• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësimit

Arfenilla

Themelues i Forumit
Mësuesit e shkollës “Themistokli Kaçi”, në Trepsenisht të Elbasanit braktisin orën e mësimit për të luajtur domino. Nxënësit e klasës së gjashtë dhe shtatë shprehen që janë në orën e fizkulturës dhe janë duke pritur që mësuesi i tyre të mbarojë lojën e dominos.
I njëjti mësues jep lëndën e Gjuhës Shqipe, por jep njëkohësisht edhe orën e Fizkulturës. Sipas tyre, po i njëjti mësues nuk e zhvillon orën e Gjuhës Shqipe, madje ata nuk dinë të shtjellojnë as foljen "punoj".

"Në orën e gjuhës rrimë rehat, qeshim, jemi të gjithë tap- topi. Mësuesi vjen në klasë dhe thotë hapni librin, shikoni librin dhe kjo është ora e Gjuhës Shqipe për ne. Mjafton të lexojmë librin dhe na vendos të gjithëve notën 10-të".- kështu shprehen para kamerave të emisionit "Fiks Fare" nxënësit e shkollës “Themistokli Koçi”, në Trepsenisht të Elbasanit.

Gazetarët e emisionit "Fiks Fare" hyjnë në ambientet e shkollës dhe përballen me agresivitetin e mësuesve që nuk i lejojnë të vazhdojnë më tej investigimin e tyre. Përgjegjësi i kësaj shkolle shtyn me forcë gazetaren e emisionit duke e larguar sëbashku me grupin e xhirimit jashtë ambienteve të shkollës.

Përgjegjësit të shkollës “Themistokli Koçi”, i kërkohet orari mësimor për të verifikuar atë ç'ka thonë nxënësit, por ai përgjigjet që nuk do t'ua japë.

Në një prononcim për emisionin "Fiks Fare" drejtoresha e kësaj shkolle, Lindita Kalemi, shprehet se nuk është në dijeni të situatës dhe se ajo do të kryejë inspektimet e saj dhe më pas do të veprojë në bazë të asaj ç’ka do të konstatojë.

Drejtoresha thotë se në këto shkollë ajo ka zhvilluar kontrolle të vazhdueshme dhe kjo situatë i duket e pamundur. Lindita Kalemi mban postin e drejtoreshës prej dy vitesh dhe në të gjithë këtë hapësirë kohore ajo nuk mundi t’i konstatojë këto parregullsi gjatë kontrolleve të realizuara prej saj, gjë që emisioni "Fiks Fare" e arriti në vetëm brenda 1 ore. /Top Channel/


 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

ja keto gjera jane qe duhet te shqetesohemi e te merren masat, por kush ta bej thuaj :)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

ja keto gjera jane qe duhet te shqetesohemi e te merren masat, por kush ta bej thuaj :)
“Themistokli Koçi”,
Sikur te merren masa edhe per ndrrim te emri te kesaj shkolles ..psh. ti ven emrin Tomka me shoket e tij lol
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

Mbaj mend nje prof te edukimit fizik tape rrinte cdo here lol
I mjaftonte nje teke raki dhe beheshit shoke :p
 

Aver

VIP
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

Mësuesi vjen në klasë dhe thotë hapni librin, shikoni librin dhe kjo është ora e Gjuhës Shqipe për ne. Mjafton të lexojmë librin dhe na vendos të gjithëve notën 10-të".
Si nuk e pata une nje mesues te tille!

Jo vetem qe nuk do t'a denoncoja, por do t'ia bleja nga nje pale domino te reja cdo muaj.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

Mbaj mend nje prof te edukimit fizik tape rrinte cdo here lol
I mjaftonte nje teke raki dhe beheshit shoke :p
Kurse une mbaj mend qe kishim nje profesor matematike ne gjimnaz i cili rrinte tap dhe kur vinte ne klase ...zinxhirin e kishte hapur dhe manjaku rrinte te banka pare dhe teku luante si vale deti e ferkohej....qe ath urreva te rrija ne bankr te pare....tek e fundit rrija :p
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

un kam patur proff e lendes se llogjikes ... te pa llogjike ... ky ishte kulmi te japesh llogjike e mos ta kesh ... :) por kishte nje gje te mire ne provim mjaftonte te shikonte qe kishe marr pjes ne leksione dhe seminare e vetem me kete merrje 5 pastaj nese i mbaje mend nje shembull te llogjikes se tij ose ti thoje ne diskutim teze qe sic e keni then ju proff ne nje leksion... aty ngrihej nota e nrml mesim permendesh te leksioneve :p...
gjithesesi per te qendruar ne teme nje keqardhje per ato nx qe po humbasin aq shume e turp per seksionin e arsimit perkates qe lejon nje mesues te till e ate drejtori arsimore qe ben syte qorr duke ndikuar me papergjegjesi ne te ardhmen e nje brezi...
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

