• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mbyllja e olimpiades PEKIN 2008!

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Kinezёt mё tё suksesshёm nё Olimpiadё

Kina ёshtё vёrtetuar si njё gjigant sportiv, duke fituar mё sё shumti medalje tё arta nё Lojёrat Olimpike, nё tё cilat kanё marrё pjesё tё gjitha vendet e botёs.Nikoqirёt nё pёrgjithёsi kanё mbledhur 100 medalje, por SHBA ka mbledhur edhe mё shumё, 110 medalje.

Kinezёt kanё fituar 51 medalje tё arta, qё ёshtё numri mё i lartё qё nga suksesi rus nё Lojёrat Olimpike 1988 nё Seul, (55 medalje pёr rusinё).

Amerikanё kanё mbledhur 36 medalje tё arta, megjithёse kanё 110 medalje nga tё triat.

Medaljet:

1. Kina (51 tё arta, 21 tё argjendta, 28 tё bronzta)

2. SHBA (36, 38, 36)

3. Rusia (23, 28, 21)

4. Britania e Madhe (19, 13, 15)

5. Gjermania (16, 10, 15).
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Kina mbyll sot lojërat olimpike madhështore

Pekin – Lojërat Olimpike u mbyllën sot me një seri fishekzjarrësh, -përfundoi kështu një nga evenimentet më madhështore në histori. Kina shkëlqeu këtë herë në organizimin e këtij evenimenti mbarëbotëror. Komiteti Olimpik Ndërkombëtar tha se Lojërat ishin “vërtet të jashtëzakonshme” dhe do të kenë një impakt pozitv edhe në gjeneratat e ardhshme.
Atletët kinezë morën medalje ari në ditët finale pasi kishin fituar dy titujt olimpik, një rekord fitoresh për ta.
SHBA e mbylli me 36 medalje ari.
Presidenti Jacques Rogge, i cili do të mbyllë zyrtarisht Lojërat Olimpike, falënderoi Kinën për organizimin i cili do të jetë një shembull i mirë për Londrën në vitin 2012.
“Bota mësoi diçka më shumë për Kinën dhe Kina gjithashtu mësoi më shumë për botën” – tha Rogge.Shekulli
 

inushja2

preshevare
e ndoqa spektaklin "mbylles' te lojrave olimpike ... ishte thjesht mahnites ... fantastike ..!

P.S sweetzzinna Aq shume mesova per Kinen nga menyra e organizimit te spektaklit sa i thash vllait : Tani sapo te shikoj kinez rruges, kam per t ndaluar e per ti fol perdore" LOL LOL

Vetem se ishet edhe skandali brenda qe sic u tha ne TV te gjithe gocat qe ishin pjesmarrese ne spektakel ... kishin nje juri ... para se ciles u jan dashur te zhvisheshin fare dhe ata i benin matje me vizor te gjoksit etj etj :ciaoo:
te pakten kshu ishte rrefy nje nga vajzat pjesmarese :lexim:
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
e ndoqa spektaklin "mbylles' te lojrave olimpike ... ishte thjesht mahnites ... fantastike ..!

P.S sweetzzinna Aq shume mesova per Kinen nga menyra e organizimit te spektaklit sa i thash vllait : Tani sapo te shikoj kinez rruges, kam per t ndaluar e per ti fol perdore" LOL LOL

Vetem se ishet edhe skandali brenda qe sic u tha ne TV te gjithe gocat qe ishin pjesmarrese ne spektakel ... kishin nje juri ... para se ciles u jan dashur te zhvisheshin fare dhe ata i benin matje me vizor te gjoksit etj etj :ciaoo:
te pakten kshu ishte rrefy nje nga vajzat pjesmarese :lexim:
dihet qe jan shum programues ne cdp gjè Kinezet por kjo eshte teper :eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh:

e per at vajzen e vogel qe kendon hymin..eshte zeri i 1tjetres por vetem sepse nuk kishte dhembet shum te bukur e kan hequr..kan vene zerin e saj e ne sken ka dal 1bebushe tjeter :eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh:
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
insuhe kan qen sh skandale me kto lojrat sic dhe vajza qe kendoj e pemdnei syri
me fishkezjaret me kostot...
por ama doli sh bukur..le te flasi bota cte doj;)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
 
Private conversations
Help Users
    Top