosh mua ma dhanë me zor Europën dhe botën ma dha sala juaj, unë dhe familja ime se deshëm por kështu është kur vret njerzit e jug-perëndimit dhe ju andej nuk keni varrosur me qindra fëmijë ok mos mi trego mua këto histori tani aman se jam deri në grykë me këto lëre me kaq është më mirë dëgjomë mua.
Ta gëzoni salën dhe demokracinë dhe metën bashkë dhe mos harroni ta vini ne mes të Shkodrës se e meriton vërtet

ty do te kisha kshilluar te shkoje tek ndonje psikolog se per zotin me dukesh shum pesimiste,,,ne nje koh qe Shqipria esht me mir se kurr me par,,dhe ty te ka rastisur ta keqkuptosh shqiperin ne nje moment te veshtir ndoshta per ty dhe familjen tende,,,por nese e don vertet shqiprin duhet ta llogaritesh pak situaten qe ishte ajo,,,kur ti dhe familja jote u detyruat ta bragtisni,,,dhe duke analizuar situaten,,,mendo per te gjith Shqipfolsit,,ndoshta vetem at´her do te kuptosh se ajo ishte rruga e ngelur!!!dhe se skishte asnje shans per tu shmangur,,,tani gjithshka ka mar pozicjon te gjer dhe ky esht nje ralitet qe duhet ti gezoj shqiptaret,,,
 

Зngjεll

___________
Alfonc këto janë fjalë të një njeriu tim të dashur: Kur të këputin gishtat e dorës, kur nuk ke një copë varri ku të qash vajzën, nipin mbesen dhe dhëndërin dhe kur zemra ndahet në copa nga dhimbja që humbet një familje të tërë për fajin e një krimineli sepse donte pushtet dhe sepse donte të vriste njërëz për interesat e tij personale atëherë hajdeni ju o njerëz të më thoni fale atë person , atëherë hajdeni ju o njerëz të më thoni se ai është një njeri që do popullin e vet, që ka kërkuar drejtësinë, dhe se bëri të pamundurën të gjente trupat e gjithë atyre që humbën familjarët në det.

Kur njerzit nuk e dinë dhe nuk e njohin këtë dhimbje të tillë janë avokatët e djallit dhe nuk janë njerëz të drejtë .Të përshëndes
 

Зngjεll

___________
ty do te kisha kshilluar te shkoje tek ndonje psikolog se per zotin me dukesh shum pesimiste,,,ne nje koh qe Shqipria esht me mir se kurr me par,,dhe ty te ka rastisur ta keqkuptosh shqiperin ne nje moment te veshtir ndoshta per ty dhe familjen tende,,,por nese e don vertet shqiprin duhet ta llogaritesh pak situaten qe ishte ajo,,,kur ti dhe familja jote u detyruat ta bragtisni,,,dhe duke analizuar situaten,,,mendo per te gjith Shqipfolsit,,ndoshta vetem at´her do te kuptosh se ajo ishte rruga e ngelur!!!dhe se skishte asnje shans per tu shmangur,,,tani gjithshka ka mar pozicjon te gjer dhe ky esht nje ralitet qe duhet ti gezoj shqiptaret,,,

Ti bën mirë të shkosh të luash me kukulla :espuls:
 

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163857 said:
Alfonc këto janë fjalë të një njeriu tim të dashur: Kur të këputin gishtat e dorës, kur nuk ke një copë varri ku të qash vajzën, nipin mbesen dhe dhëndërin dhe kur zemra ndahet në copa nga dhimbja që humbet një familje të tërë për fajin e një krimineli sepse donte pushtet dhe sepse donte të vriste njërëz për interesat e tij personale atëherë hajdeni ju o njerëz të më thoni fale atë person , atëherë hajdeni ju o njerëz të më thoni se ai është një njeri që do popullin e vet, që ka kërkuar drejtësinë, dhe se bëri të pamundurën të gjente trupat e gjithë atyre që humbën familjarët në det.

