• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Meta: Po do qeveris me Berishen

Зngjεll

___________
Skandaloze, shiko si qeshin shqiptarët me këto paturpësi të politikanëve të degjeneruar që ka vendi ynë ncncncnnc Jeni bërë për të ardhur keq shikojeni pak veten jeni bërë sikur jani ulur në ndonjë kinema dhe shikoni filmin e popullit tuaj të vuajtur nga kjo politikë skandaloze dhe qeshni në stola me fatin e mijërave njerëzve dhe popullit tuaj pa vënë llogjikën dhe mendjen në punë se si do përfundojë ky popull me këta politikanë të korruptuar ncncncnnc që deri dje cfarë nuk shanit për Metën dhe sot na e bëni hero o egoista njerëz që jeni, si e keni atë guxim dhe qeshni kur po luhet fati i shqipëtarëve me këta politikan se kuptoj e ka thënë mirë dikush : Stambolli digjet e .... krihet
Tu vijë turp që mendoni me anë të simpatizë tuaj për partinë që doni dhe jo me atë që është vërtet për të thënë.
Jemi bërë një popull për tu ardhur turpppppppppppppppppppppppp
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
ne shkoder ilirit i kishin bere nje slogan..

''Meta e treta e verteta''

ishte me Socialisten,,ndertoj Partine e vet LSI,, tani me te djathten..

slogani qe paten simpatizanet ne shkoder per Meten sikur ja qelloj.
 

iLirjam

Antar i fv.al
ne fakt po te bazohesh ne kte kod zgjedhor = :27

baza e ngjyres blu,,pra partis demokratike,,,paska qendruar qe nga fillimi ne pozicjonin real ne shikim ballor,,,

kto te tjerat kte pun kan per sa koh qe demokracia esht nje idollogji reale e kohes,,
 

iLirjam

Antar i fv.al
Зngjεll;163778 said:
Skandaloze, shiko si qeshin shqiptarët me këto paturpësi të politikanëve të degjeneruar që ka vendi ynë:uffa:

ne fakt un nuk i vari shpresat e mia personale tek politikanet,,,:)


pastaj kjo vetem nje fatkeqsi e popullit smund te jet,,,ata jan perfaqsuesit qe shqiptaret votbesojn,,,sepse nuk ka te tjere MOJ ME TE MIRE NE SHQIPRI,,,,

te pakten un spo i shoh te tjeret,,,mos e vajto ralitetin shqiptar,,,sepse ka edhe me keq,,,sa te kemi shendetin sduhet ti fusim trurit kaq merzi:top:
 

Gazolina

Moskokecarese
Sa kot me duket.... Ilir Meta nuk po mbron parimet e veta,megjithate qeveria duhej formuar...do kemi nje qeveri jo te qendrueshme.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
S'kishte si te behej me Edin , qe e hodhi nje jave para zgjedhjeve ftesen e siqert
te Ilirit per bashkim votash per te rrezuar Salen ,
Eshte rob me seder Iliri . Kurjoz jam te di se ç'ndjesi perjeton Edi , por them se duhet te jete diçka si sjellja e simpatizateve te deshperuar te tij te tipit engjell.
 

Gazolina

Moskokecarese
Edi sot ka ditelindjen mire ndihet besoj :D
Megjithate ai eshte shprehur ne lidhje me kualicionin e PD-LSI se kush mendon se me ka dobesuar e ka gabim,se jam bere me i forte...i zhgenjyer pak por ka zene mend me duket :D
 

marchigiano

Anëtar i ri
ca bejne edhe keta politikanet tane keshtu njehere... per nje post jane gati te japin edhe gruan.... kaq te degjeneruar qenkan.... deri dje tha nqf se do bej nje aleance pas zgjedhjeve... do ta bej vetem me ps.... me kete gje qe beri tani ska per te marre me votat e atyre qe e votuan..... dihet qe kjo aleance me berishen nuk do mbushi vitin.... se meta eshte nje njeri qe do te jete vete i pari.... po me salen kete gje nuk e ben dot... ashtu si nuk e beri me ps... nga njerez qe duan te jene protagonist vetem kriza ka.....
e di si eshte kjo aleanca.... eshte njelloj sikur berluskoni te beje aleance me di pietron...
 

alfonci

Veri investigatio
ne shkoder ilirit i kishin bere nje slogan..

