• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mercedesi i kundërpërgjigjet Land Roverit me SUV-in e ri

Arfenilla

Themelues i Forumit


Mund të jetë model i vjetër, por Mercedes-Benz G-Class nuk ka shfaqur shenja të “plakjes”, pasi ka prezantuar konceptin e ri në panairin e veturave që po mbahet në Gjenevë.
Koncepti i ri G500 4×4² shfaqë natyrën e Mercedesit G-Class për rrugët malore ndërsa është bërë e ditur se nuk mund të parkohet nëpër garazhet normale shkaku i gjerësisë dhe gjatësisë së tij.
Gjithashtu në G-Classin e ri do të jetë edhe motori i ri. Fuqia në G500 4×4² vjen nga motori me turbo të dyfishtë 4.0-lotra dhe V-8 të zhvilluar nga Mercedes-AMG. Koncepti i ri do të ketë 422 kuaj fuqi, por e veçanta e këtij SUV-i është respektimi i standardeve për emetimin e dyoksidit të karbonit, gjë që nuk mund të thuhet edhe për rivalin Land Rover Defender, që është duke u kritikuar për mos respektimin e këtyre standardeve.
Brenda kabinës së konceptit G500 4×4², dizajnuesit kanë kombinuar sportivitetin me luksin. Ulëset janë të mbështjella me lëkurë dhe me mikrofibra.
Sipas Mercedesi, vendimi për prodhimin e njësive të reja të këtij koncepti do të varet nga suksesi që do të ketë në Gjenevë. Sidoqoftë, ky model është testuar muaj më parë dhe është gati për shitje ndërsa çmimi i tij ende nuk është bërë i ditur.B lajmi 
Private conversations
Help Users
    Top