Kur njerzit nuk e dinë dhe nuk e njohin këtë dhimbje të tillë janë avokatët e djallit dhe nuk janë njerëz të drejtë .Të përshëndes

Me vjen keq per dhimbjen qe ka kaluar familja juaj.

Megjithate, nje dhimbje te ngjashme e kane kaluar pothuajse te gjithe shqipetaret, madje edhe kryeministri aktual qe i eshte dashur te beje te njejten gje me te birin e tij, ta largoje nga vendlindja per te njejtat arsye sic ndodhi me familjen tuaj, apo me veten qe nuk ka mundur te shkoje ne vendlinjen e tij per mbi 10 vite. Mjaftojne keto, per te mos u marrur me histori personale ketu.

Shqiperia me Turqine nuk do te kishte pasur kurre mardhenie diplomatike nese politika e vendit tone do te ishte ndertuar ne principe mbi te cilat po bazohen komentet tuaja.
 

Зngjεll

___________
Mirë mirë e ke ncncnncn më krahason ti mua këtu salën psikopatin se nuk ka vajtur ne vendlindje me jetët e humbura të njerëzve apo djalin e tij që ikën e bën qejf nëpër botë ? Ncncncnnc ah thuaj cfarë nuk po dëgjojmë sot dhe akoma kemi për të dëgjuar gjëra të tilla nejse nejse se shumë u zgjatëm por një gjë duhet ta dini se nuk është djegur veriu prandaj më flisni mua ju këtu si bilbilat po nejse gjithcka është me kohën dhe e vërteta dhe drejtësia : Vonon por nuk harron - thotë populli ynë i lashtë
 

iLirjam

Antar i fv.al
Зngjεll;163857 said:
Kur njerzit nuk e dinë dhe nuk e njohin këtë dhimbje të tillë janë avokatët e djallit dhe nuk janë njerëz të drejtë .Të përshëndes


kur njerzit nuk i njohin te gjitha dhimbjet,,,e ngatrroj avokatin e djallit me avokatin e atyre qe duan te jetojn,,,,pa harruar ne kte rast se ishte politika ajo qe i mori tropojes 180 djem te ri per dy vjet karrjer!!!!!!

kto kan ndodhur,,,na kan vrar vizikisht dhe do na vrasin ne kujtesen ton pergjimon ndoshta,,,,por nese ne ndalami per te zgjidhur kto gabime qe jan ber gjat zhvillimit ton si popull,,,,do ngelim pa zgjidhur kto qe duhet zgjedhur tani ne koh,,,dhe ne kte mynyr sdo mund te kemi shansin kurr per te qen pjes e zhvillimit kohor!!!!!
 

Зngjεll

___________
kur njerzit nuk i njohin te gjitha dhimbjet,,,e ngatrroj avokatin e djallit me avokatin e atyre qe duan te jetojn,,,,pa harruar ne kte rast se ishte politika ajo qe i mori tropojes 180 djem te ri per dy vjet karrjer!!!!!!

kto kan ndodhur,,,na kan vrar vizikisht dhe do na vrasin ne kujtesen ton pergjimon ndoshta,,,,por nese ne ndalami per te zgjidhur kto gabime qe jan ber gjat zhvillimit ton si popull,,,,do ngelim pa zgjidhur kto qe duhet zgjedhur tani ne koh,,,dhe ne kte mynyr sdo mund te kemi shansin kurr per te qen pjes e zhvillimit kohor!!!!!

Ti bën mirë të shkosh të luash me kukulla :espuls:
 

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163865 said:
Mirë mirë e ke ncncnncn më krahason ti mua këtu salën psikopatin se nuk ka vajtur ne vendlindje me jetët e humbura të njerëzve apo djalin e tij që ikën e bën qejf nëpër botë ? Ncncncnnc ah thuaj cfarë nuk po dëgjojmë sot dhe akoma kemi për të dëgjuar gjëra të tilla nejse nejse se shumë u zgjatëm por një gjë duhet ta dini se nuk është djegur veriu prandaj më flisni mua ju këtu si bilbilat po nejse gjithcka është me kohën dhe e vërteta dhe drejtësia : Vonon por nuk harron - thotë populli ynë i lashtë

Ca mthu nuk asht djeg veriu ti mar, tesh ja ke nxi jeten.

