• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Arfenilla

Themelues i Forumit
اdo vit mblidhen gazetare femra nga e gjithë bota për të caktuar “Makinën e Vitit për Femrat”. Këtë vit, 15 gazetare vlerësuan Mercedes-in me modelin S-Class si “Makinën e Vitit për Femrat”.

Ato duhet të votonin duke u bazuar në 10 kritere të ndryshme, si: stili, dizajni, funksioni, kualiteti i drejtimit, hapësirës së mjaftueshme për bagazhe, rehatia, cilësia e lartë e materialeve të futura në makinë, pamja e jashtme, siguria, çmimi. Mercedes-Benz S-Class kryesoi listën, pasuar nga Audi A8 dhe makina e shumë pëlqyer, Tesla Model S, transmeton krokodili.com.

Përveç makinës më luksoze të vitit, në këtë event janë përzgjedhur edhe modelet më të mira në gjashtë kategori të tjera. Për “Makinën më të Mirë Familjare” është shpallur Audi A3 Sedan, ndërsa çmimi i “Makinës më të Mirë Sportive” i ka shkuar Audi S3.

اmimin “Makina më Ekonomike e Vitit” e fitoi Honda Jazz/Fit, ndërsa “Makina e Gjelbër e Vitit” u cilësua Tesla Model S. Në kategorinë e makinave “SUV”, e preferuara e jurisë ishte Range Rover Sport, kurse fitues në kategorinë e “Makinës së Vitit” është Jaguar F-Type Coupe.

B lajmi
 
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Ky koka i madhe me duket mua . Vetura qe kam une eshte per femra Arfe ! Te ish pershtat ty !!!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Ah me ne fund e zgjidhem problemin e ca modeli makine te zgjedhim:p

Ky koka i madhe me duket mua . Vetura qe kam une eshte per femra Arfe ! Te ish pershtat ty !!!
Po ti makine femrash mban?:p
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Po . E dine pse ?
Se do t'ja besh dhurate Arfes lol


Sa per temen/ pak rendesi ka marka, rendesi ka te jete makina e sakte, e shofer te ngasi tamam :)
 
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Se do t'ja besh dhurate Arfes lol

Jo dhurat , po vetem sa ta mashtroj ndonje Arfe lol Se ndryshe spo mashtrohen !

Dhe Arfeja kerkon shume :eek: Smund te ja plotesoj kerkesat e saj !
 
Redaktimi i fundit:

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Se do t'ja besh dhurate Arfes lol]

Jo , dhurat po vetem sa ta mashtroj ndonje Arfe lol Se ndryshe spo mashtrohen !

Ah gjynah te mendosh qe mund te mashtrosh nje femer me nje makine (qoft e nje Benz ose nje Porsche:p)

Nuk mund te bashkjetosh as me leket e as me makinen e burrit, sepse nqs burri eshte 0, ose ste pershtatet ty ne asnje gje, dmthn i bie te jetosh ferrin perdite por ama te kesh leke...>E kjo s'eshte jete. Kush eshte e zonja, i bene leket vete, e burrin e ka per ta kompletuar e per tju pershtatur e per te qene te lumtur.
 
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Ah gjynah te mendosh qe mund te mashtrosh nje femer me nje makine (qoft e nje Benz ose nje Porsche:p)

Nuk mund te bashkjetosh as me leket e as me makinen e burrit, sepse nqs burri eshte 0, ose ste pershtatet ty ne asnje gje, dmthn i bie te jetosh ferrin perdite por ama te kesh leke...>E kjo s'eshte jete. Kush eshte e zonja, i bene leket vete, e burrin e ka per ta kompletuar e per tju pershtatur e per te qene te lumtur.

E kam fjalen nje femer te re ne moshe 17-18-19 vite . Po ku po jeton oj Sweetzzinna ? Sot martesat vetem per keto gjera behen . E kete se mendojne fare . Po e kuptojne me vone se cfare hapi kane marr per jeten e tyre . P.sh., nje vajze e cila ende eshte ne adoloshence po te mashtrohet nga vetura ime bie fjala si bie keq se jam djale shtepie a :)
Une keshtu i mashtroj , e lere me veture !
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

E kam fjalen nje femer te re ne moshe 17-18-19 vite . Po ku po jeton oj Sweetzzinna ? Sot martesat vetem per keto gjera behen . E kete se mendojne fare . Po e kuptojne me vone se cfare hapi kane marr per jeten e tyre . P.sh., nje vajze e cila ende eshte ne adoloshence po te mashtrohet nga vetura ime bie fjala si bie keq se jam djale shtepie a :)
Une keshtu i mashtroj , e lere me veture !

