• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mes studentëve nga e gjithë bota studenti shqiptar prezanton eksperiencën e tij përpa

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Mes studentëve nga e gjithë bota studenti shqiptar prezanton eksperiencën e tij përpara Departamentit të Shtetit në Washington(Foto)Washington, D.C. – Deni Hoxha, një student ne Amerikë që ka lindur në Tiranë, ka dhënë një prezantim përpara stafit të Departamentit të Shtetit të hënën në Washington, DC.Deni ishte një nga vetëm 4 studentë të përzgjedhur nga të gjithë Shtetet e Bashkuara, i cili foli rreth studimeve në Jordani gjatë verës nëpërmjet programit NSLI-Y i financuar nga Departamenti i Shtetit.

Ky eveniment ishte organizuar nga Departamenti i Shtetit me rastin e 10-vjetorit të programit NSLI-Y.Programi NSLI-Y synon të rrisë numrin e amerikanëve të cilët mund të angazhohen me folës te gjuhëve kritike. Gjatë vitit 2017, Deni do të perfaqësoje programin NSLI-Y në shtetet Maine, Vermont, New Hampshire, Massachusetts, Connecticut dhe Rhode Island.Gjatë ndenjes në Washington, Deni është takuar edhe me ambasadoren e Kosovës në Amerikë Vlora Citaku.

Në këtë takim, ambasadorja dhe Deni folen rreth Kosovës, Washingtonit, organizatës Team Albanians dhe programit NSLI-Y.Pas prezantimit te Departamenti i Shtetit, Deni gjithashtu prezantoi në zyrat e American Councils ku u takua me presidentin e American Councils Dan E. Davidson, që e përgëzoi Denin për suksesin dhe e falenderoi për punën si përfaqesues i programit NSLI-Y.

American Councils ose Këshilli Amerikan për Arsim Ndërkombëtar është një organizatë jo-profitabile me seli në Washington, D.C. Këshilli Amerikan ka mbi 30 vite përvojë në administrimin e programeve arsimore dhe shkëmbimeve akademike, si dhe zyra në Prishtinë dhe në Tiranë. Programet e Këshillit Amerikan që administrohen në Kosovë janë KAEF (Kosovo American Education Fund) dhe YES Abroad.
b;.thealbanian
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Mes studentëve nga e gjithë bota studenti shqiptar prezanton eksperiencën e

Skiperia ky vend i bukur me njerez krenar.
Te te na rroje!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Mes studentëve nga e gjithë bota studenti shqiptar prezanton eksperiencën e

Shum bukur... I lumtë... I uroj shum suksese me tej....


Sigurisht te qendroje ne forum, sdo arrinte hapin e tillë.... as qe do pritej.
 
Top