• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mesazhet më të këqija të femrave, që burrat i urrejnë

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Mesazhet më të këqija të femrave, që burrat i urrejnëMesazhet që femrat i çojnë burrave sjellin ndonjëherë një reagim të rrezikshëm nga ana e këtyre të fundit. Por me një ndryshim kur këto mesazhe dërgohen nga burrat. Meshkujt kanë përgatitur para një fjalim të tërë, shprehje, sjellje dhe janë bërë klasikë të mëdhenj të mesazheve, që përdoren në situata të ndryshme prej tyre.

Ndërsa femrat, arsyetojnë më shumë për temat. Por edhe këtë herë tastiera duhet të menaxhohet më me kujdes, ose të paktën numëroni deri në 10 para se të bëni ndonjë dështim epik. Këto janë frazat tipike të femrave, që meshkujt i urrejnë, por që ndonjëherë nuk kanë asnjë qëllim të keq.

“Duhet të flasim”

Më shumë se një fjalë, është një kërcënim. Ai që e merr mesazhin e di që ka për të bërë një debat të gjatë,por nuk e di temën.

Mos u dehni dhe të shkruani mesazhe


Ky është një rregull universal si për femrat dhe për meshkujt. Nëse jeni të dehur ju ndodh të dërgoni mesazhe pa lidhje, mesazhe me dedikim dashurie, por që të nesërmen kur pija do tu ketë dalë dhe t’i shihni nuk do të ndjeheshit mirë me veten.

Procesi

Kjo kategori përfshin të gjitha mesazhet që kanë origjinën nga një pakënaqësi që keni ndaj partnerit. Disa shembuj? “E vërteta është se të kam dashur, po ti ke luajtur me ndjenjat e mia”, “E kupton që je sjellë shumë keq?”, “Uroj që një ditë të përjetosh atë që po ndjej unë tani”. I keni gabim! Në këtë rast ai do të jetë edhe më i bindur në gjestin e tij heroik.

Sintezat

Të shkruash nga ato lloj mesazhesh sintetike, ku mund të fitosh një çmim Pulitzer, rrezikojnë që përveçse të mos kuptohen, të sjellin dhe një reagim të ashpër dhe kjo thjesht për faktin se nuk arrijnë ti kuptojnë. Nëse nuk arrini të përmblidhni atë që doni të thoni në disa batuta, më mirë telefonijini për të shmangur keqkuptimet.

(gazeta-Shqip
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Mjep pasuordin ose do ndahemi.
Ke,nje tjeter.??
Me sa flet??
Pse sflet??
Kush eshte ajo??
Kto mesazhe te acarojne,mos u beni aq ngjitese.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Mesazhet ne gjendje dehjeje jane me te sinqertat, aty shpalosen te gjitha ndjenjat, po ku din kta :p
 
Top