''Meta e treta e verteta''

ishte me Socialisten,,ndertoj Partine e vet LSI,, tani me te djathten..

slogani qe paten simpatizanet ne shkoder per Meten sikur ja qelloj.
Ku e ke pa ti ket, jo per gja po sme ka ra nsy.
 

BeniT

Donatorë
Ja fali ndonje pallat Berisha ketij ?
Hajde turp hajde.
Mjere ne me politikane qe kemi ...
 

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163778 said:
Skandaloze, shiko si qeshin shqiptarët me këto paturpësi të politikanëve të degjeneruar që ka vendi ynë ncncncnnc Jeni bërë për të ardhur keq shikojeni pak veten jeni bërë sikur jani ulur në ndonjë kinema dhe shikoni filmin e popullit tuaj të vuajtur nga kjo politikë skandaloze dhe qeshni në stola me fatin e mijërave njerëzve dhe popullit tuaj pa vënë llogjikën dhe mendjen në punë se si do përfundojë ky popull me këta politikanë të korruptuar ncncncnnc që deri dje cfarë nuk shanit për Metën dhe sot na e bëni hero o egoista njerëz që jeni, si e keni atë guxim dhe qeshni kur po luhet fati i shqipëtarëve me këta politikan se kuptoj e ka thënë mirë dikush : Stambolli digjet e .... krihet
Tu vijë turp që mendoni me anë të simpatizë tuaj për partinë që doni dhe jo me atë që është vërtet për të thënë.
Jemi bërë një popull për tu ardhur turpppppppppppppppppppppppp
Pse eshte kjo paturpesi?

Nuk do kisha menduar se ju do kishit reagime te ketij modeli, pasi ju keni patur shansin qe te shikoni boten nga afer, te lexoni libra qe te tjeret skane degjuar per titujt e tyre apo te keni jetuar ne terren te ndryshme ne menyre qe te besh krahasimin e se rese me te vjetren dhe te zgjedhesh duke vleresuar me te miren.

Kjo ne fakt eshte hera e dyte ne historine e shqiperise se pas 1912-es qe shqipetaret bejne nje zgjedhje ne favor te vendit. Hera tjeter ka qene koha kur u krijua qeveria e bashkuar ne 1998-en.

Kjo ndodh ne cdo vend te botes, nje shembull konkret Gjermani ne kete rast, dy partite opozitare ne keto momente qe nga zgjedhjet e 2005-es bashkeqeverisin, kancelarja eshte e nje partie dhe ministrat e partive te tjera ndersa asnjera prej tyre nuk ka arritur qe te kete numrat e nevojshem per te formuar qeverine.

Bashkimi mbipartizan eshte nje metode qe i ka sherbyer gjithnje praktikave, interesave dhe nevojave kombetare pertej fraksioneve politike. Shqiperia nuk ka nevoje qe te beje dallilm se kush e drejton, shqiperia ka nevoje per integrim dhe shqipetaret duhet ta kuptojne kete nje here e mire. Integrimi mund te vije me kedo qe ka vullnetin dhe ndjek strategjite e gabuara. Ideologjite e ndasive duhet te analizohen me kujdes, strategjite dhe politikat e ndjekura te partive politike apo kraheve te ndryshem te saj jane aq te aferta saqe po te mos shikosh emrat apo ngjyrat qe i perfaqesojne ato nuk di ti dallosh.

Shqipetaret te mesojne nga thenja e famshme e Deng Xiaoping, liderit Kinez ne vitin 1978, "Nuk ka rendesi nese macja eshte e bardhe apo e zeze, perderisa nxe miun."