Veriu qysh se ka ardh nqeverisje Enver Hoxha e deri msot nuk i asht njoft stadi qe ka dhe meriton me pas, tuj fillu me gjuhen, tuj fillu me zhvillimin, tuj fillu me njohjen e kulturs dhe veprave tsaj, e tu maru me veprat dhe arritjet per vlerat komtare.

Gegnishtja asht tu u shu, gja qe ska mujt me ja ba per 500 vjet turku, ja ka ba nver hoxha per 45 e pasusit e tij per 19 tjera.

Shkodra, si kryeqenra e zhillimit shqiptar, nuk ju dha investim dhe nuk ju dha veni qe ka meritu per tan ket koh. Shkodra asht shtyp ma egersisht se asnji tjeter prej hoxhs, pak ma pak ka ba Nano e pak ma pak kishte ba edhe Rama.

Kultura e vlersimi i veriut nuk asht dhana hala. Shkolla e par shqipe asht nzon tshkoders, me dekada ma perpara se shkolla e elbasanit qe asht nertu prej hoxhs me ul shkodren e veriun. kultura, arti e deri te futbolli i ka njoft lulzimet e veta nshkoder, praktikisht prej liceut franceskan te qytetit ku kan msu katolik e msyliman e ka nxjerr njerzit e par tletrave shqiptare, gjuhtrat, shkrimtart patriota, muzikant, aktorat, filologt e deri te kangtart e kangve qytetare shkodrane apo muzikant ma tmdhej tvenit si Prenk Jakova.

Persa i perket veprave komtare, jan gjana me rensi si ngritja e flamurit per her tpar qe ju dha ismail qemalit prej hoxhs, por qe ntvertet asht ngrit nji vit ma perpara prej malsorve shkodran, pikrisht, Ded Gjo Lulit ne malin e Decicit me 6 Prill 1911.

Pa dasht me ti permen shum e shum tjera me radh e me tdhan msime trensishme per shqipnin ty dhe tan atyne qe mshtesin idet tuja komuniste.
 

Зngjεll

___________
Ore ju qenkeni nam fare clidhje kam une me komunizmin o njeri jeni ne rregull apo si ju nuk e shikoni dhe se kuptoni ju ku e kam une ncncnncnc
Ta gezoni salen dhe bejini nje statuje andej nga ju te ndricoje veriun anembane dhe mire do ishte ne flori ta beni se ju ka bere shume ndere dhe shume gjera.
Saliu me keto zgjedhje u tregua qarte se per ke ka bere dhe kush e do dhe per ke ka punuar deri me sot sepse ai qen e pa mire % e votave te shqipetareve dhe se kush e votoi dhe se kush nuk e votoi ai qen e pa mire se me shume se gjysma e Shqiperise i dha 39% te votave dhe se aty u tregua qarte sesa e duan ate maskara dhe jo tek mandatet jo ato nuk pijne uje fare jane % qe treguan sa shume te kenaqur ishte populli me te dhe qeverine e tij . Ju kot beni sikur ai fitoi e me the te thashe pffffffffff asgje nuk fitoi ai e treguan kate faktet dhe jo ato qe do sala te thoje jo %%%%%%%%%%%%%%%%%%%% keto jane faktet . Klm ne vazhdim
 

