• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Me shume per...NEWTON-in

korado

President
Newtoni ishte shkencetar i shquar anglez.Ai ishte shkencetari me i pergatitur i mbreterise angleze dhete gjithe oborrit mbreteror.Newtoni perforcoi mendimet e Galileos mbi studimet e tij per mekaniken qiellore(mecanica celeste),per te cilen me pas studioi Einstein-ni .ai eshte cilesuar si "babai i gravitetit"Molla qe i ra ne koke ai e shnderroi ne pune te jashtezakonshme per vite me rradhe,duke dhene kontribut keshtu jo vetem per forcen e rendeses po edhe per themelet e fizikes si dhe per tre ligjet e famshme pa te cilat nuk ben dot fizika sot.Newtoni studioi gjithashtu per forcen nder-gravitacionale dhe gjithashtu per levizjen e planeteve ne orbite.Newtoni plotesoi hallka te rendesishme te fizikes boterore pas disa boshlliqeve qe la pas Galileo.newtoni studioi gjithashtu per fiziken berthamore dhe u mundua shume te hynte ne misterin e "vrimave te zeza",gje qe eshte diskutuar dhe eshte formuar fizika sot...
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Po shkruaje shqipe o korado!
"Njuton" sepse ai qe nuk di anglisht nuk e di se per ke behet fjala.
Ndermjet te tjerave Njutoni ka parashikuar edhe ai fundin e Botes.Kjo eshte e habitshme per nje shkencetar i shkencave ekzakte.
 
Top