Meta po i ben nje nder te madh vendit dhe politikes. Vendit sepse po e shpeton nga nje vones ne integrim, po e shpeton nga shpenzimet kolosale per zgjedhje te parakohshme, sidomos ne nje kohe krize ekonomike dhe po i jep kontributin e tij sebashku me eksperiencen vendit per tu maturuar ne fushat ku ka ende probleme ne nje kohe kur integrimi duhet pershpejtuar. Mjaft kemi pritur. Persa i perket politikes, ai po i jep nje kontribut te jashtezakonshem asaj duke thyer muret percares te ngjyrave politike dhe duke i dhene vendit politiken e re te premtuar nga Rama por te demonstruar anasjelltas. Simpatizanteve te partive po ju con nje mesazh modernizimi, shikoni veten, partite dhe funksionet e tyre i marrim ne persiper, ngaterresat dhe fanatizmat tuaja shprehni me vote, te tjerat s'na intersojne neve dhe s'ju sjellin asnje te mire juve.

Nga ana tjeter shpetimi i nje qeverie dhe pershpejtimi i ndertimit te qeverise se re eshte me rendesi vitale per kosoven dhe egzistencen e saj. Kosova ka nevoje per mbeshtetje te palekundur, per njohje dhe pa ndihmen e shqiperise gjerat vetem se mund te ngadalesohen.
 

Зngjεll

___________
Aman Alfonc mos më kujto mua 1912 dhe ta krahasosh me këto zgjedhje skandaloze që nuk kanë ndodhur kurrë ndonjëherë ne vendin tonë aman të keqen se jemi regjur me këto historitë e Shqipërisë dhe politikanëve shqipëtar mos mi trego mua të lutem.
Unë nuk e kërkova këtë shanc more djalosh mua ma dhanë me zor Europën dhe botën ma dha sala juaj, unë dhe familja ime se deshëm por kështu është kur vret njerzit e jug-perëndimit dhe ju andej nuk keni varrosur me qindra fëmijë ok mos mi trego mua këto histori tani aman se jam deri në grykë me këto lëre me kaq është më mirë dëgjomë mua.
Ta gëzoni salën dhe demokracinë dhe metën bashkë dhe mos harroni ta vini ne mes të Shkodrës se e meriton vërtet
 

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163839 said:
Aman Alfonc mos më kujto mua 1912 dhe ta krahasosh me këto zgjedhje skandaloze që nuk kanë ndodhur kurrë ndonjëherë ne vendin tonë aman të keqen se jemi regjur me këto historitë e Shqipërisë dhe politikanëve shqipëtar mos mi trego mua të lutem.
Unë nuk e kërkova këtë shanc more djalosh mua ma dhanë me zor Europën dhe botën ma dha sala juaj, unë dhe familja ime se deshëm por kështu është kur vret njerzit e jug-perëndimit dhe ju andej nuk keni varrosur me qindra fëmijë ok mos mi trego mua këto histori tani aman se jam deri në grykë me këto lëre me kaq është më mirë dëgjomë mua.
Ta gëzoni salën dhe demokracinë dhe metën bashkë dhe mos harroni ta vini ne mes të Shkodrës se e meriton vërtet

Une nuk po ju tregoj asgje, une jam askushi per te treguar se c'fare te besh apo c'fare te mendosh.

Une nuk po ti lartesoj aspak as Meten as Berishen as Ramen, sepse deri tani mua s'me kane dhene asgje, cdogje qe kam arritur e kam arritur nga vetja ime, nga puna ime dhe ndihma e mbeshtetja e familjes por ajo qe di te them une eshte se ju po flisni me nje pjese te vogel te vetes ndersa shkruani nen nje ndikim te madh emocional.

