Me kalimin e kohes...

milva

Anëtar Aktiv
Me kalimin e kohes...
...do kuptosh qe te rrish me dike vetem sepse te ofron nje te ardhme te mire do te beje qe heret a vone te duash te kthehesh ne te kaluaren tende...
Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe te martohesh vetem sepse"po ngelesh vetem" eshte nje paralajmerim i qarte qe martesa do te jete nje deshtim total....

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe kerkon...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe nqse do rrish ne krah te personit te dashur vetem per te shoqeruar vetmine tende,do perfundosh duke mos dashur te shohesh me...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete vlejne me shume se cdo sasi parash....

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete nunerohen me gishta,dhe qe ai qe nuk lufton per te ruajtur miqesine e tyre heret a vone do perfundoje i rrethuar me miqesi te rreme...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjithe jetes...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe cdokush mund te kerkoje falje,por mund te falin vetem ata qe kane nje shpirt te madh...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe nqs ke lenduar rende nje mik/e,ka shume mundesi qe shoqeria te mos jete me kurre e njejte...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe cdo eksperience e jetuar me cdo person eshte e paperseritshme...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ai qe turperon ose perbuz nje qenie humane,heret a vone do te vuaje te njejtat turperime dhe perbuzje por te shumefishuara...

Me kalimin e kohes ...

...do te mesosh te ndertosh gjithcka mbi te sotmen,pasi e nesermja eshte shume e pasigurt per te bere plane...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe t'i sforcosh gjerat qe te ndodhin do te beje qe ne fund te mos jene sic i prisje...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ne te vertete me e mire nuk ishte e ardhmja,por momenti qe po jetoje ne ato caste...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe te tentosh te falesh apo te kerkosh falje,te thuash qe dashuron,te thuash qe te ka marre malli,te thuash qe ke nevoje,te thuash qe do te behesh mik/e....

para nje varri...

...nuk vlen me....

Dhe kujto keto fjale:

"Njeriu plaket shume shpejt dhe mencurohet shume vone"

...Tamam atehere kur:


"NUK KA ME KOHE"
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes...do te shikoni se me sa vlera jane keto thenje...
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes keto qe shkruajte me lart dalin reale ......
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te jap te drejt per kto shkrime lol .
 

Ketrushe

Pianistia
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes shum thenie me vend te gjitha keto....
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Me kalimin e kohes...

Faleminderit qe e ndave me ne kete shkrim Milva.
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes..
.
...do kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe kerkon...

Dhe kujto keto fjale:

"Njeriu plaket shume shpejt dhe mencurohet shume vone"

...Tamam atehere kur:


"NUK KA ME KOHE"

:dong::dong::dong:
 

E3

Anëtar i Nderuar
V.I.P
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe kerkon...

:D
me se te ver8a te gjitha
flm qe i ndave me ne :)
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te kuptosh se ke bere gjithe keto gabime dhe qe je shume budalla,do te kuptosh qe ke harxhuar kohen duke pritur Titanikun i ulur ne hijen e palmave ne Sahara.
Kurr ti kuptojme te gjitha keto nuk duhet te harrojme te kuptojme me thelbesoren,kemi mbaruar si njerez.
I riu nga asgje mund te beje gjithcka,plaku nga c''do gje nuk mund te beje dot asgje [mbase eshte shume i zene te kuptoje gjithe keto gjera] LOL LOL
Jepi gaz rini ashtu si di ti ,mbaj frena vetem ne pleqeri.
 

ida angel

:)
V.I.P
Titulli: Me kalimin e kohes...

Shume te bukura te gjitha keto qe ke shkruar .....
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Me kalimin e kohes...

ehhh cmu desh ti lexoja,se me futen ne mendime,,,jane shum te verteta....me kalimin e kohes po i provoj te gjitha pak nga pak ato me lart...

me kalimin e kohes...kupton se jeta eshte e bukur,vetem kur shfrytezon momentin....
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes....do te mesoni miq te dashur se simpatia e vertete,e sinqerte,pa kushte,eshte nje thesar i madh,me i madhi thesar qe mund te gjendet...Pershendetje!
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes ... ne fakt edhe vera behet me e mire
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes.... do te kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjith jetes. :(-shume e vertete kjo.

