• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Më fal nënë, që nuk të mbrojta nga gruaja ime!

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Më fal nënë, që nuk të mbrojta nga gruaja ime!

Ku ta gjej nje vjehrr si kjo :D
Kam frik se do mbie nje shtrig :p Perpjes e do shqyhem m te
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Lloj lloj komentesh lexon kundra vjehrrave.Behuni pak me shume njerzore edhe mundohuni ti kuptoni ose ti respektoni,pse jo edhe ti falni kur thone ndonje gje qe nuk ju pelqen,sepse nje dite do te beheni edhe vete nena apo vjehrra te dikujt.E nuk do ju vinte mire te ju trajtonin sic lexojme keto sjellje qe perdoren ndaj vjehrrave ne ditet e sotme.
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Titulli: Më fal nënë, që nuk të mbrojta nga gruaja ime!

Histori njerezore qe perballemi cdo dite.
Personalisht mendoj se nuk e ka fajin burri per nje sere arsyesh nese bazohem tek artikulli gjithnje , sepse histori marredheniesh vjehrre -nuse jane te larmishme.

Sigurisht qe gishtin e akuzes do e ngrija nese do me duhej do e beja drejt nuses.
Sot shoh nuse qe vetem ankohen per vjehrrat a thua keto te fundit jane perbindesha, duke harruar se ata djem i kane rritur dhe edukuar pikerisht keto "perbindesha"....ath i bie te jesh martuar me nje monster!
Do doja ta shihja ndryshe , psh nese une do kisha vlla dhe ime me do ishte ne rolin e vjehrres...une si do sillesha me vjehrren time?
Apo te imagjinoj nusen e vellait nese do kisha , te ma trajtonte mamin si sherbetore...asihere!
Po ne fund te fundit cfare na kushton nje fjale e mire ?
Edhe nese dicka ste pelqen tek menyra si te drejtohet, behu e gjere dhe thuaja ate qe mendon...te jesh e bindur qe do e vleresoje.
Vjehrra ka per detyre te rrisi ,edukoje femijet e saj dhe jo niper e mbesa....konsideroje kete fakt !
Vjehrra ka detyre te kujdeset per djalin deri ne moshe minorene...kur martohet atributet i kalojne gruas....Konsideroje edhe kete fakt
Kemi detyrime karshi prinderve ne cdo kohe dhe sic kemi detyrime karshi prinderve tane ,kemi e ndaj atyre te bashkshorteve...peshorja nuk anon vetem nga nje ane!
Ne nje familje nuk eshte detyra e Vjehrres te gatuaj ,laj ,shplaj ,hekurosi breket e tua apo edhe te birit qe ti ndan krevatin...falenderoje ne fund te dites se nuk do vdesesh!
Duam te jetojme me vehte....por ne fund i kerkojme vjehrrave ndihme per femijet, punet dhe shume cka...kur nderkohe nenat tona dikur nuk paten dhe lodhjen e tyre sot ne nuk e kemi.

Per mua bashkshorti ka bere gjene e duhur dhe pekuleve dhe perkedheljeve te se shoqes i ka treguar vendin, qe ndoshta duhet tia kishte treguar me kohe!
Jalla mi goc :p
kur them une qe ti je shpirt

njesoj e mendoj e sot :)
 

Hilarious

Bebw☀️
Staf në FV.AL
Se lexova fare ,se sm pelqeu qe nga titulli ,por doja te thoja qe nuk besoj te ket nuse qe ka konflikte me vjehrat pa arsye apo se ashtu ja thot fiksimi ,apo e kunderta per vjehrat me nusen ,ka mosmarveshje midis tyre se kan mendime te ndryshme,por e mira eshte te flasin me qetesi dhe roli kryesor duhet ta luaj nusja duke ber tolerime ,duke e mar me te mira se nuk besoj qe te mos ket gje qe mund ta zgjidh fjala e mire,ama dhe vjehrat duhet te jen bashkepunuese ti kuptojn deshirat qe skan mundur dot tua plotesojn atyre kur kan qn te reja vet madje ti keshilloj sa me embel,dhe pse jo ti mesoj urt e but per gjerat qe si dijn se dhe ato jan rritur ne familje tjeter me tradita te ndryshme ,dhe jo tu flasin sert per gjerat qe ato si bejn mire ne fillim dhe mbi te gjitha gjeja me e mire do ishte qe djali apo burri te mos e dijn fare qe keni pakenaqsi me njera tjetren ,sa per punet e shtepis une jam qe te kontribuojn te dyja ,normale gjerat me te medha i bn e reja ,por ama gjerat e vogela mund ti bej edhe e vjetra ,sepse eshte proverba nuset behen vjehera dhe vjehrat kan qn nuse ,mendimi im 😝 qe mund te jet jasht tekstit lart por titulli sm plq fare 😝
 
Last edited:

Desa

Temet nosce
Të fal nënë, që nuk më edukove siç duhet!

