• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Me kete Opozite qe u thote njerezve ec dalim nje xhirro tek Parlamenti bie apo nuk bie qeveria?

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
Nuk jam tip qe besoj ne shembjen e pushtetit me dhune por ama me kete opozite qe po lodh njerezit ore e minute duke i nxjerre nje xhiro nga parlamenti dhe me pas i dergon ne shtepi jam lodh. Mos opozite e dashur, ke deshtuar ne cdo iniciative qe ke marre ne dore kunder pushtetit dhe tani rrezikon te firosh me keto aktivitete qe une do i quaj sportive dhe normalisht pyetja me lind. Do beheni opozite dhe te shpini deri ne fund ate qe trumpetoni apo do presim daten 16 te cdo muaji derisa Ramen ta marre perendia ne krahet e veta kur te mbushe moshen per pension?

Kaq kisha une le te bertasim nga icik te tere ketu se na ben mire per kolesterolin. :D
 

Passion

Antarë i Respektuar
Nuk jam tip qe besoj ne shembjen e pushtetit me dhune por ama me kete opozite qe po lodh njerezit ore e minute duke i nxjerre nje xhiro nga parlamenti dhe me pas i dergon ne shtepi jam lodh. Mos opozite e dashur, ke deshtuar ne cdo iniciative qe ke marre ne dore kunder pushtetit dhe tani rrezikon te firosh me keto aktivitete qe une do i quaj sportive dhe normalisht pyetja me lind. Do beheni opozite dhe te shpini deri ne fund ate qe trumpetoni apo do presim daten 16 te cdo muaji derisa Ramen ta marre perendia ne krahet e veta kur te mbushe moshen per pension?

Kaq kisha une le te bertasim nga icik te tere ketu se na ben mire per kolesterolin. :D
Mua me vjen pyetja.
Ne mbledhjen e Ramiz Alise a do kish diference te madhe nqs per PD zgjidhte Nanon,e per PS Berishen??

Definitivisht te dyja partite jane kelysh e te njejtes pjelle (pardesybardhet kan te njejtet parime).

Suksesi me i madh i Rames &co eshte dobesimi ne kete mase te opozites qe ngeli dyerve te eurok,,,,,es duke qare e ankuar. :)

Populli s'ka besim e fuqi as tu jape,as ti shkule.

A do kishin mundesi studentet te krijonin nje parti ?
Nqs do i bashkoheshin asaj njerezit me mendje me te ndritur qe nuk rrahin ekranet e tv sa ne njerin ne tjetrin,por te kishin ide te qarta,diplomacine e duhur,vullnetin e mire,atehere do kishin terhekur pjesen me te madhe te popullit,duke i pare te shkriheshin si akulli ne rrezen e diellit keta harbute qe lozin teatro ne parlament,e qellimin e perbashket qe kane te mos u hyje gjemb ne kembe njeri me tjetrin.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Nuk jam tip qe besoj ne shembjen e pushtetit me dhune por ama me kete opozite qe po lodh njerezit ore e minute duke i nxjerre nje xhiro nga parlamenti dhe me pas i dergon ne shtepi jam lodh. Mos opozite e dashur, ke deshtuar ne cdo iniciative qe ke marre ne dore kunder pushtetit dhe tani rrezikon te firosh me keto aktivitete qe une do i quaj sportive dhe normalisht pyetja me lind. Do beheni opozite dhe te shpini deri ne fund ate qe trumpetoni apo do presim daten 16 te cdo muaji derisa Ramen ta marre perendia ne krahet e veta kur te mbushe moshen per pension?

Kaq kisha une le te bertasim nga icik te tere ketu se na ben mire per kolesterolin. :D
Kjo eshte e keqja....kur ske opoziten e duhur qe ti shtrengosh dhembet atij shalegjatit....

Megjithate , nga informacione te klasifikuara kam marre vesh qe do po behen disa ndryshime dhe pse mu duk si riciklim brenda llojit...

Te shohim cdo gatuhet :)
 

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
Mua me vjen pyetja.
Ne mbledhjen e Ramiz Alise a do kish diference te madhe nqs per PD zgjidhte Nanon,e per PS Berishen??

Definitivisht te dyja partite jane kelysh e te njejtes pjelle (pardesybardhet kan te njejtet parime).

Suksesi me i madh i Rames &co eshte dobesimi ne kete mase te opozites qe ngeli dyerve te eurok,,,,,es duke qare e ankuar. :)

Populli s'ka besim e fuqi as tu jape,as ti shkule.