Nga ana tjeter une po shoh anet pozitive qe ne botekuptimin tim ato kane rendesi shume me te madhe sesa te fokusohem ne gabimet e tyre te se shkuares pasi e di se e shkuara eshte thjeshte e tille, dhe permiresimi apo perkeqesimi i saj varet nga e ardhmja. Vendimet e fundit une i kuptoj si korrigjim i gabimeve qe shqipetaret i kane trasheguar qe nga qeverite e para shqipetare, ndasirat ne fraksione qe nuk i kane sherbyer askujt, pervec individeve per te patur nje paragraf me shume ne historine e vendit tone.

Shqiperia behet vetem atehere kur shqipetaret te reduktojne ndasirat e pakuptimta mes tyre, nder me te rendesishmet jane padyshim ato fetre dhe politike.

Kombi eshte mbi te gjitha dhe per kombin per mua besoj se te gjithe mund te punojne pa dallim, qofshin keto politike, fetare, krahinore, apo gjinore. Qeveria qe do te formohet eshte e te gjithe shqipetareve, padallim nese ju votuat PS, PD, apo ndonje parti tjeter.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Зngjεll;163839 said:
Aman Alfonc mos më kujto mua 1912 dhe ta krahasosh me këto zgjedhje skandaloze që nuk kanë ndodhur kurrë ndonjëherë ne vendin tonë aman të keqen se jemi regjur me këto historitë e Shqipërisë dhe politikanëve shqipëtar mos mi trego mua të lutem.
Unë nuk e kërkova këtë shanc more djalosh mua ma dhanë me zor Europën dhe botën ma dha sala juaj, unë dhe familja ime se deshëm por kështu është kur vret njerzit e jug-perëndimit dhe ju andej nuk keni varrosur me qindra fëmijë ok mos mi trego mua këto histori tani aman se jam deri në grykë me këto lëre me kaq është më mirë dëgjomë mua.
Ta gëzoni salën dhe demokracinë dhe metën bashkë dhe mos harroni ta vini ne mes të Shkodrës se e meriton vërtet
ty do te kisha kshilluar te shkoje tek ndonje psikolog se per zotin me dukesh shum pesimiste,,,ne nje koh qe Shqipria esht me mir se kurr me par,,dhe ty te ka rastisur ta keqkuptosh shqiperin ne nje moment te veshtir ndoshta per ty dhe familjen tende,,,por nese e don vertet shqiprin duhet ta llogaritesh pak situaten qe ishte ajo,,,kur ti dhe familja jote u detyruat ta bragtisni,,,dhe duke analizuar situaten,,,mendo per te gjith Shqipfolsit,,ndoshta vetem at´her do te kuptosh se ajo ishte rruga e ngelur!!!dhe se skishte asnje shans per tu shmangur,,,tani gjithshka ka mar pozicjon te gjer dhe ky esht nje ralitet qe duhet ti gezoj shqiptaret,,,
 

Зngjεll

___________
Alfonc këto janë fjalë të një njeriu tim të dashur: Kur të këputin gishtat e dorës, kur nuk ke një copë varri ku të qash vajzën, nipin mbesen dhe dhëndërin dhe kur zemra ndahet në copa nga dhimbja që humbet një familje të tërë për fajin e një krimineli sepse donte pushtet dhe sepse donte të vriste njërëz për interesat e tij personale atëherë hajdeni ju o njerëz të më thoni fale atë person , atëherë hajdeni ju o njerëz të më thoni se ai është një njeri që do popullin e vet, që ka kërkuar drejtësinë, dhe se bëri të pamundurën të gjente trupat e gjithë atyre që humbën familjarët në det.

Kur njerzit nuk e dinë dhe nuk e njohin këtë dhimbje të tillë janë avokatët e djallit dhe nuk janë njerëz të drejtë .Të përshëndes
 

