• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Menu e thjeshte (gatime te shpejta)

Titulli: Menu e thjeshte (gatime te shpejta)

Kete te soul une e bej si turli dmth patate,kunguj,patellxhan,domate,piperka etj me ereza por ne fund i hedh copa djathi persiper tepsise kurse me kos e me miell se dija,kshu qe do e provoj ndonjehere...Bej ne fakt por speca te kuq a jeshil ose te prere ose sic jane te skuqur me gjize ose me djath zakonisht.. :)

Nje recete e lehte dhe qe sdo shume mund e kohe pa hapur pete per te bere byrecka...

Per brumin:
1 kuti te vogel kos
1 flixhan vaj
1 pako miell qe fryhet (μπέικιν πάουντερ)
1 luge margarine
1 lucke kripe
550 gr miell

Per mbushjen:
300 gr djath
2 veze

Nderkoh pergatitja eshte fare e thjeshte...te gjitha keto i bashkoni bashke,e punoni brumin derisa te formohet nje maze .Ne nje tepsi ku keni vendosur leter kunder djegies ose ngjitjes vendosni me luge ose dore (si ju volet) copa te brumit te punuar (si ikona me siper) dhe i vini ne furre te piqen..Sapo marrin nje ngjyre floriri te verdhe jane gati dhe pervecse eshte nje menyre e lehte qe sdo shume kohe,mund tu jepni e femijeve per ne shkolle...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Menu e thjeshte (gatime te shpejta)

Une sot bera nje te shpejte e te lehte si per vere.

gjys kg speca te kuq prijini me copa tvogla dhe skuqini.

pastaj grini nje kokerr qe.pe. skuqini dhe shtojini 2 domate te grira. Pasi i skuqni bashkojini me specat dhe shtrojinni ne tepsi. Merrni nje got te madhe kos hidhni njenluge miell dhe dy kokrra veze. Trazojini dhe hidhjani specave siper. Pqeni me fure per 40 min le te themi dhe ualaaa... sh e lezetshme del :) kjo mund tbehet dhe me kumguj patellxhane por sot e bera me speca une.
Po ti e gjete me ba speca ne ramazan alol meny e thjesht dhe e lezetshm per mas ramazani me ba..paramendo me kan dhe specat e djegz
Tregom ca me ba per syfyr ti ndonje ushqim ...se vallaj ne dilem jam⁉⁉

P.s un sot bera makarona alla italjanshe siq me ka mesu tezja..
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Menu e thjeshte (gatime te shpejta)

Po ti e gjete me ba speca ne ramazan alol meny e thjesht dhe e lezetshm per mas ramazani me ba..paramendo me kan dhe specat e djegzëë
Tregom ca me ba per syfyr ti ndonje ushqim ...se vallaj ne dilem jam⁉⁉

P.s un sot bera makarona alla italjanshe siq me ka mesu tezja..
Po jo se spevat e kuq i kidha nga ato qe mbusjen e i preva copa sh te vogla nuk djegin. :D

sa per syfyr. Une buk e gjap e djath ha :p. Domate tranguj . Sme ka lene mendja tgatuaj pik mjesi
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Menu e thjeshte (gatime te shpejta)

Po jo se spevat e kuq i kidha nga ato qe mbusjen e i preva copa sh te vogla nuk djegin. :D

sa per syfyr. Une buk e gjap e djath ha :p. Domate tranguj . Sme ka lene mendja tgatuaj pik mjesi
Vetem mos me shaj soul lol

Ja darka ime mbrem.. e bera menyn se solle ti vetem se i shtova dhe kofsh pule😏😏image.jpg
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Menu e thjeshte (gatime te shpejta)

Vetem mos me shaj soul lol

Ja darka ime mbrem.. e bera menyn se solle ti vetem se i shtova dhe kofsh pule😏😏Shiko fotografinë 27743
pul fshti esht? se kofsha qeka gjith ajo. pulat e dyqanit sikur jane te vogla lol

me speca e bere ti? apo vec kos e vez e miell? mir duket por e prisje mir te shkreten :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Menu e thjeshte (gatime te shpejta)

pul fshti esht? se kofsha qeka gjith ajo. pulat e dyqanit sikur jane te vogla lol

me speca e bere ti? apo vec kos e vez e miell? mir duket por e prisje mir te shkreten :p