A do kishin mundesi studentet te krijonin nje parti ?
Nqs do i bashkoheshin asaj njerezit me mendje me te ndritur qe nuk rrahin ekranet e tv sa ne njerin ne tjetrin,por te kishin ide te qarta,diplomacine e duhur,vullnetin e mire,atehere do kishin terhekur pjesen me te madhe te popullit,duke i pare te shkriheshin si akulli ne rrezen e diellit keta harbute qe lozin teatro ne parlament,e qellimin e perbashket qe kane te mos u hyje gjemb ne kembe njeri me tjetrin.
Prandaj jemi ketu ku jemi sepse mema parti polli dy kelyshe kurve qe e bene camur kete vend. ;)
 

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
Kjo eshte e keqja....kur ske opoziten e duhur qe ti shtrengosh dhembet atij shalegjatit....

Megjithate , nga informacione te klasifikuara kam marre vesh qe do po behen disa ndryshime dhe pse mu duk si riciklim brenda llojit...

Te shohim cdo gatuhet :)
Pa ma trego se cfare behet korridoreve te zyres sate se kot nuk bertet ti.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Pa ma trego se cfare behet korridoreve te zyres sate se kot nuk bertet ti.
Jo zyres sime...zyrave te qeveritareve dhe diplomateve ....:p
Po fryn nje ere gjoja e re...por qe fundi eshte ricklim i vetvetes!
 

Darius

La vita è bella...
Vendndodhja
Shqipëri
Drejtor,

Autobuzet me kriminele nga Greqia nuk u nisen ne Tirane kesaj rradhe per protestat. Dyert e kryeministrise nuk u shqyen me dhune e me force. Protestuesit nuk u ndersyen si qener para institucioneve teksa kreu i opozites jepte urdhera nga kullat e mafies. Asnje shqiptar nuk humbi jeten dhe asnje nenpunes i Gardes nuk u vu nen akuze vetem se kreu detyren e tij, mbrojtjen e institucioneve kushtetuese.

Faleminderit te gjithe atyre qytetareve qe dalin e protestojne paqesisht, pasi i japin gjithe popullit shqiptar dhe mbare botes nje leksion te madh qytetarie.
Shpresa nuk ka vdekur ne Shqiperi. Ka ende qytetare qe e cmojne dhe e mbrojne lirine e tyre, dhe nuk e shesin ate tek mafia qe ka shtene sot nen kontroll gjithe institucionet e ketij shteti.

Darius
 

Darius

La vita è bella...
Vendndodhja
Shqipëri
Kjo opozite e tregoi qe me cadren se cfare opozite eshte..opozite bllofi :p
Nese nuk te pelqen alternativa e opozites, dil ne kunderproteste ndaj saj, ne mbeshtetje te Qeverise Rama. Dhe shiko se si ata fukarenjte qe nuk ngopin dot barkun me buke, do te vdesin nga uria e do t'ia heqin vetes. Shiko edhe si gjithe rinine e shoqerine rreth teje qe e braktis kete vend ne mase. Si tha Ajnshtajni, cili eshte perfuzimi i budallallekut? Te besh te njejtin eksperiemnt te deshtuar ne menyre te perseritur, dhe te presesh nje rezultat me te mire. Pas pese vjetesh ne pushtet, Rama deshtoi totalisht.

Ka edhe budallenj te pandreqshem ne kete bote qe nuk mesojne as kur vuajne ne kurrizin e tyre pasojat e keqqeverisjes.

Darius
 

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
Drejtor,

Autobuzet me kriminele nga Greqia nuk u nisen ne Tirane kesaj rradhe per protestat. Dyert e kryeministrise nuk u shqyen me dhune e me force. Protestuesit nuk u ndersyen si qener para institucioneve teksa kreu i opozites jepte urdhera nga kullat e mafies. Asnje shqiptar nuk humbi jeten dhe asnje nenpunes i Gardes nuk u vu nen akuze vetem se kreu detyren e tij, mbrojtjen e institucioneve kushtetuese.

Faleminderit te gjithe atyre qytetareve qe dalin e protestojne paqesisht, pasi i japin gjithe popullit shqiptar dhe mbare botes nje leksion te madh qytetarie.
Shpresa nuk ka vdekur ne Shqiperi. Ka ende qytetare qe e cmojne dhe e mbrojne lirine e tyre, dhe nuk e shesin ate tek mafia qe ka shtene sot nen kontroll gjithe institucionet e ketij shteti.

Darius
Darius, shkrimi im eshte nje lloj reagimi nga apatia qe Po shoh tek opozita. Urime per qytetarizmin e protestes. Po pastaj? Apo prap nje 16 si date e rradhes....
Une nuk jam per dhune por ama jam per nje masiviteti ne vazhdimsi, per bllokim te funksionimit te punes se kesaj qeverie e cila ja ka shpene kujdo ne maje te hundes.
Megjithate apatia e opozites nuk eshte se s’ka fuqi por sepse e udheheqin njerez te cilet kane vjedhur dhe shkaterruar kete vend. Le te na bejne nje nder te ikin e ta pasi te rrezohet qeveria dhe tu hapi udhe njerezve qe vertet do sjellin vlera per vendin tone qe drejt me thene ne keto caste me duket I mjere e pa shprese.
 