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163874 said:
Ore ju qenkeni nam fare clidhje kam une me komunizmin o njeri jeni ne rregull apo si ju nuk e shikoni dhe se kuptoni ju ku e kam une ncncnncnc
Ta gezoni salen dhe bejini nje statuje andej nga ju te ndricoje veriun anembane dhe mire do ishte ne flori ta beni se ju ka bere shume ndere dhe shume gjera.
Saliu me keto zgjedhje u tregua qarte se per ke ka bere dhe kush e do dhe per ke ka punuar deri me sot sepse ai qen e pa mire % e votave te shqipetareve dhe se kush e votoi dhe se kush nuk e votoi ai qen e pa mire se me shume se gjysma e Shqiperise i dha 39% te votave dhe se aty u tregua qarte sesa e duan ate maskara dhe jo tek mandatet jo ato nuk pijne uje fare jane % qe treguan sa shume te kenaqur ishte populli me te dhe qeverine e tij . Ju kot beni sikur ai fitoi e me the te thashe pffffffffff asgje nuk fitoi ai e treguan kate faktet dhe jo ato qe do sala te thoje jo %%%%%%%%%%%%%%%%%%%% keto jane faktet . Klm ne vazhdim

Flm,

E kote te debatosh me juve, jeni e ndikuar shume nga ideologjia e ngulitur ne ndjesite tuaja dhe cdo gje qe thoni s'ka aspak lidhje me politiken dhe realitetin. Une flas me fakte ju akuzoni.

Une nuk thashe se ju keni te beni me komunizmin, por te sjella shembullin se akuza juaj se veriu e djegu jugun ne 97-en eshte thjeshte argument bosh duke te sjellur zhvendosjen, zhvleresimin dhe peruljen e gegve prej fanatikve, ekstremisteve te semure nga ideologjite duke ndikuar rrenjesisht edhe kombetarizmin.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
ne fakt po te bazohesh ne kte kod zgjedhor = :27

baza e ngjyres blu,,pra partis demokratike,,,paska qendruar qe nga fillimi ne pozicjonin real ne shikim ballor,,,

kto te tjerat kte pun kan per sa koh qe demokracia esht nje idollogji reale e kohes,,

Definicioni i ketij postimit tend:
Individi gjendet ne nje situate konfliktuale, sepse nga nje ane ka nje nevoje nje deshire, por ne te njejten kohe nuk mund ta permbush per arsye te repressionit te Super-Unit. Nevoja, deshira do te shprehet ne nje sintom fizike, e cila nuk vjen nga deme fizike por psiqik. Personi qe ndesh kete semundje ne shqip quhet Histerik.

Meso mos te komentosh cdo postim.
...................................................

Sa per qeverine qe do formohet. Me 23 a 24 deputet me shume ne qeverine e vjeter, kishte gjithe ato mini kriza per ligjet. po me kaq pak sa kan tani plus dhe mendimet, planet e dy partive nuk perputhen ne perfeksion. Populli thote ku i con mushka, se ai burim ska me uje.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Definicioni i ketij postimit tend:
Individi gjendet ne nje situate konfliktuale, sepse nga nje ane ka nje nevoje nje deshire, por ne te njejten kohe nuk mund ta permbush per arsye te repressionit te Super-Unit. Nevoja, deshira do te shprehet ne nje sintom fizike, e cila nuk vjen nga deme fizike por psiqik. Personi qe ndesh kete semundje ne shqip quhet Histerik.

Meso mos te komentosh cdo postim.
...................................................

Sa per qeverine qe do formohet. Me 23 a 24 deputet me shume ne qeverine e vjeter, kishte gjithe ato mini kriza per ligjet. po me kaq pak sa kan tani plus dhe mendimet, planet e dy partive nuk perputhen ne perfeksion. Populli thote ku i con mushka, se ai burim ska me uje.