Milva secila me e vertete se tjetra :)...Shume te bukura.
 

devito boy

Anëtar i ri
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes do kuptojme se sa e thjesht eshte te jetosh bukur , me domethenie, me dashuri. do shikojme se sa gjera kemi kaluar dhe thjesht do kujtojme ato qe na kane bere te qeshim dhe ata njerez qe kemi dashuruar me pasion . thone qe jeta eshte e vogel por koha qe kalojme eshte shume e madhe .
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes do mendojme ato qe kaluam dhe do ndiejme nostalgji......per ate kohe
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes.... do te kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjith jetes. :(-shume e vertete kjo.

Milva secila me e vertete se tjetra :)...Shume te bukura.

Shume faleminderit *deliza*! Jane nga eksperienca e gjate e jetes!
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes ......me duhet te marr masa me te rrepta me disa njerez
 

inushja2

preshevare
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes do kuptosh aq shume gjera te cilat do te sherbejn akoma me shume gjat kalimit te kohes :p

P.S Jashtzakonisht shume te bukura te gjitha, milva !
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Me kalimin e kohes...

me kalimin e kohes.....cdo gje harrohet
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te kuptosh se....eshte e mjere ajo dashuri qe nuk shoqerohet nga fantazia...
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te marrim vesh se kush do te jete kampioni i Botes!
 

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes do te kuptoni se sa e vlefshme eshte koha...
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Me kalimin e kohes...
...do kuptosh qe te rrish me dike vetem sepse te ofron nje te ardhme te mire do te beje qe heret a vone te duash te kthehesh ne te kaluaren tende...
Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe te martohesh vetem sepse"po ngelesh vetem" eshte nje paralajmerim i qarte qe martesa do te jete nje deshtim total....

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe vetem ai qe eshte iafte te te doje me gjithe te metat e tua,pa pretenduar te te ndryshoje,mund te te jape te gjithe lumturine qe kerkon...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe nqse do rrish ne krah te personit te dashur vetem per te shoqeruar vetmine tende,do perfundosh duke mos dashur te shohesh me...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete vlejne me shume se cdo sasi parash....

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe miqte e vertete nunerohen me gishta,dhe qe ai qe nuk lufton per te ruajtur miqesine e tyre heret a vone do perfundoje i rrethuar me miqesi te rreme...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe fjalet e thena ne nje moment ne ikje e siper mund te lendojne personin tjeter pergjate gjithe jetes...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe cdokush mund te kerkoje falje,por mund te falin vetem ata qe kane nje shpirt te madh...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe nqs ke lenduar rende nje mik/e,ka shume mundesi qe shoqeria te mos jete me kurre e njejte...

Me kalimin e kohes...

...do kuptosh qe cdo eksperience e jetuar me cdo person eshte e paperseritshme...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ai qe turperon ose perbuz nje qenie humane,heret a vone do te vuaje te njejtat turperime dhe perbuzje por te shumefishuara...

Me kalimin e kohes ...

...do te mesosh te ndertosh gjithcka mbi te sotmen,pasi e nesermja eshte shume e pasigurt per te bere plane...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe t'i sforcosh gjerat qe te ndodhin do te beje qe ne fund te mos jene sic i prisje...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe ne te vertete me e mire nuk ishte e ardhmja,por momenti qe po jetoje ne ato caste...

Me kalimin e kohes...

...do te kuptosh qe te tentosh te falesh apo te kerkosh falje,te thuash qe dashuron,te thuash qe te ka marre malli,te thuash qe ke nevoje,te thuash qe do te behesh mik/e....

para nje varri...

...nuk vlen me....

Dhe kujto keto fjale:

"Njeriu plaket shume shpejt dhe mencurohet shume vone"

...Tamam atehere kur:


"NUK KA ME KOHE"


shume te verteta te gjitha keto qe jane shkruar.......
 
Last edited by a moderator:

milva

Anëtar Aktiv
Titulli: Me kalimin e kohes...

Faleminderit...Me kalimin e kohes do t'i zbatosh ne jete...
 
Top