Darius

La vita è bella...
Vendndodhja
Shqipëri
Darius, shkrimi im eshte nje lloj reagimi nga apatia qe Po shoh tek opozita. Urime per qytetarizmin e protestes. Po pastaj? Apo prap nje 16 si date e rradhes....
Une nuk jam per dhune por ama jam per nje masiviteti ne vazhdimsi, per bllokim te funksionimit te punes se kesaj qeverie e cila ja ka shpene kujdo ne maje te hundes.
Megjithate apatia e opozites nuk eshte se s’ka fuqi por sepse e udheheqin njerez te cilet kane vjedhur dhe shkaterruar kete vend. Le te na bejne nje nder te ikin e ta pasi te rrezohet qeveria dhe tu hapi udhe njerezve qe vertet do sjellin vlera per vendin tone qe drejt me thene ne keto caste me duket I mjere e pa shprese.
Drejtor,

Lulzim Basha ishte minister i transporteve kur u ndertuar Rruga e Kombit.
Lulzim Basha ishte minister i jashtem kur shqiptaret fituan liberalizimin e vizave me BE.
Lulzim Basha ishte minister i rendit kur Rama dhe banditet e tij shqyen dyert e Kryeministrise e kerkuan te merrnin pushtetin me dhune.

Asnje politikan apo karrierist ne keto 28 vjet ne Shqiperi, nuk ka nje rezume me arritje si keto te njeriut qe sot drejton opoziten. Ti ose ndonje tjeter mund te diskutojme e debatojme me apo pa te drejte se kostoja e Rruges se Kombit ishte e larte, apo se jane bere abuzime me fondet, por nuk mund te hedhim poshte se kjo rruge, permiresoi jeten e gjithe qytetareve te vendit dhe shteteve fqinje. Ashtu sic nuk mund te mohohet fakti qe ate rruge do e marrin edhe brezat qe do te vine pas nesh. Krahasoje tani kete me lidershipin e Edi Rames, qe me nje te rene te lapsit si kryeminister i jep qindra miliona euro miqve te tij apo kompanive si CEZ, dhe nga ana tjeter shqiptaret e varfer jo vetem qe nuk perfitojne asgje nga keto vendime, por jane ata qe duhet te paguajne per vitet ne vazhdim koston e ketyre vendimeve te Rames. Dhe po te mbaronte me kaq do te ishte prape lule. Rama u versulet shqiptareve te varfer se nuk paguajne taksa aq sa duhet, cdo vit ja rrit taksat per te ushqyer oreksin e korrupsionit te tij dhe i kercenon se po nuk i paguan, do ti fusi ne burg!

Gjeja tjeter qe ti e shume shqiptare nuk kuptoni eshte se politika dhe politikanet nuk prodhojne vlera. Qytetaret e ketij vendi prodhojne, mbrojne e trashegojne vlerat. Politika vetem reflekton vlerat dhe anti-vlerat e asaj shoqerie. Ndryshimi nuk vjen me politiken dhe politikanin. Ndryshimi vjen nga qytetari. Edhe pse kane kaluar 28 vjet, shqiptaret ende nuk e kane kuptuar sic duhet qe jane sovrane ne vendin e tyre. Ata qytetare qe dolen e protestuan ne ate shesh jane ata qe e kane kuptuar kete gje. Mesazhi i tyre eshte i thjeshte dhe i qarte: Ky nuk eshte vendi i Edi Rames e 100 krimineleve qe ai ka mbledhur ne parlament. Ky eshte vendi im si qytetar i lire i ketij vendi. Une nuk jam sherbetor i Edi Rames apo kujtdo qe vjen neser ne pushtet. Une jam sovran ne kete vend. Dhe une do te protestoj sa here qe preken lirite dhe jeta ime.

Drejtor te siguroj qe: Rama, nuk ka pare gje akoma!

Darius
 
Last edited:

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
Drejtor,

Lulzim Basha ishte minister i transporteve kur u ndertuar Rruga e Kombit.
Lulzim Basha ishte minister i jashtem kur shqiptaret fituan liberalizimin e vizave me BE.
Lulzim Basha ishte minister i rendit kur Rama dhe banditet e tij shqyen dyert e Kryeministrise e kerkuan te merrnin pushtetin me dhune.