:kercim: hahahahah kjo nuk esht nje semundje shoku difinicjoner,,,

ketu kishe te beje me nje definicjon me te gjer se mbrenda nje personi,,,sepse personi se ke ndeshur kte semundej,,por ka lindur me te dhe detyra jote esht qe ti ta definicjosh ate qe njeh nga 1%,,,e asaj qe un jam ne te vertet :eek:hh:
 

iLirjam

Antar i fv.al
me gjith ata ti me difinicjonove,,,


un kur te difinicjonoj do te shmotoj fare:brrr maje men!!! hahaha

un do bazohem ne ato qe du shkruash ne forum,,, banu gati :grusht3:
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
me gjith ata ti me difinicjonove,,,


un kur te difinicjonoj do te shmotoj fare:brrr maje men!!! hahaha

un do bazohem ne ato qe du shkruash ne forum,,, banu gati :grusht3:
o shoku Histerik, nuk fiton cmime kush shkruan me shume ketu aq me keq kush shkruan deshirat e represuara.
 

iLirjam

Antar i fv.al
o shoku Histerik, nuk fiton cmime kush shkruan me shume ketu aq me keq kush shkruan deshirat e represuara.

pse e kalon problemin ne ceshtje personale :uffa:

un thjesht te thash se do te bej se shpejti nje difinicjon per ty duke u bazuar ne ato qe thua,,,ke frik se mos te ngjes ndonje semundje ta pa merituar????

mos u frogo fare:kercim:
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
pse e kalon problemin ne ceshtje personale :uffa:

un thjesht te thash se do te bej se shpejti nje difinicjon per ty duke u bazuar ne ato qe thua,,,ke frik se mos te ngjes ndonje semundje ta pa merituar????

mos u frogo fare:kercim:
Megjithate fillo kuren se do behen shume me te forta sinjalet e degradimit psiqik.

...........................................................

Meten e kan votuar per keto deklarata:

19/03/2009 - Intervistë e Kryetarit të LSI-së, z.Ilir Meta botuar në revistën Klan


Po nëse koalicioni që thatë më sipër, do të bëhej Berisha-Meta?

Vetë zoti Berisha e ka bërë të qartë se ai nuk e shikon si një opsion të mundshëm këtë gjë. Por pavarësisht se cili ka qenë qëndrimi i tij, qëndrimi ynë ndaj zotit Berisha është përjashtues për shumë arsye, që lidhen edhe me vetë moshën e tij, një moshë që kërkon pensionin. Por, edhe për shkak të një panatyrshmërie shumë të madhe që mund të krijonte çdo bashkëpunim i tillë. ثshtë krejt e parëndësishme për të folur sot se çfarë do të ndodhë pas zgjedhjeve, kur mund të ketë shumë zhvillime para zgjedhjeve, gjatë tyre dhe natyrisht, duhet pritur një votë e gjithë shqiptarëve për të kuptuar edhe thelbin e mesazhit të tyre për qeverisjen e së nesërmes.

Ilir Meta!

..........................

Dhe me ekstremisti qe urren politiken, shkon te votoje sepse, sipas tij reformat e tyre i afrohen idese se tij, pas ketyre deklaratave e kupton sa budalla ishte ai dhe gjithe ata qe votojne politikanet, qofte te djathte, te mesit e te majte....

:fantazem:fantazem:fantazem:fantazem
 

iLirjam

Antar i fv.al
posta jote:)
o shoku Histerik, nuk fiton cmime kush shkruan me shume ketu aq me keq kush shkruan deshirat e represuara.

ne nje gjendje te shkatrruar nervash,,,duke pritur qe te gjej nje fush ku mund te ket besim te me kundershtoj,,,dhe nga frika se mos vertet mund te me jap dikush ndonje cmim qoft ky edhe per zhurmaxhia me i madh i shekullit,,,mundohet qe te sulmoj deshiren e tjetrit te cilen ai e ka plotesuar vet pa pyetur asnjeri,,,,te gjitha ato qe me kan pelqyer un i kam marr me vete,,,,:grusht3:

[youtube]cpjEmeYiYqs[/youtube]
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
posta jote:)


ne nje gjendje te shkatrruar nervash,,,duke pritur qe te gjej nje fush ku mund te ket besim te me kundershtoj,,,dhe nga frika se mos vertet mund te me jap dikush ndonje cmim qoft ky edhe per zhurmaxhia me i madh i shekullit,,,mundohet qe te sulmoj deshiren e tjetrit te cilen ai e ka plotesuar vet pa pyetur asnjeri,,,,te gjitha ato qe me kan pelqyer un i kam marr me vete,,,,:grusht3:
Qe eshte shume e progresuar kjo semundja jote u kuptua....po deri sa dhe mos te merresh vesh dhe me veten.