un kam patur proff e lendes se llogjikes ... te pa llogjike ... ky ishte kulmi te japesh llogjike e mos ta kesh ... :) por kishte nje gje te mire ne provim mjaftonte te shikonte qe kishe marr pjes ne leksione dhe seminare e vetem me kete merrje 5 pastaj nese i mbaje mend nje shembull te llogjikes se tij ose ti thoje ne diskutim teze qe sic e keni then ju proff ne nje leksion... aty ngrihej nota e nrml mesim permendesh te leksioneve :p...
gjithesesi per te qendruar ne teme nje keqardhje per ato nx qe po humbasin aq shume e turp per seksionin e arsimit perkates qe lejon nje mesues te till e ate drejtori arsimore qe ben syte qorr duke ndikuar me papergjegjesi ne te ardhmen e nje brezi...
Jo po pastaj keta student jane nxenes ekselence....
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

Kurse une mbaj mend qe kishim nje profesor matematike ne gjimnaz i cili rrinte tap dhe kur vinte ne klase ...zinxhirin e kishte hapur dhe manjaku rrinte te banka pare dhe teku luante si vale deti e ferkohej....qe ath urreva te rrija ne bankr te pare....tek e fundit rrija :p
Por ne nuk ishim skutha ti nxirrnim ne tv se ne fund ajo nota e mire te dukej e embel ne fund te semestrit.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

Ama shija e ores se matematikes ishte e peshtire :p
Se ishte si me pa prindrin tat tu bo ashu skenash...pastaj ne ishim te pafajshem mi...ishim akoma ne qese e me idene se ekzistonte lejleku lol
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

Un kam pas nje mesuese qe po ta qerasnim me nje sufllaqe na dilte gjith diten pushim lol.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

Ama shija e ores se matematikes ishte e peshtire :p
Se ishte si me pa prindrin tat tu bo ashu skenash...pastaj ne ishim te pafajshem mi...ishim akoma ne qese e me idene se ekzistonte lejleku lol
Jeni rrit si kokrra e molles po he :p
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Titulli: Mësuesi i Gjuhës Shqipe (që jep edhe Fiskulturë) luan domino në orën e mësim

Mësuesit e shkollës “Themistokli Kaçi”, në Trepsenisht të Elbasanit braktisin orën e mësimit për të luajtur domino. Nxënësit e klasës së gjashtë dhe shtatë shprehen që janë në orën e fizkulturës dhe janë duke pritur që mësuesi i tyre të mbarojë lojën e dominos.
I njëjti mësues jep lëndën e Gjuhës Shqipe, por jep njëkohësisht edhe orën e Fizkulturës. Sipas tyre, po i njëjti mësues nuk e zhvillon orën e Gjuhës Shqipe, madje ata nuk dinë të shtjellojnë as foljen "punoj".

"Në orën e gjuhës rrimë rehat, qeshim, jemi të gjithë tap- topi. Mësuesi vjen në klasë dhe thotë hapni librin, shikoni librin dhe kjo është ora e Gjuhës Shqipe për ne. Mjafton të lexojmë librin dhe na vendos të gjithëve notën 10-të".- kështu shprehen para kamerave të emisionit "Fiks Fare" nxënësit e shkollës “Themistokli Koçi”, në Trepsenisht të Elbasanit.

Gazetarët e emisionit "Fiks Fare" hyjnë në ambientet e shkollës dhe përballen me agresivitetin e mësuesve që nuk i lejojnë të vazhdojnë më tej investigimin e tyre. Përgjegjësi i kësaj shkolle shtyn me forcë gazetaren e emisionit duke e larguar sëbashku me grupin e xhirimit jashtë ambienteve të shkollës.

Përgjegjësit të shkollës “Themistokli Koçi”, i kërkohet orari mësimor për të verifikuar atë ç'ka thonë nxënësit, por ai përgjigjet që nuk do t'ua japë.

Në një prononcim për emisionin "Fiks Fare" drejtoresha e kësaj shkolle, Lindita Kalemi, shprehet se nuk është në dijeni të situatës dhe se ajo do të kryejë inspektimet e saj dhe më pas do të veprojë në bazë të asaj ç’ka do të konstatojë.

Drejtoresha thotë se në këto shkollë ajo ka zhvilluar kontrolle të vazhdueshme dhe kjo situatë i duket e pamundur. Lindita Kalemi mban postin e drejtoreshës prej dy vitesh dhe në të gjithë këtë hapësirë kohore ajo nuk mundi t’i konstatojë këto parregullsi gjatë kontrolleve të realizuara prej saj, gjë që emisioni "Fiks Fare" e arriti në vetëm brenda 1 ore. /Top Channel/
-Ndoshta, nese jepej mesimi i gjuhes greke, turke apo serbe, "mesuesat" do te perdornin edhe kamzhikun si shk(r)umes...

-Keta tipa, e duan bomben atomike me shenjester ne lule te bbbythes.
 
Top