Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Skane byce jo lol

Leqe ti i ben balle te gjitheve si nje hero me shpate :p

Po jo moj xhane,,, nuk kam asgje personale me askend...thjeshte shkruaj ate qe mendoj se eshte e drejte :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Po jo moj xhane,,, nuk kam asgje personale me askend...thjeshte shkruaj ate qe mendoj se eshte e drejte :)

Nuk thash te kunderten...por kjo pikepamja jote do kohe te konceptohet.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Nuk thash te kunderten...por kjo pikepamja jote do kohe te konceptohet.

ا'te duan le te bejne.. po te konceptonin te gjithe kaq thjesht sot do jetonim ne nje bote me te mire!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

ا'te duan le te bejne.. po te konceptonin te gjithe kaq thjesht sot do jetonim ne nje bote me te mire!

Keshtuqe ti ne menyre indirekte po pajtohesh me ate qe une po them ? :mendim:
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Keshtuqe ti ne menyre indirekte po pajtohesh me ate qe une po them ? :mendim:

Nuk ka nevoj te çirrem per te treguar diçka te vertet...secili a il suo percorso nella sua vita.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Nuk ka nevoj te çirrem per te treguar diçka te vertet...secili a il suo percorso nella sua vita.

Mua me pelqeu pjesa ku the qe nese njerezit mendojne si une bota do ishte me e mire
epo kur e them une duhet te kete me sh nickatetjera ne kete bote :p
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Gruaja ideale (e mencur e urte...) per burrin eshte ajo qe te ben te shkosh me qejf ne shtepi pas nje dite te lodhshme pune.

hajduti
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

askush nuk eshte 100 perqind i/e urte...do thoja,dikush qe duron shume,vuan dhe shume. :(
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Ate do ta beje ;)

Oj jana pyetja e bukur , por per kend se !

Ishte sarkazëm, meqënse se paske kuptu.
 

Abisi

offline✌
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

E mencura & e urta :p


Preferoj te mencuren,sepse eshte e zonja vetes,dhe nuk i lejon te tjeret ta shkelin me kembe.+ eshte edhe nje mbeshtje e mire.

E urta,ehh sme pelqen :p
 
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Nje grua e urte smundet te jete e urte pa u kane e mencure. Por , nje grua e mencure mundet te mos jete e urte . E keto grat e mencura dhe te urta i hasim ne librat e shenjte si : Maria , Ajsha gruaja e profetit te fundit te Zotit . Me falni qe po e shprehe ne kete menyre argumentin , nje vajze mund ti posedoj 2/3diploma universitare por mund te jete lavire e te parea dore ! I permenda dy shembuj per ta kuptuar gruan e menncure dhe te urte . Per te paren meson gjithe bota , per te dyten po kuptohet .
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Mua me pelqeu pjesa ku the qe nese njerezit mendojne si une bota do ishte me e mire
epo kur e them une duhet te kete me sh nickatetjera ne kete bote :p

Jam plotesishte dakort
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Une i kam te dyja, jam edhe muslimane! :jastek: Kush na e ka inatin, Zoti jua shtofte :botadashuri:
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Ja , me ne fund e gjetet idealen loooool

Me pas inat pa diturin eshte fatale... por te mundohesh ta vesh ne levizje eshte pozitive.

Ne fakt nje besintari te devotshem i duhet te jete vigjilent keshtu qe nuk i duhet nje jastek lol
 

Monique

With or Without u
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Qe nje bashkshorte te jete edhe e zgjuar edhe e urte mos harroni qe duhet te kete edhe nje bashkshort qe ta mbeshtesi , dhe jo sic ndodh rendom ne shoqerie tone ku gruaja konsiderohet si objekt per tu urdheruar......
Qe njeriu mos humbasi nga vetja , trajtojeni sic deshironi te trajtoheshit e ju vete....dhe sigurisht se i kushtoni pak embelsi kesaj qenie te mrekullueshme nga e cila riprodhoheni do te shihni se per te do jeni Heroi i saj!

Ne kete jete nuk ka asgje te garantuar, as dashuria nuk eshte e perjetshme...
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

S'ka gje me te keqe se te verdallosesh duke menduar se di gjithcka kur ne realitet din vec nje pjesez te asaj c'ka te rrethon,aq me keq te qeshesh me batutat e tua, :D

Une mendoj se femra Shqiptare ne tere historine e saj ka qene e shtypur, e degraduar, e imponuar te jetoje ne bashkesi, te mos kete vendimarrje, asnje te drejte, POR, ajo eshte femra shqiptare kudo. Nese dikush do ta limitoj e ta perkufizoj tek "femra muslimane" eshte absolutisht injorant mbi jeten e nje muslimaneje. Shumica e shqiptareve u rrit ne familjet tradicionale maskiliste, ku ka nje lider, cdo gje i dorzohet atij, duhet te respektosh vjerren ti bindesh, te mos kthesh fjale, te gatuash te lash e shplash, e shume e shume te tjera. Fatmiresisht kur njoha mire fene, zbulova qe te tera keto ishin idiotsi tradite. Dhe keshtu une sot e di dhe jam koshiente qe s'kam asnje detyre karshi familjes burrit, s'mundet te me mbyll askush te drejten e fjales,s'mundet askush te me martoj, te me detyroj te vishem ne nje uniform te caktuar nqs une s'dua, me heqe te drejten te shkolles, te pasurise. Kush e mendon femren muslimane si te burgosur, ai s'ja ka haberin fare. Do thoni ju po ja fut kot. Realiteti i femres muslimane ehte ndryshe nga c'po thua ti. Jo jo, realiteti i femres shqiptare ndoshta po, ama i asaj muslimane qe e njeh mire fene dhe te drejtat e saj eshte shume ndryshe. Gjthss, vazhdoni e flisni per femren mos u limitoni tek feja vetem se late nam, ne cdo gje fusni islamin.