degjo Viktorin sidomos te refreni dhe shko fli

YouTube - unikatil qa thaQa po don me thon me at sen kishe po thom diqka
hini njonin vesh dul tjetrin Qa tha
Bitch rri rahat rakin mos ma ha
pernime spe di qa qa tha
.......
:fantazem
 

ida angel

:)
V.I.P
Mos beni chit chat ju ,mjafton ti pergjigjeni temes dhe kaq....apo beni keshtu se s'ka moderator ne linj :D
 

iLirjam

Antar i fv.al
Qe eshte shume e progresuar kjo semundja jote u kuptua....po deri sa dhe mos te merresh vesh dhe me veten.

degjo Viktorin sidomos te refreni dhe shko fli

YouTube - unikatil qa thaQa po don me thon me at sen kishe po thom diqka
hini njonin vesh dul tjetrin Qa tha
Bitch rri rahat rakin mos ma ha
pernime spe di qa qa tha
.......
:fantazem

ne fakt ato qe un kam thene ne kte forum,,jan disa nga kto pjes
objektivi im esht arritur,,,ne aspektin figurativ ,,dhe shpirtor kjo esht e rendesishmja :kercim:
Loja Vazhdon,

Ku shkuat,,,,,ju qe me kundershtuat?
mos doni te me thoni qe,,ferrin se shikuat?
me thoni qe nuk doni prap nga kjo qe kerkuat!
mos doni te me thoni qe,,Shitsit sju friksuat?

objektivi kryesor esht arritur,,,ne aspektin figurativ dhe shpirtor,,,,kjo esht me e rendesishmja per mua!!!!!!

sa per deshiren per te qen interesant:kercim:

nuk ja interesant pervec faktit se je nga pala e :fantazem
 

iLirjam

Antar i fv.al
ej difinicjoner ,,,,

a esht kjo nese difinicohet diqka qe esht parashikuar duke e shprehur njekosisht edhe ne koh reale,,,?????


Loja Vazhdon,

Ku shkuat,,,,,ju qe me kundershtuat?
mos doni te me thoni qe,,ferrin se shikuat?
me thoni qe nuk doni prap nga kjo qe kerkuat!
mos doni te me thoni qe,,Shitsit sju friksuat?
mos me thuj PO POOOR Mos me thuaj JO,
ti sme njef mir mua kurse un ty,,,te shoh,
je strukur,,aq bukur,,dhe sdon per tu dukur,
dhe ben sikur se din,,qe kam per tju zhdukur,
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Ca mthu nuk asht djeg veriu ti mar, tesh ja ke nxi jeten.

Veriu qysh se ka ardh nqeverisje Enver Hoxha e deri msot nuk i asht njoft stadi qe ka dhe meriton me pas, tuj fillu me gjuhen, tuj fillu me zhvillimin, tuj fillu me njohjen e kulturs dhe veprave tsaj, e tu maru me veprat dhe arritjet per vlerat komtare.

Gegnishtja asht tu u shu, gja qe ska mujt me ja ba per 500 vjet turku, ja ka ba nver hoxha per 45 e pasusit e tij per 19 tjera.

Shkodra, si kryeqenra e zhillimit shqiptar, nuk ju dha investim dhe nuk ju dha veni qe ka meritu per tan ket koh. Shkodra asht shtyp ma egersisht se asnji tjeter prej hoxhs, pak ma pak ka ba Nano e pak ma pak kishte ba edhe Rama.