Përplasje gjeneratash.

Më vjen keq për nënën, që nuk dinte si të mbajë vendin e vjehrës, e jo të shërbetores.
Më vjen keq për djalin, që nuk dinte të dojë secilën në vete!
Më vjen keq për nusen, që mësoi rolin e vet në mënyrën më të trishtuar!
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
Dashuria për nënën është vërtet e pa zëvendësueshme,por edhe dashuria për partneren kështu duhet të jet .Dhe nëna jote ka qën partnere e dikujt.
Degjo Vinin te te them dicka
DAshuri me te sinqerte Sec ta fal nena
Nuk ka ne kte bote ??
Partnerja ??? MOS na hap barkun!!!!!!!!!!!
Partnerja sot......... Pate lek te do
po spate do nji shokun tend qe ka leke
kshu qe,,,,,,,,,,,,,,
 

Xhelozi

Antarë i Respektuar
Se kisha n plan me lexu gjith historin sepse e dija pak a shum ku qalonte puna e nuses me vjehrren...
Me pelqen qe ai djaloshi kapi frenat e gruas se tij
Nena teper e duruar vetem per hir te familjes
Ndersa nusja si mos me keq
 

Hilarious

Bebw☀️
Staf në FV.AL
Degjo Vinin te te them dicka
DAshuri me te sinqerte Sec ta fal nena
Nuk ka ne kte bote ??
Partnerja ??? MOS na hap barkun!!!!!!!!!!!
Partnerja sot......... Pate lek te do
po spate do nji shokun tend qe ka leke
kshu qe,,,,,,,,,,,,,,
Me vjen keq sinqerisht qe i fut te gjitha femrat ne nje thes.Nena para se te merte statusin "nene" ,ne fillim ka qën partnere.
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Degjo Vinin te te them dicka
DAshuri me te sinqerte Sec ta fal nena
Nuk ka ne kte bote ??
Partnerja ??? MOS na hap barkun!!!!!!!!!!!
Partnerja sot......... Pate lek te do
po spate do nji shokun tend qe ka leke
kshu qe,,,,,,,,,,,,,,
Varet o Vin varet ...jo domosdoshmerisht ndodh kshu
Mos harro se ajo partneria jote do behet nena e femijve te tu....eshte nje cikel qe perseritet ne llojin e tij!
E mos harro qe ke edhe nena qe i braktisin femijet e tyre!
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
Me vjen keq sinqerisht qe i fut te gjitha femrat ne nje thes.Nena para se te merte statusin "nene" ,ne fillim ka qën partnere.
Po........... e vertete po dhe para se te ishte partnere ka qene nji goce
ama Goce tamam qe qendiste centro e qepte jastek Punonte shtiza
Si e imja e jotja ashtu edhe i te tjereve
me thuaj a di gje ti sot sa femra mund ti bejne keto gjera ???
Sot na cau.... F.b Instagram snapchat etj etj etj
 

Vinjol

Status offline...... KÇK
Varet o Vin varet ...jo domosdoshmerisht ndodh kshu
Mos harro se ajo partneria jote do behet nena e femijve te tu....eshte nje cikel qe perseritet ne llojin e tij!
E mos harro qe ke edhe nena qe i braktisin femijet e tyre!
o xhan nuk eshte a domosdorisht ashtu por 80% ashtu eshte
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Po........... e vertete po dhe para se te ishte partnere ka qene nji goce
ama Goce tamam qe qendiste centro e qepte jastek Punonte shtiza
Si e imja e jotja ashtu edhe i te tjereve
me thuaj a di gje ti sot sa femra mund ti bejne keto gjera ???
Sot na cau.... F.b Instagram snapchat etj etj etj
dhe insta FB dhe snapi dhe forumi jane dashuri te ndryshme lol
 
Top