p.s. te jesh muslimane eshte dicka, e devotshme eshte gje tjeter. E para manifestohet dhe kuptohet nga te gjithe, te dyten s'e di askush!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Une pres vazhdimin.
Don me mahnit sic ben cdo here :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Qe nje bashkshorte te jete edhe e zgjuar edhe e urte mos harroni qe duhet te kete edhe nje bashkshort qe ta mbeshtesi , dhe jo sic ndodh rendom ne shoqerie tone ku gruaja konsiderohet si objekt per tu urdheruar......
Qe njeriu mos humbasi nga vetja , trajtojeni sic deshironi te trajtoheshit e ju vete....dhe sigurisht se i kushtoni pak embelsi kesaj qenie te mrekullueshme nga e cila riprodhoheni do te shihni se per te do jeni Heroi i saj!

Ne kete jete nuk ka asgje te garantuar, as dashuria nuk eshte e perjetshme...

me pelqeu kj gur ke thene, gjithashtu do shtoja: se kur flet mbi bashkeshortesine s'duhet kurre ti ndajme njerin nga tjetri. Burri me gruan duhet te jene binom i pandashem. Shpirt e ne trup. Mendoj se nje cift i vertete eshte vetem ai i cili nuk rri te numeroi cilesite tek tjetri, detyrat obligimet. Por, thjesht plotesohen ne menyre te natyrshme. Si burri e gruaja u krijuan per njeri tjetrin, per te qene rehati e shpirtit dhe trupit te tyre. The driving force for them is the love. keto ndarjet une i urrej dhe nese nje dite me permenden do te thote se aty ne lidhje calon dicka sh e madhe.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

un them te hapet ni teme dhe per meshkujt e zgjuar dhe nga ata te lar nga truri lol dhe te renditen kriteret e tyre, pastaj flasim l
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

Une them ajo me syze eshte e mencura :p


Ne klase mesuesja pyet nxenesit: Ne nje peme jane 5 zogj. Nje gjahtar qellon me çifte dhe vret 3 zogj. Sa zogj mbeten ne peme? -2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes-Bravo e gjete thote mesuesjaNje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton : -Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor. Po ky nxenes thote: -Ta them edhe une nje probleme mesuese? -Thuaje ia kthen mesuesja -Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar? -Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja. Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek...
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Me çfarë dallohet bashkëshortja e mençur nga ajo e urta?

S'ka gje me te keqe se te verdallosesh duke menduar se di gjithcka kur ne realitet din vec nje pjesez te asaj c'ka te rrethon,aq me keq te qeshesh me batutat e tua, :D

Une mendoj se femra Shqiptare ne tere historine e saj ka qene e shtypur, e degraduar, e imponuar te jetoje ne bashkesi, te mos kete vendimarrje, asnje te drejte, POR, ajo eshte femra shqiptare kudo. Nese dikush do ta limitoj e ta perkufizoj tek "femra muslimane" eshte absolutisht injorant mbi jeten e nje muslimaneje. Shumica e shqiptareve u rrit ne familjet tradicionale maskiliste, ku ka nje lider, cdo gje i dorzohet atij, duhet te respektosh vjerren ti bindesh, te mos kthesh fjale, te gatuash te lash e shplash, e shume e shume te tjera. Fatmiresisht kur njoha mire fene, zbulova qe te tera keto ishin idiotsi tradite. Dhe keshtu une sot e di dhe jam koshiente qe s'kam asnje detyre karshi familjes burrit, s'mundet te me mbyll askush te drejten e fjales,s'mundet askush te me martoj, te me detyroj te vishem ne nje uniform te caktuar nqs une s'dua, me heqe te drejten te shkolles, te pasurise. Kush e mendon femren muslimane si te burgosur, ai s'ja ka haberin fare. Do thoni ju po ja fut kot. Realiteti i femres muslimane ehte ndryshe nga c'po thua ti. Jo jo, realiteti i femres shqiptare ndoshta po, ama i asaj muslimane qe e njeh mire fene dhe te drejtat e saj eshte shume ndryshe. Gjthss, vazhdoni e flisni per femren mos u limitoni tek feja vetem se late nam, ne cdo gje fusni islamin.

p.s. te jesh muslimane eshte dicka, e devotshme eshte gje tjeter. E para manifestohet dhe kuptohet nga te gjithe, te dyten s'e di askush!
Ishte nje kohe.. eh... Romane, romane, 😁

FYY.gif
 
Top