Kultura e vlersimi i veriut nuk asht dhana hala. Shkolla e par shqipe asht nzon tshkoders, me dekada ma perpara se shkolla e elbasanit qe asht nertu prej hoxhs me ul shkodren e veriun. kultura, arti e deri te futbolli i ka njoft lulzimet e veta nshkoder, praktikisht prej liceut franceskan te qytetit ku kan msu katolik e msyliman e ka nxjerr njerzit e par tletrave shqiptare, gjuhtrat, shkrimtart patriota, muzikant, aktorat, filologt e deri te kangtart e kangve qytetare shkodrane apo muzikant ma tmdhej tvenit si Prenk Jakova.

Persa i perket veprave komtare, jan gjana me rensi si ngritja e flamurit per her tpar qe ju dha ismail qemalit prej hoxhs, por qe ntvertet asht ngrit nji vit ma perpara prej malsorve shkodran, pikrisht, Ded Gjo Lulit ne malin e Decicit me 6 Prill 1911.

Pa dasht me ti permen shum e shum tjera me radh e me tdhan msime trensishme per shqipnin ty dhe tan atyne qe mshtesin idet tuja komuniste.

C'fare stadesh i duhen njohur veriut zoteri?Mos do te thuash qe gegenishtia duhet te behet gjuhe zyrtare megjithe se e flasin jo me shume se 25-30%e popullsise te republikes se shqiperise,po e bejme pse jo.Patjeter duhet tu njihet statusi i heronjve edhe brigadave SS te formuara ne veri,ne te njejten kohe qe e gjithe bota luftonte nazizmin dhe fashizmin,malesorat trima ishin vellezer me ta, mos po flet per keto statuse.Nje njeri qe trumbeton kunder ndarjeve veri jug te shkruaje keshtu si ju?Jeni vertet provincial, ashtu si nje pjese e madhe e qytetareve te veriut.Keni nevoje per heronj dhe heroi me i madh qe keni nxjere keto 60-70 vjet eshte pikerisht bace Berisha,por sic e kam thene, si ka mundesi qe edhe pjesa tjeter e shqiperise voton bacen buahhh .Edhe sic thone kushdo e lexon historine me syzet e tij, sepse syzet e tua mund te jene nje numer me i madh apo me i vogel dhe nuk mund ta lexojne te gjithe,megjithate te uroj sukses ne vendosjen e historise ne vendin e saj.
 

alfonci

Veri investigatio
C'fare stadesh i duhen njohur veriut zoteri?Mos do te thuash qe gegenishtia duhet te behet gjuhe zyrtare megjithe se e flasin jo me shume se 25-30%e popullsise te republikes se shqiperise,po e bejme pse jo.Patjeter duhet tu njihet statusi i heronjve edhe brigadave SS te formuara ne veri,ne te njejten kohe qe e gjithe bota luftonte nazizmin dhe fashizmin,malesorat trima ishin vellezer me ta, mos po flet per keto statuse.Nje njeri qe trumbeton kunder ndarjeve veri jug te shkruaje keshtu si ju?Jeni vertet provincial, ashtu si nje pjese e madhe e qytetareve te veriut.Keni nevoje per heronj dhe heroi me i madh qe keni nxjere keto 60-70 vjet eshte pikerisht bace Berisha,por sic e kam thene, si ka mundesi qe edhe pjesa tjeter e shqiperise voton bacen buahhh .Edhe sic thone kushdo e lexon historine me syzet e tij, sepse syzet e tua mund te jene nje numer me i madh apo me i vogel dhe nuk mund ta lexojne te gjithe,megjithate te uroj sukses ne vendosjen e historise ne vendin e saj.


Veriut i eshte mohuar vendi qe meriton ne cdo gje, ky stad i duhet kthyer.

Gegnishten nuk e flasin ajo perqindje qe thoni ju por perkundrazi ju ftoj qe te rishikoni ato numra sepse ju bejne te dukeni shume i paditur persa i perket gjeografise dhe demografise se vendit. Ndoshta keni akoma mundesi qe ta rishikoni ate qe thate qe te mos dukeni aq i pacipe per diskutimin ne fjale. Nuk jam ketu per t'iu edukuar prandaj nuk po sjelle dhe infot qe duhet ditur qe nga klasat fillore.

