• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mediat e huaja jehonë qeverisë së re: Zaevi mori pushtetin pas premtimit për zyrtariz

legjenda

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIORE
Gjashtë muaj pas zgjedhjeve Maqedonia me qeveri të re”, “Maqedonia voton qeverinë e re”, “Gruevski humbet pushtetin pas rreth dhjetë vjetësh” janë disa nga titujt e media ndërkombëtare për zhvillimin e mbrëmshëm në parlamentin e Maqedonisë, shkruan “Bota sot”.

“Maqedonia krijoi qeverinë duke i dhënë fund bllokimit të gjatë nga pushteti i deridjeshëm. Kryeministri Zoran Zaev sëbashku me partitë shqiptare kërkon integrimin e shpejtë të vendit në NATO dhe BE,” shkruan BBC.

“Zaevi mori qeverinë si pasojë e premtimit për të zyrtarizuar gjuhën shqipe,” shkruan media gjermane Deutschlandfunk. “Qeveria e ardhshme ka shumicë prej 62 nga 120 ulëset e parlamentit.”/Bota sot
 
Top