• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

“Më falni! ثshtë faji im”, Zuckerbergu arrin në Kongres

K|nG

Drenica Heroic
[FONT=&quot]Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka arritur në Kongres ku edhe pritet të dëshmojë në lidhje me4AFCE08300000578-0-image-a-3_1523291563324.jpge kompromentimin e të dhënave personale të mijëra përdoruesve të rrjetit social.
Ai pritet të kërkojë falje që kompania e tij nuk ka bërë më shumë për të mbrojtur të dhënat e përdoruesve.
Drejtori 33-vjeçar bëri apologjinë ndërsa përgatitej të dëshmonte në seancë dhe të rrëfënte se si miliona përdorues të Facebook janë prekur nga Cambridge Analytica.

Zuckerberg mbrojti Facebookun si një kompani “idealiste dhe optimiste”, përpara se të pranonte përgjegjësinë përsonale për të mos vendosur protokollet e duhura të sigurisë.
“Më falni! ثshtë faji im”, tha ai në dëshminë e Shtëpisë të lëshuar një ditë para se të fillonte “djersitja” e tij e parë.

[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
 
Last edited by a moderator:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Tani une nje gje se kuptoj mire,pasi dhe lexuar hollsisht si kam lexuar kete tematik.
Ky ka vene te dhenat e perdoruesve ne dispozicion te ndonje organi qeveritar,biznese kompani private,firmee?
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
epo kot sjam kundra une... si eshte ajo shprehja.... cfar se mban vete mos pretendo te ta mbajnte te tjere..
keshtu edhe pune e infove ne fb.. nese ju sherbehet ne pjate perse mos tea perdorin sipas oreksit e interesit!!
 

K|nG

Drenica Heroic
Tani une nje gje se kuptoj mire,pasi dhe lexuar hollsisht si kam lexuar kete tematik.
Ky ka vene te dhenat e perdoruesve ne dispozicion te ndonje organi qeveritar,biznese kompani private,firmee?
Nuk ka bere punen qe kerkohet per ti mbrojtur te dhenat private te perdoruesve dhe disa nga perdoruesve iu jane marre te dhenat personale te tyre !
 

K|nG

Drenica Heroic
epo kot sjam kundra une... si eshte ajo shprehja.... cfar se mban vete mos pretendo te ta mbajnte te tjere..
keshtu edhe pune e infove ne fb.. nese ju sherbehet ne pjate perse mos tea perdorin sipas oreksit e interesit!!
Facebook, Twitter dhe cdo rrjete informativ apo edhe apliakcioni Google Chrome te gjitha qe ofrohen falas ato ofrohen per te vetmen arsye qe te marrin te dhenat tua dhe informata jo pa cellim vendosen reklamat me permbajtje qe ti kerkon ne internet psh po te kerkosh per ndonje MAKINE ajo makine ka per te plas trunin ty tu paraqit ne cdo vend :p si reklame :)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Keq,te mendosh qe ka njerez qe kane komplet te dhenat e sakta,plus numera telefonash,apo faqet me shtrirje biznesi dhe perdoren karatet bankare per pagesa te ndryshme.
Per mos te folur pastaj fotografi e pjese e copeza personale qe bejne share neper keto rrjete.
 

K|nG

Drenica Heroic
Keq,te mendosh qe ka njerez qe kane komplet te dhenat e sakta,plus numera telefonash,apo faqet me shtrirje biznesi dhe perdoren karatet bankare per pagesa te ndryshme.
Per mos te folur pastaj fotografi e pjese e copeza personale qe bejne share neper keto rrjete.
Hajt se shume mire eshte hahahahah ^_^
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Facebook, Twitter dhe cdo rrjete informativ apo edhe apliakcioni Google Chrome te gjitha qe ofrohen falas ato ofrohen per te vetmen arsye qe te marrin te dhenat tua dhe informata jo pa cellim vendosen reklamat me permbajtje qe ti kerkon ne internet psh po te kerkosh per ndonje MAKINE ajo makine ka per te plas trunin ty tu paraqit ne cdo vend :p si reklame :)
e già ... ...
 

KAON

Anëtar Aktiv
Ja kerkoj falje edhe cfare???
Po i kerkon falje atyre qe e posedojne njerezimin?!
Shum djal i mire edhe ky si Klintoni (ja fiku puron ke zambaku) burri i mire hahaha
 

Zana1

Braveheart
Nuk eshte faji I k’tij/ k’tyre.... faji ngelet tek perdoruesit , qe akoma nuk mbushen me mend... edhe kur I paralajmerojne, prape we prape nuk duan qe te ja dijne.

Kshuqe perse shqetesohen tashme... nuk e kuptoj ?! Lool
 

K|nG

Drenica Heroic
Nuk eshte faji I k’tij/ k’tyre.... faji ngelet tek perdoruesit , qe akoma nuk mbushen me mend... edhe kur I paralajmerojne, prape we prape nuk duan qe te ja dijne.

Kshuqe perse shqetesohen tashme... nuk e kuptoj ?! Lool
Epo perdoruesi para se te kyqet pranon nje marveshje qe te dhenat e tija nuk do te keqperdoren ose te shfaqen asgjekundi tjeter :) keshtut qe konsumatori me kontraten qe lidhen eshte ne rregull per ata dhe Zuckemberg eshte ne gjykate :)
 

Zana1

Braveheart
Epo perdoruesi para se te kyqet pranon nje marveshje qe te dhenat e tija nuk do te keqperdoren ose te shfaqen asgjekundi tjeter :) keshtut qe konsumatori me kontraten qe lidhen eshte ne rregull per ata dhe Zuckemberg eshte ne gjykate :)
TE njenten gje ta thote rregullorja edhe k’tu ne Fv ..... por ne te vertete , c’fare te garanton?! Dhe ti si perdorues... cila eshte pergjegjesia e jote? C’fare ka me shume rendesi per ty ?

Ai eshte ne gjykate per arsye te tjera, packa pretendimit.
 

K|nG

Drenica Heroic
TE njenten gje ta thote rregullorja edhe k’tu ne Fv ..... por ne te vertete , c’fare te garanton?! Dhe ti si perdorues... cila eshte pergjegjesia e jote? C’fare ka me shume rendesi per ty ?

Ai eshte ne gjykate per arsye te tjera, packa pretendimit.
Ne momentin qe ti te jepet mundesia per qasje ne INTERNET se pari jeni te pergjuar kete mos e ke merak, edhe ketu qe viziton Forumivirtual.com mund te merren disa nga informacionet tua si psh IP-ja juaj Lokacioni ku jetoni, por jo te gjithe kane keto interesa ama ama momentin se je kyq ne internet thjeshte ISP - Internet Service provideri juaj qe ju ofron internetin mund t`ju shof se cfare surfoni ne internet thjeshte me "nmap", po cti besh :)
 

Zana1

Braveheart
Thelle e thelle , nuk e kuptoj argumentin tend?

Pra nese jemi ne dijeni te k’tyre gjerave... packa se c’fare na premtohet ne ajer, pergjegjesia ngelet e jona.
 

K|nG

Drenica Heroic
Thelle e thelle , nuk e kuptoj argumentin tend?

Pra nese jemi ne dijeni te k’tyre gjerave... packa se c’fare na premtohet ne ajer, pergjegjesia ngelet e jona.
Po pergjegjesia eshte e jotja edhe ne momentin qe ke qasje ne internet ta dishe qe te gjitha cfare ti ben apo surfon ne internet jane ne nje forme apo tjeter te qaseshme nga dikush tjeter, duke u nisur nga ISP ai qe ju ofron internetin, nga ai qe ju e vizitoni etj..
 
Top