• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Me kalimin e kohes...

sensuu

sweet
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes do kuptosh se nuk ja vlen te jesh e sinqerte e thjesht dhe te japesh miresi...sepse nuk do marresh te njejten gje....dhe te jesh e thjesht do te thote se njerezit e tjere do te ulin gjithmon nje shkalle me poshte...
 
Last edited:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Me kalimin e kohës.. .






Me kalimin e kohës do të kuptosh qe te rrish me dike vetëm sepse te ofron një te ardhme te mirë, do të beje qe herët a vonë, të duash te kthehesh ne te kaluaren tënde.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe te martohesh vetëm sepse “po ngelesh vetëm” është një paralajmerim i qartë qe martesa do të jetë një dështim total.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe vetëm ai qe është i aftë te te doje me gjithë te metat e tua, pa pretenduar te te ndryshoj, mund te te jap te gjithë lumturine qe deshiron.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe n.q.s. do rrish ne krah te personit te dashur vetëm për te shoqëruar vetmine tënde, do perfundosh duke mos dashur ta shohësh me.
Me kalimin e kohës do kuptosh qe miqte e vërtetë vlejne me shumë se çdo sasi parash.
Me kalimin e kohës do kuptosh qe miqte e vërtetë numerohen me gishta, dhe qe ai qe nuk lufton për te ruajtur miqesine e tyre herët a vonë do perfundoj i rrethuar me miqesi te rreme.
Me kalimin e kohës do kuptosh qe fjalët e thena ne një moment ne ikje e sipër mund te lendojne personin tjetër pergjate gjithë jetës.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe n.q.s. ke lenduar rëndë një mik/e, ka shumë mundësi qe shoqëria të mos jetë kurrë me e njëjtë.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe çdo experience e jetuar me çdo person është e paperseritshme.
Me kalimin e kohës do të mësosh të ndërtosh gjithçka mbi te sotmen, pasi e nesermja është shumë e pasigurt për te bërë plane…
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe t’i sforcosh gjërat qe te ndodhin, do të beje qe në fund të mos jenë siç i prisje.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe ne te vërtetë me e mira nuk ishte e ardhmja, por momenti qe po jetoje ne ato çaste.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe të tentosh te falesh apo të kërkosh falje, të thuash se dashuron, të thuash qe te ka marr malli, të thuash qe ke nevojë, të thuash qe do të bëhesh mik/e përpara një varri, nuk vlen me!
Dhe kujto këto fjalë:

“Njeriu plaket shumë shpejt dhe mencurohet shumë vonë.”

Tamam atëherë kur: “Nuk ka me kohë.”!!s.l
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes kupton se sa shume kohe ka kaluar, dhe i ke kushtuar vemendje, e ke bere gjera qe as te kane sherbyer.
Ne fund edhe ky eshte nje kuptim i jetes, serish do vazhdosh ti besh :)
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes kupton se...njeriu ka ne jete shume dashuri te vogla dhe te medha por dashuri te pare paska vetem ...nje!
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes kupton qe edhe koha kerkon kohe (kohe kohes) e qe vetem ajo nese te lejon ta jetosh eshte e vetmja qe nuk blihet, qe spranon kompromis e qe ka vetine te trasformohet ne mik ose armik ...
 

legjenda

Anëtar i Nderuar
Titulli: Me kalimin e kohes...

me armik vetem liroja rugge mbaron puna njeriu i menqur liron rugge
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimine e kohes arrin te kuptosh vleren e asaj qe te ka dhuruar e shkuara..
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

...Me kalimin e kohes,arrine te kuptosh qe koha eshte dashuri ,e dashuria eshte njerzit qe te don te miren per-rreth teje.
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes kupton se kush te rrethon....por smund ti japesh me kohe kohes per te formuar rrethin qe do te te rrij prane!
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes e kupton se s'ke shume kohe per te bere shume gjera ,prandaj shfrytezoni cdo moment te saj!
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes njeriu behet me i durueshem dhe i kuptueshem....
Me kalimin e kohes, do qeshesh me situata qe ne ate moment te jane duke te sikletshme...
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

..koha te tregon qetesisht te duhuren!!
Ti duhet vetem ta presesh me durimin e saj..:)
 

Aver

VIP
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes e kupton qe duhet ta shkerdhesh jeten fort, para se te filloj ajo te te shkerdhej ty.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Me kalimin e kohes...

Morali eshte ne perpjestim te zhdrejt me kohen , dmth me kalimin e kohes , morali ulet !
 
Top