Asnje politikan apo karrierist ne keto 28 vjet ne Shqiperi, nuk ka nje rezume me arritje si keto te njeriut qe sot drejton opoziten. Ti ose ndonje tjeter mund te diskutojme e debatojme me apo pa te drejte se kostoja e Rruges se Kombit ishte e larte, apo se jane bere abuzime me fondet, por nuk mund te hedhim poshte se kjo rruge, permiresoi jeten e gjithe qytetareve te vendit dhe shteteve fqinje. Ashtu sic nuk mund te mohohet fakti qe ate rruge do e marrin edhe brezat qe do te vine pas nesh. Krahasoje tani kete me lidershipin e Edi Rames, qe me nje te rene te lapsit si kryeminister i jep qindra miliona euro miqve te tij apo kompanive si CEZ, dhe nga ana tjeter shqiptaret e varfer jo vetem qe nuk perfitojne asgje nga keto vendime, por jane ata qe duhet te paguajne per vitet ne vazhdim koston e ketyre vendimeve te Rames. Dhe po te mbaronte me kaq do te ishte prape lule. Rama u versulet shqiptareve te varfer se nuk paguajne taksa aq sa duhet, cdo vit ja rrit taksat per te ushqyer oreksin e korrupsionit te tij dhe i kercenon se po nuk i paguan, do ti fusi ne burg!

Gjeja tjeter qe ti e shume shqiptare nuk kuptoni eshte se politika dhe politikanet nuk prodhojne vlera. Qytetaret e ketij vendi prodhojne, mbrojne e trashegojne vlerat. Politika vetem reflekton vlerat dhe anti-vlerat e asaj shoqerie. Ndryshimi nuk vjen me politiken dhe politikanin. Ndryshimi vjen nga qytetari. Edhe pse kane kaluar 28 vjet, shqiptaret ende nuk e kane kuptuar sic duhet qe jane sovrane ne vendin e tyre. Ata qytetare qe dolen e protestuan ne ate shesh jane ata qe e kane kuptuar kete gje. Mesazhi i tyre eshte i thjeshte dhe i qarte: Ky nuk eshte vendi i Edi Rames e 100 krimineleve qe ai ka mbledhur ne parlament. Ky eshte vendi im si qytetar i lire i ketij vendi. Une nuk jam sherbetor i Edi Rames apo kujtdo qe vjen neser ne pushtet. Une jam sovran ne kete vend. Dhe une do te protestoj sa here qe preken lirite dhe jeta ime.

Drejtor te siguroj qe: Rama, nuk ka pare gje akoma!

Darius
Kur ishte minister transporti e mbajme mend se per sa miliona u akuzua dhe se si e shmangu me procedure dhe raporte pergjegjesine penale.
Kur qe minister I jashtem e pame se si e shiti detin me nje te dhene te firmes dhe me nje buzeqeshje.
Kur ishte minister I brendshem e pame se si u vrane 4 veta packa se kush perfitoi prej atyre vrasjeve.
Kur ishte ne krye te bashkise e pame se sa punoi ato 4 vite si kryebashkiak.
Kur u be kryetar partie e pame se si Ja mori votat Kolit te shkrete.
Si kryetar opozite e pame marreveshjen qe beri me Ramen ne 17 Maj 2017.

drejt me thene i nderuar resumeja me e pasur qe kam pare deri tani kjo e Lulit eshte. ;-)
 

Guest20

Antar i ri
Nese nuk te pelqen alternativa e opozites, dil ne kunderproteste ndaj saj, ne mbeshtetje te Qeverise Rama. Dhe shiko se si ata fukarenjte qe nuk ngopin dot barkun me buke, do te vdesin nga uria e do t'ia heqin vetes. Shiko edhe si gjithe rinine e shoqerine rreth teje qe e braktis kete vend ne mase. Si tha Ajnshtajni, cili eshte perfuzimi i budallallekut? Te besh te njejtin eksperiemnt te deshtuar ne menyre te perseritur, dhe te presesh nje rezultat me te mire. Pas pese vjetesh ne pushtet, Rama deshtoi totalisht.

Ka edhe budallenj te pandreqshem ne kete bote qe nuk mesojne as kur vuajne ne kurrizin e tyre pasojat e keqqeverisjes.

Darius
C'me duhen mua protestat dhe kunderprotestat? Une nuk jam militant i asnje partie,e as mireqenia ime nuk varet nga asnje parti.Sa per qeveri te deshtuar,s'eshte gje e re,te gjitha deshtim kane qene qeverite ne Shqiperi.Kane pasur gjithnje qellimin se si me pasuru veten,dhe jo hallin e popullit..edhe opozita qe sot del ne shesh,po hallin e saj ka se u bene 6 vite pa fut gje ne xhep ;)
 
Top