Po nqs ti kenaqesh me nje adoleshente qe mashtrohet nga nje veture, cfare perspektivash ke ne jete me te?
Sepse ajo do niset me mendimin qe ti KE mundesi financiare per ta mbajtur e per te bere tekat e saja....
Cfare do ndertosh me te, nqs mendja eshte LEKE?


PS. ku jetoj une ste mer njeri per nje makine lol e shumta po pate Ferrari:p
Ne jete ka prioritete te tjera shume me te rendesishem se sa nje makine
 
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Po nqs ti kenaqesh me nje adoleshente qe mashtrohet nga nje veture, cfare perspektivash ke ne jete me te?
Sepse ajo do niset me mendimin qe ti KE mundesi financiare per ta mbajtur e per te bere tekat e saja....
Cfare do ndertosh me te, nqs mendja eshte LEKE?


PS. ku jetoj une ste mer njeri per nje makine lol e shumta po pate Ferrari:p
Ne jete ka prioritete te tjera shume me te rendesishem se sa nje makine
Ashtu eshte si thua ti , po keto gjera si mendojne vajzat e reja .
Mbase jane keshtu rrethanat duhet pershtatur realitet te kohes . Dhe sigurisht qe ato adoloshente qe pelqejne veturen e mire , jane edhe prej tyre te mencura dhe kane cilesi te mira qe pelqehen tek ne meshkujt .
Dhe tjetra ne do te mirremi me to , me kalimin e kohes do ja tregojme realitetin e jetes dhe lekeve :p

Ne i zgjedhum te bukurat , ato leket e keshtu eshte jeta !
 
Redaktimi i fundit:

princesha

Warrior Princess
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Ky debati juaj me kujtoj dicka...tash do e them ashtu si e kam lexuar....
Ka shkuar nje djale te kerkoj nje vazjeka qene djale i mire,i sjellshem,i moralshem, punetor mirepo ka qene i varfer...prinderit e vajzes e refuzojn sepse ska pas para...
vjen nje i pasur, e kerkon vajzen, mirepo ky vec pasurin ka pas,tjerat skan qen te njohura per te,sjellja,respekti, morali, besimi etj..ateher prinderit vendosin ta japin...
dhe thone....do e udhezoj Allahu,...po nuk eshte Allahu si Udhezues ashtu edhe Furnizues....
d.m.th. prindererve u ka be pershtypje pasuria...e jo vlerat e njeriut...
sa keq per mendimin tim...
Arfe me fal se dola ne dic tjeter...sa per temen, pajtohem shume veture e mire,por une jam e kenaqur edhe me Astren time..per mua eshte vetura me e mire ne bote.....
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Ashtu eshte si thua ti , po keto gjera si mendojne vajzat e reja .
Mbase jane keshtu rrethanat duhet pershtatur realitet te kohes . Dhe sigurisht qe ato adoloshente qe pelqejne veturen e mire , jane edhe prej tyre te mencura dhe kane cilesi te mira qe pelqehen tek ne meshkujt .
Dhe tjetra ne do te mirremi me to , me kalimin e kohes do ja tregojme realitetin e jetes dhe lekeve :p

Ne i zgjedhum te bukurat , ato leket e keshtu eshte jeta !
Epo kur ti do te zgjedhesh nje te bukur, une ca te them me?
Cfare kerkon ate do kesh....
 
Titulli: Mercedes Benz S-Class shpallet "Makina e Vitit për Femrat

Epo kur ti do te zgjedhesh nje te bukur, une ca te them me?
Cfare kerkon ate do kesh....

Ama jo vetem bukurin ta kete . Por , thash ne (meshkujt) martohemi me shume per bukuri te vajzes , kurse shumica e femrave zgjedhin me shume leket . Kjo eshte gjendja reale ne zgjedhjet e dy gjineve .
Sigurisht se ne do te marrim ate qe e meritojme dhe qe eshte caktuar nga Zoti . P.sh., po nuk pati edhe ato cilesi femra ne te cilat une kerkoj tek une bukuria eshte vetem fasad .

Kalo mire , se shkova tek kafja ku shkoj zakonisht :)
 
Private conversations
Help Users
    Top