Me gjitha ato se ke then ti,perveq mishin se ja shtova dhe u be fantazi😜

P.s jojo nuk eshte pul fshati po qyteti lol

Ja dhe llazanjet se bera mbrem per syfyr😀
image.jpg
 

Empire

Antarë i Respektuar
Meqe ra fjala @Senseo , un keto receta mesa mbaj mend i kisha postuar ne nje kategori tjeter edhe jo ne kete kategori "gatime te shpejta" edhe e dyta ishin gati 8 receta ketu jan vetem 4 , perse mi kini fshir edhe perse mi keni spostuar ketu recetat ?
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Rose e mbushur:

Shiko fotografinë 1699204

1 rosë e plotë (2 kg)
2 patate
2 patate të ëmbla
2 ftonj
1 qepë
1 thelb hudhër
2-3 L.g vaj ulliri
1 limon leng dhe pak lekur te grir
50 g verë e bardhë
kripë
piper
2-3 degëza rozmarine, të freskëta + shtesë për t’u servirur


Për mbushjen:
2 L.g vaj ulliri
1 qepë
1 thelb hudhër
2 karota
1 tuf selino e pastruar mir nga fijet
100 g gështenja, të ziera dhe të copëtuara
150 g oriz
400 g leng nga perime te ziera
1 limon leng dhe pak lekur te grir
1 L.k trymzë të freskët
1 L.k rozmarinë, të freskët
½ spec chilli
kripë
piper
50 g Rrush të kuq i that
50 g fara pishe, të pjekura

Nxehim furren ne temperature 180°C , Lajme mir rosen jasht dhe brenda edhe e thajm me leter kuzhine.
Pergatisim mbushjen:
Ne nje tigan hedhim pak vaj ulliri ne flak mesatare , hedhim hurdhren , karrotat , selinon , geshtenjat dhe i skuqim per 8-10 minuta derisa te zbuten.
Shtojme orizin dhe vazhdojme skuqjen per 2 minuta , me pas hedhim lengun e perimeve , limonin e grir , lengun e nje limoni , trymzen , rozmarinen , specin chilli , krip , piper edhe i trazojme me shpatull. Sapo te ken pir ujin e heqim nga zjarri edhe hedhim rrushin dhe farat e pishes edhe e lem menjane per te mbushur rosen.

Pergatisim Rosen:
Pastrojme dhe presim patatet normale dhe patatet e embla , ftonjet ne copeza te medhaja , qepen e prer ne 4 pjes , hurdhren ne fleta te holla edhe i vendosim ne nje tepsi. Me nje luge fillojme mbushim rosen me mbushjen qe pergatitem me par edhe i lidhim kembet ne menyre qe mos te dali mbushja. Vendosim rosen ne tepsin siper patateve qe vendosem ne tepsi , hedhim siper roses dhe ne tepsi vajin e ullirit , lengun e limonit , limonin e grir edhe veren .
Hedhim kripen , piperin edhe rozmarinen edhe mbulojme tepsin me leter kuzhine dhe leter alumini edhe e pjekim ne furre per 1 ore e 30 minuta ,mr pas heqim letren e aluminit dhe letren e kuzhines edhe vazhdojme e pjekim per 30 minuta te tjera , e servirim me rozmarin te fresket.


@Senseo te befte mire 😂😂
Sa do doja dhe une ta shijoja realisht jo vetem ne foto,por cte bejme ,mundesite kaq jane:plollollollol
 

Empire

Antarë i Respektuar
Sa do doja dhe une ta shijoja realisht jo vetem ne foto,por cte bejme ,mundesite kaq jane:plollollollol
Ti si gjirokaste me kaq gjera han nje muaj jo me ti besh per nje drek 😂😂😂😂😂
 
  • Mërzi
Reactions: Ivy

Empire

Antarë i Respektuar
@Empire per inat e ben ti tani :(
Jo se bej per inat por po pyes perse postimet e mia jan transferuar ketu edhe perse me shum se gjysma kane humbur , tani un sdi ku te drejtohem edhe nuk po te drejtohem posacerisht ty por si staf pa perjashtim , po ka ndonje pergjigje mir nese ska ok
 
M

Morfina

Jo se bej per inat por po pyes perse postimet e mia jan transferuar ketu edhe perse me shum se gjysma kane humbur , tani un sdi ku te drejtohem edhe nuk po te drejtohem posacerisht ty por si staf pa perjashtim , po ka ndonje pergjigje mir nese ska ok
Pikerisht nga bashkimi i dy forumeve ka ndodhur kjo gje. Asgje tjeter:).
 
Top