• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Me kalimin e kohes...

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te kuptosh ti flasesh mendjes dhe mos i japesh gojes.
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes... do te kuptoni se sa te thjeshta jane nenat deri ne madheshti...
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes......thinjat lajmetare te plakjes do te te mbulojne koken...!

Me kalimin e kohes...... gjat 40 vjeteve te ardhshem sdo te harrosh kurr se mosha ska rendesi, shpirti eshte ai qe te plak ose te rinon...!
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes... do kuptosh se cdo gje qe ke ber ne jet ka sherbyer per dicka.. Nese ka qene e mire do te sherbej si kujtim e nese ka qene e keqe do te sherbeje si mesim....:)
 

Endrra

VIP
Re: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes do kuptosh se pa njeriun e duhur ne anen tende ,,,Ti do te jesh gjithmone vetem nje Gjysem .......
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Pe: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te kemi edhe me shum pervoj rreth jetes... ne çdo aspekt...
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pe: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes,,ne do derdhemi neper kujtimet e kuadruar te nje pikture shpirterore,.
Me kalimin e kohes celsa te harreses,,do rikthehen per tu rihapur,,
me kalimin e kohes ne do shetisim,,ne te kaluaren tone,,si ne nje vegim,,abstrakt,,
ku here here behet i prekshem,,e here here nje iluzion,..
Me kalimin e kohes,,ne do mesojme se paqia eshte thellsia e shpirtit njerzore,,ndaje vrapo ,,preke dhe adhuroje,..
Me kalimin e kohes,..ne do ndertojme vargje,,pikante,,nostalgjike,,qe keputen nga njehere nga frymarrjet e dhimbjes,,,
Me kalimin e kohes,,ne do mesojm te shoqerojm veten dhe tjetrin,,me dashuri,,ne gjdo dite,,caste dhe minut,..
me kalimin e kohes,,do mesojm se jeta eshte rregulli qe na drejton drejt persosmeris,,drejt lumturis,,drejt natyres,,drejt ne sythi qe pret pranveren per te celur gonxhen e tij,..
Me kalimin e kohes,,,nota te reja muzikore neper sfondet ,,,jetesore do degjojm,..
Me kalimin e kohes,,ne do kalojm,,e te tjere do vijne,.e do kendojn,.:)
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do shofim njerezit qe donim te na ndahen,
me kalimin e kohes rinia do iki,
me kalimin e kohes do ndertojme me duart, enderrat tona.
Me kalimin e kohes do e kuptojme qe jemi kalimtar ne kete bote..
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: Me kalimin e kohes...

Me shpejt nga se e mendon, oret do te behen dite, ditet do te behen jave, javet do te behen muaj, e muajt do te behen vite...
Me kalimin e kohes do te ndihesh nostalgji per castet qe ke perjetuar,te cilat po e zbehin madheshtine e tyre bashke me ty.
Do te mendosh per veten,cili/cila ke qene dikur,sesa shume ke ndryshuar dhe ku je tani,
Me kalimin e kohes do te kesh kuptuar se te jesh e sjellshme dhe e edukuar nuk te ben keq,perkundrazi.
Me kalimin e kohes do te jete shume vone per dicka dhe ende ne kohe per dicka tjeter, mjafton qe ta kuptosh se ciilat jane.
Me kalimin e kohes do te kuptosh se keshillat e prinderve ishin fjalet me kuptimplote sesa nje dokumentar mbi planetin Mars.
Me kalimin e kohes do te kuptosh se personazhi ne nje skene te famshme ishe ti.
Se libri me faqet me te shumta dhe historite me terheqese ne bote eshte jeta jote.
Me kalimin e kohes do te kesh kuptuar shume gjera...

p.s. e kam mare diku kete, sjam e zonja te shkruaj kaq bukur, lol
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do mendojme me pak e do flasim me shume...
 

Morena

...Δʝɛя...
Re: Me kalimin e kohes...

Njerezit rriten e prishen :p
 

sensuu

sweet
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes do kuptosh se nuk ja vlen te jesh e sinqerte e thjesht dhe te japesh miresi...sepse nuk do marresh te njejten gje....dhe te jesh e thjesht do te thote se njerezit e tjere do te ulin gjithmon nje shkalle me poshte...
 
Last edited:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Me kalimin e kohës.. .