Зngjεll

___________
ty do te kisha kshilluar te shkoje tek ndonje psikolog se per zotin me dukesh shum pesimiste,,,ne nje koh qe Shqipria esht me mir se kurr me par,,dhe ty te ka rastisur ta keqkuptosh shqiperin ne nje moment te veshtir ndoshta per ty dhe familjen tende,,,por nese e don vertet shqiprin duhet ta llogaritesh pak situaten qe ishte ajo,,,kur ti dhe familja jote u detyruat ta bragtisni,,,dhe duke analizuar situaten,,,mendo per te gjith Shqipfolsit,,ndoshta vetem at´her do te kuptosh se ajo ishte rruga e ngelur!!!dhe se skishte asnje shans per tu shmangur,,,tani gjithshka ka mar pozicjon te gjer dhe ky esht nje ralitet qe duhet ti gezoj shqiptaret,,,
Ti bën mirë të shkosh të luash me kukulla :espuls:
 

alfonci

Veri investigatio
Зngjεll;163857 said:
Alfonc këto janë fjalë të një njeriu tim të dashur: Kur të këputin gishtat e dorës, kur nuk ke një copë varri ku të qash vajzën, nipin mbesen dhe dhëndërin dhe kur zemra ndahet në copa nga dhimbja që humbet një familje të tërë për fajin e një krimineli sepse donte pushtet dhe sepse donte të vriste njërëz për interesat e tij personale atëherë hajdeni ju o njerëz të më thoni fale atë person , atëherë hajdeni ju o njerëz të më thoni se ai është një njeri që do popullin e vet, që ka kërkuar drejtësinë, dhe se bëri të pamundurën të gjente trupat e gjithë atyre që humbën familjarët në det.

Kur njerzit nuk e dinë dhe nuk e njohin këtë dhimbje të tillë janë avokatët e djallit dhe nuk janë njerëz të drejtë .Të përshëndes
Me vjen keq per dhimbjen qe ka kaluar familja juaj.

Megjithate, nje dhimbje te ngjashme e kane kaluar pothuajse te gjithe shqipetaret, madje edhe kryeministri aktual qe i eshte dashur te beje te njejten gje me te birin e tij, ta largoje nga vendlindja per te njejtat arsye sic ndodhi me familjen tuaj, apo me veten qe nuk ka mundur te shkoje ne vendlinjen e tij per mbi 10 vite. Mjaftojne keto, per te mos u marrur me histori personale ketu.

Shqiperia me Turqine nuk do te kishte pasur kurre mardhenie diplomatike nese politika e vendit tone do te ishte ndertuar ne principe mbi te cilat po bazohen komentet tuaja.
 

Зngjεll

___________
Mirë mirë e ke ncncnncn më krahason ti mua këtu salën psikopatin se nuk ka vajtur ne vendlindje me jetët e humbura të njerëzve apo djalin e tij që ikën e bën qejf nëpër botë ? Ncncncnnc ah thuaj cfarë nuk po dëgjojmë sot dhe akoma kemi për të dëgjuar gjëra të tilla nejse nejse se shumë u zgjatëm por një gjë duhet ta dini se nuk është djegur veriu prandaj më flisni mua ju këtu si bilbilat po nejse gjithcka është me kohën dhe e vërteta dhe drejtësia : Vonon por nuk harron - thotë populli ynë i lashtë
 

iLirjam

Antar i fv.al
Зngjεll;163857 said:
Kur njerzit nuk e dinë dhe nuk e njohin këtë dhimbje të tillë janë avokatët e djallit dhe nuk janë njerëz të drejtë .Të përshëndes

kur njerzit nuk i njohin te gjitha dhimbjet,,,e ngatrroj avokatin e djallit me avokatin e atyre qe duan te jetojn,,,,pa harruar ne kte rast se ishte politika ajo qe i mori tropojes 180 djem te ri per dy vjet karrjer!!!!!!

kto kan ndodhur,,,na kan vrar vizikisht dhe do na vrasin ne kujtesen ton pergjimon ndoshta,,,,por nese ne ndalami per te zgjidhur kto gabime qe jan ber gjat zhvillimit ton si popull,,,,do ngelim pa zgjidhur kto qe duhet zgjedhur tani ne koh,,,dhe ne kte mynyr sdo mund te kemi shansin kurr per te qen pjes e zhvillimit kohor!!!!!
 
Top