• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mesi vs CR7, kapitulli i ri i sfidës më të madhe të mijëvjeçarit

Frank

Mode ON Anti-KÇK
mesi-cr7-675x450.jpg

“Messilandia” dhe “Cristiania” kanë tashmë një tjetër rekord të përbashkët, 600 gola secili, finale të fituara, “Topa të Artë”, por duket se “Pleshti” edhe njëherë ka shenjtëruar talentin e tij hyjnor. Leo, që ka fituar titullin e dhjetë në La Liga dhe gjysmëfinalen e parë të Championsit, ka rrumbullakosur shifrat.

Por “Messia” i futbollit ka një tjetër të dhënë në favor të tij, mesataren ndeshje/gol. Argjentinasi ka shënuar 600 gola në 683 ndeshje, Kristiano Ronaldo 600 golat e tij i ka realizuar në 801 ndeshje. Pa harruar që CR7 është 2 vite më i madh në moshë.

messi-vs-cr7-600x320.jpg

Pastaj është kapitulli kombëtare, një zonë ku superfuqitë e Leos duket se zbehen, pasi Mesi ende nuk e ka fituar një trofe të madh me Argjentinën, ndërsa CR7 ka arritur të çojë Portugalinë në majën e Europës në vitin 2016.

Balkanweb.com
 
Top