Me kalimin e kohës do të kuptosh qe te rrish me dike vetëm sepse te ofron një te ardhme te mirë, do të beje qe herët a vonë, të duash te kthehesh ne te kaluaren tënde.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe te martohesh vetëm sepse “po ngelesh vetëm” është një paralajmerim i qartë qe martesa do të jetë një dështim total.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe vetëm ai qe është i aftë te te doje me gjithë te metat e tua, pa pretenduar te te ndryshoj, mund te te jap te gjithë lumturine qe deshiron.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe n.q.s. do rrish ne krah te personit te dashur vetëm për te shoqëruar vetmine tënde, do perfundosh duke mos dashur ta shohësh me.
Me kalimin e kohës do kuptosh qe miqte e vërtetë vlejne me shumë se çdo sasi parash.
Me kalimin e kohës do kuptosh qe miqte e vërtetë numerohen me gishta, dhe qe ai qe nuk lufton për te ruajtur miqesine e tyre herët a vonë do perfundoj i rrethuar me miqesi te rreme.
Me kalimin e kohës do kuptosh qe fjalët e thena ne një moment ne ikje e sipër mund te lendojne personin tjetër pergjate gjithë jetës.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe n.q.s. ke lenduar rëndë një mik/e, ka shumë mundësi qe shoqëria të mos jetë kurrë me e njëjtë.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe çdo experience e jetuar me çdo person është e paperseritshme.
Me kalimin e kohës do të mësosh të ndërtosh gjithçka mbi te sotmen, pasi e nesermja është shumë e pasigurt për te bërë plane…
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe t’i sforcosh gjërat qe te ndodhin, do të beje qe në fund të mos jenë siç i prisje.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe ne te vërtetë me e mira nuk ishte e ardhmja, por momenti qe po jetoje ne ato çaste.
Me kalimin e kohës do të kuptosh qe të tentosh te falesh apo të kërkosh falje, të thuash se dashuron, të thuash qe te ka marr malli, të thuash qe ke nevojë, të thuash qe do të bëhesh mik/e përpara një varri, nuk vlen me!
Dhe kujto këto fjalë:

“Njeriu plaket shumë shpejt dhe mencurohet shumë vonë.”

Tamam atëherë kur: “Nuk ka me kohë.”!!s.l
 

Morena

...Δʝɛя...
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes kupton se sa shume kohe ka kaluar, dhe i ke kushtuar vemendje, e ke bere gjera qe as te kane sherbyer.
Ne fund edhe ky eshte nje kuptim i jetes, serish do vazhdosh ti besh :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes te leshon takati por te shtohet meraki
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes kupton se...njeriu ka ne jete shume dashuri te vogla dhe te medha por dashuri te pare paska vetem ...nje!
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes kupton qe edhe koha kerkon kohe (kohe kohes) e qe vetem ajo nese te lejon ta jetosh eshte e vetmja qe nuk blihet, qe spranon kompromis e qe ka vetine te trasformohet ne mik ose armik ...
 

legjenda

Tetova
Titulli: Me kalimin e kohes...

me armik vetem liroja rugge mbaron puna njeriu i menqur liron rugge
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimine e kohes arrin te kuptosh vleren e asaj qe te ka dhuruar e shkuara..
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

...Me kalimin e kohes,arrine te kuptosh qe koha eshte dashuri ,e dashuria eshte njerzit qe te don te miren per-rreth teje.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes e kupton sa budallaqe ke qene :p
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes kupton se kush te rrethon....por smund ti japesh me kohe kohes per te formuar rrethin qe do te te rrij prane!
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes e kupton se s'ke shume kohe per te bere shume gjera ,prandaj shfrytezoni cdo moment te saj!
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes njeriu behet me i durueshem dhe i kuptueshem....
Me kalimin e kohes, do qeshesh me situata qe ne ate moment te jane duke te sikletshme...
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Me kalimin e kohes...

..koha te tregon qetesisht te duhuren!!
Ti duhet vetem ta presesh me durimin e saj..:)
 

Aver

VIP
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes e kupton qe duhet ta shkerdhesh jeten fort, para se te filloj ajo te te shkerdhej ty.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Me kalimin e kohes...

Morali eshte ne perpjestim te zhdrejt me kohen , dmth me kalimin e kohes , morali ulet !
 
Top