• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Meshkujt veshin minifunde për të drejtat e femrave

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Rasti i përdhunimit dhe më pas vrasjes së një studenteje 20-vjeçare në Turqi ka nisur një fushatë ndërgjegjësimi edhe në Azerbajxhanin fqinj në mbrojtje të lirive dhe të drejtave të femrave.
Studentja Ozgecan Aslan u vra gjatë përpjekjes për të kundërshtuar përdhunuesin e saj më datë 11 shkurt. Dy ditë më vonë trupi i saj u gjet i djegur dhe i hedhur në një përrua.

Rasti ka shkaktuar protesta dhe debate në opinionin turk, ku jo të paktë janë ata që ‘fajësojnë viktimën pasi kishte provokuar vrasësin me veshjen e saj’.

Kundër këtyre pikëpamjeve dhe në mbështetje të të drejtave të femrave meshkuj nga Azerbajxhani u solidarizuan duke postuar në rrjetet sociale foto të veshur me funde dhe minifunde.

“Nëse një minifund është përgjegjës për gjithçka, nëse veshja e tij është imorale, nëse një femër vesh e vesh minifundin për të dërguar një ftesë për atë që do t’i ndodhë, atëherë edhe ne po e dërgojmë këtë ftesë”, thuhet në përshkrimin e fushatës që është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale. / Top Channel 
Titulli: Meshkujt veshin minifunde për të drejtat e femrave

Ca thu miiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?
Pse ca paska ndodhe ne Turqi?
S`ka mundesi te kete ndodhur gje, aty doli Kryeministri vete dhe tha qe kush dhunon grate ja kepusim................koken :p
Apo mos e tha pasi kishte ndodhur kjo vrasja???
Here tjeter Nevi te lutem verifiko mire burimet e lajmeve dhe postimeve qe ben!
Ah edhe dicka, shikoni ate qe ndodh ne Shqiperi ju, moret vesh?Morem thuaj, s`keni pune me Turqine, Turqia mire eshte!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Meshkujt veshin minifunde për të drejtat e femrave

Pse beri deklarate kryeministri sdo te thote qe do shfarosen dhunimet brenda dites as brenda vitit. Ligjet mund te vendosen dhe prap do kesh vrasje vjedhje dhunime ne ket bote. Te tilla dhunime e perdhunime i ke ngjith europen. Mos bejme ironi kot si koti tani... ashtu de :p
 

lovely

Anëtar i ri
Titulli: Meshkujt veshin minifunde për të drejtat e femrave

njerezve u ndergjegjesohen keto mendime mese normale te veshjeve ,kur perqendrohen jo me ne veshjen si objekt qe ngjall pasion dhe ekzaltim,por nje perfaqesim te denje te femres,qe zgjedh ne dollapin e veshjeve te normalizojne anormalitetin e te qenurit nudo,sikur dikur ne natyre duheshin dhe me flete palme apo rreshkur nden rere.ne nk jemi breshka te qendrojme nen zhguall ,jemi nje gjenerate qe po pergatitet te shohe tipologjine e veshjes si llojshmerine e gatimeve te shefave tane.
A NUK ESHTE BUKUR TE SPOSTOSH FAQEN ZHIVOLUESE TE DOLLAPIT(TE KONSTRUKTURUAR NGA DORE E MASHKULLIT) PER TE ZGJEDHUR NJE VESHJE TE DITES APO TE NJE SHFAQJEJE KU PO VETE

KU DERDHET KJO DJERSE DHE CFARE LIND PREJ SAJ?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Meshkujt veshin minifunde për të drejtat e femrave

Pse beri deklarate kryeministri sdo te thote qe do shfarosen dhunimet brenda dites as brenda vitit. Ligjet mund te vendosen dhe prap do kesh vrasje vjedhje dhunime ne ket bote. Te tilla dhunime e perdhunime i ke ngjith europen. Mos bejme ironi kot si koti tani... ashtu de :p
e pra kete desha te them dhe un , ne ne shpit tona dhe nuk po mundemi ti permbahemi shum here rregulloreve ne familje e jo me nje nje mase te madhe popullit....eshte nje thenje popoullit se thot : ne nuk e shofim tranin mbi kokat tona, po qimen ne koken e tjetrit...mir se keta analistat nuk po rrin kot edhe teke ne..
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Meshkujt veshin minifunde për të drejtat e femrave

Ne fakt une Arf jam si Lubonja. Kundra tgjithve madje dhe vetes time. Lol
sjam dakort as me ty nfakt pasi pse ne kemi probleme te shumta sdo te thot tmos japim mendimin tone mbi shtetet e tjera. Se me u nis me ate konceptim i bie qe ne vec te lexojme e te mos flasim per asnje problem se i kemi ne oborr tone ato probleme. Tani ktu behet fjale per Turqine e per ate do flasim.
Nejse po prap si Lubonja mbroj cdo kendveshtrim te gjithsecilit. Varetvse ne caspekt i shikojme gjerat ne momentin qe japim nje mendim :).
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Meshkujt veshin minifunde për të drejtat e femrave

Ne fakt une Arf jam si Lubonja. Kundra tgjithve madje dhe vetes time. Lol
sjam dakort as me ty nfakt pasi pse ne kemi probleme te shumta sdo te thot tmos japim mendimin tone mbi shtetet e tjera. Se me u nis me ate konceptim i bie qe ne vec te lexojme e te mos flasim per asnje problem se i kemi ne oborr tone ato probleme. Tani ktu behet fjale per Turqine e per ate do flasim.
Nejse po prap si Lubonja mbroj cdo kendveshtrim te gjithsecilit. Varetvse ne caspekt i shikojme gjerat ne momentin qe japim nje mendim :).
Apsulitisht nuk jam nga ajo te mos japim dhe ne mendimin tone,,, perderisa behet publik kjo nuk do koment se presin mendime dhe opinione te ndryshme.Por un habitem, se shajm tjetrin aqe rend sikur ne jetojm ne harmoni me cdo gje !Dhuna eshte dhune dhe duhet te ngritet zeri kunder kesaj dukurie negative se e ngulfat gjith njerzimin .Pra jam nga ajo te jemi realist si per mikun si per armikun.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Meshkujt veshin minifunde për të drejtat e femrave

Apsulitisht nuk jam nga ajo te mos japim dhe ne mendimin tone,,, perderisa behet publik kjo nuk do koment se presin mendime dhe opinione te ndryshme.Por un habitem, se shajm tjetrin aqe rend sikur ne jetojm ne harmoni me cdo gje !Dhuna eshte dhune dhe duhet te ngritet zeri kunder kesaj dukurie negative se e ngulfat gjith njerzimin .Pra jam nga ajo te jemi realist si per mikun si per armikun.
Mir e ke cka thua, porse nganjeher njerezit shum mirë i dijn te gjithat, madje edhe te drejtat, por perseri e bejn te kunderten.... E bejn ngase qellimi i tyre eshte te ulin dike tjeter, ngase ajo negativja iu sherben atyre sikur ushqim -ngase egoja e tyre ashtu lyp.

Ashtu eshte si thua, ne bejm sikur jetojm ne harmoni me te gjitha, po ne fakt sjemi....as si popull e as farë...as per mikun e as per armikun.
 
Top