Malsoret shqipetare jane ne veri dhe jug, pasi zonat malore pershkojne zonat lindore te te gjithe vendit, prandaj termi maslor nuk i referohet gegve, por te gjithe shqipetareve qe kane jetuar ne male. Se dyti malsoret shqipetare jane ato trima qe i kane rezistuar cdo pushtimi per shekuj me radhe duke e ruajtur traditen, kulturen dhe virtytet e kombit me sakrificat me te jashtezakonshme. Malsoret kane gabuar ne momente te ndryshme, behet fjale per disa, sic eshte rasti i mbeshtetesve te regjimit, tek e fundit ato e kane bere kete mbeshtetje per arsye me te rendesishme, shkeputjen nga Serbia.

Une nuk trumbetoj per ndarje, por per njohje te realitetit. Shqipetaret nuk kane sesi te presin drejtesi kur nuk kane vendosur drejtesi ndaj vetes, qe fillon nga ndarja me te shkuaren komuniste, me ndalimin e te drejtes per te qene ne funksione administrative te atyre qe i kane sherbyer regjimit diktatorial, me njohjen e vlerave te gegnishtes (qe jo per gje por eshte bere madje edhe nga ato qe kane qene vendimtare per vendosjen e shqipes standarte dhe jo nga une apo ju thjeshte per arsye sic akuzoni juve ne kete rast,) gjera te tjera kane te bejne me njohjen e vlerave te tjera si herojnve te vertete shqipetare dhe te shuhen nje here e pergjithmone emrat e "herojnve" qe vetem komunizmit i kane sherbyer. Ai qe ka vrare shqipetarin per te sjellur komunizmin ne shqiperi nuk ka sesi te marre titullin hero, mbase me standartet tuaja kjo eshte e mundur. Nje tjeter proces eshte njohja e vetevetes, historia shqipetare nuk mund te jete ajo qe na ka mesuar komunizmi me ane te censures, megjithate pak ndryshim eshte bere nga nje tekst i kohes se komunizmit me ato qe jane funksional sot. Kur shqipetaret te jene te vertete ndaj vetes, atehere do te mund te kerkojne drejtesi nga te tjeret me ane te vetedijes dhe rrugeve ligjore si per ceshtjen came, dhe mbrojtjen e te drejtave te shqipetareve jashte kufijve.

Persa i perket provincialitetit tim, di te them se jam i shetitur paksa me shume sesa juve dhe kam nje arsimim te nje profili me te larte.

Berisha nuk eshte hero i veriut, e verteta eshte se ai eshte zgjedhur deputet me shume ne veri sesa ne jug gjate karriers se tij.

Veriu nuk ka nevoje per njerez si Berisha, veriu krenohet me figura te tjera si Fishta, Migjeni, Asdreni, Gurakuqi, Isa Boletini, Oso Kuka, Ded Gjo Luli, Prek Cali e lista ska te sosur.

Flm per retoriken qe perdorni, nje argumentues i dobet gjithnje i kthen debatet ne personale, dhe ju spo beni as me pak as me shume. Mua s'me behet vone se c'fare mendoni ju per mua, ne nje kohe kur ju as qe ja keni idene kush jam, nga vij apo sesi duket, ashtu sic nuk di une per ju. Pra, numri i syzeve te mia dhe retorika juaj per mua nuk jane shqetesim, por tregojne nivelin e ulet te debatit dhe metoden e jashtmodes qe ju perdorni.

Ne konkluzion, ajo qe une them eshte se shqipetaret duhet te ndajne thashethemet, padrejtesite dhe maniuplimet nga historia dhe njohurite e tyre per te ndertuar shqiperine e shqipetareve te vetedijesuar.
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Te perziesh rrush dhe kumbulla te shohim se cfare rakie do dale!

me shum alkol me shije te shpifur qe te ben tap vetem me eren pa e provuar raki me te futme .
 
Redaktimi i fundit:
Top