• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Merimanga me e madhe ne bote

N0

Lost.
uma-femea-golden-orb-weaver-nephila-seda-pilipes-na-teia-de-aranha-jaweg9.jpg

Trupi i merimangës “Nephila Komaci”, e cila është gjetur në ishullin afrikan të Madagaskarit, arrin madhësinë e 12 centimetrave, gati sa pëllëmba e dorës së njeriut. Ndërsa rrjeta e kësaj merimange mund të kapë diametrin e 1 metri.

Kjo lloj merimange i përket familjes Nephila, e cila është një familje merimangash që arrin të prodhojë rrjeta me ngjyra mëndafshi dhe ari. “Merimangat femra të familjes Nephila janë merimangat më të mëdha që janë gjetur ndonjëherë nga ndonjë biolog.

Ne jemi shumë të kënaqur që e gjetëm prototipin më të madh që është zbuluar ndonjëherë”, pohoi biologu slloven Kuntner.

Kuriozitete.net
 

N0

Lost.
Imagjinoni sa e ben diametrin e fijes se rrjetes kjo!
 

WxP

Hidrauliku
Mos i lexoni vetem titullin por edhe diametrin e rrjetes lol
 

WxP

Hidrauliku
Te Duhet ta bosh me rreg e treshit :p x=?
 

Didi

C'est la vie.
U ka zene Halloween para kohe ë. Lol
 

Amara_La_Negra

Antarë i Respektuar
Merimanga me e modhe ne bote jeton pas dollapit tim ketu e 20 vjet.2 metra pel osht 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
 
 • Dashuri
Reactions: Sot
Private conversations
Help Users
  Top