• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Mediat e huaja jehonë qeverisë së re: Zaevi mori pushtetin pas premtimit për zyrtariz

legjenda

Anëtar i Nderuar
Gjashtë muaj pas zgjedhjeve Maqedonia me qeveri të re”, “Maqedonia voton qeverinë e re”, “Gruevski humbet pushtetin pas rreth dhjetë vjetësh” janë disa nga titujt e media ndërkombëtare për zhvillimin e mbrëmshëm në parlamentin e Maqedonisë, shkruan “Bota sot”.

“Maqedonia krijoi qeverinë duke i dhënë fund bllokimit të gjatë nga pushteti i deridjeshëm. Kryeministri Zoran Zaev sëbashku me partitë shqiptare kërkon integrimin e shpejtë të vendit në NATO dhe BE,” shkruan BBC.

“Zaevi mori qeverinë si pasojë e premtimit për të zyrtarizuar gjuhën shqipe,” shkruan media gjermane Deutschlandfunk. “Qeveria e ardhshme ka shumicë prej 62 nga 120 ulëset e parlamentit.”/Bota sot
 
Top