• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

MBLIDHUNI KثTU! Ju tregojmë se si të zbuloni se cili ju përgjon celularin tuaj


Siguria duhet të jetë gjithmonë një nga prioritetet tona. Me ndihmën e disa kodeve të shkurtra, mund të mësoni më shumë rreth ‘sigurisë’ të telefonit tuaj dhe të analizoni nëse mesazhet dhe informacioni juaj janë të mbrojtura dhe nëse ju jeni duke u gjurmuar nga persona të tjerë.

*#21#

Me këtë kod, mund të zbuloni nëse thirrjet, mesazhet dhe të dhënat e tjera po devijohen. Statusi i llojeve të ndryshme të diversioneve që po ndodhin së bashku me numrin që po transferohet informacioni do të shfaqet në ekranin e telefonit tuaj. Ky ‘përgjim’ më së shpeshti ngrihet nga partnerët xhelozë ose nga prindërit që përpiqen të mbrojnë fëmijët e tyre nga kriminelë. Njerëzit e moshuar shpesh bëhen viktima të kësaj praktike kur u japin telefon një të huaji për të bërë një telefonatë të vetme. Nëse ata e bëjnë këtë, ata rrezikojnë të kenë informacion rreth asaj se ku jetojnë, cilët janë miqtë dhe familja e tyre, zakonet e tyre dhe aktivitetet e përditshme, madje edhe rrethanat e tyre financiare i kalojnë kriminelëve.

*#62#

Telefononi këtë kod nëse doni të zbuloni se ku thirrjet, mesazhet dhe të dhënat janë duke u ridrejtuar. Shanset janë në këtë rast që thirrjet tuaja zanore janë duke u ‘përgjuar’ nga numrat e operatorit tuaj të telefonit celular ndaj mos u shqetësoni tepër për këtë rast.

##002#

Ky është një kod universal për ndërprerjen e të gjitha formave të ridrejtimit (mbylljes, fikjes) larg nga telefoni juaj. ثshtë mirë të përdorni këtë para se të përdorni roaming. Në këtë rast, paratë nuk do të merren nga llogaria juaj për thirrjet që janë ridrejtuar në parazgjedhje në postën tuaj zanore.

*#06#

Me ndihmën e këtij kodi, mund të gjeni IMEI (International Mobile Equipment Identifier). Nëse e njihni këtë numër, mund ta gjeni telefonin tuaj nëse dikush e vjedh atë. Kur ndizet, vendndodhja e tij i transmetohet automatikisht operatorit të rrjetit edhe nëse futet një kartë SIM e ndryshme. Nëse dikush e di numrin tuaj IMEI, ata mund të gjejnë modelin dhe karakteristikat teknike të telefonit tuaj. /Blitz.al/
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL

Siguria duhet të jetë gjithmonë një nga prioritetet tona. Me ndihmën e disa kodeve të shkurtra, mund të mësoni më shumë rreth ‘sigurisë’ të telefonit tuaj dhe të analizoni nëse mesazhet dhe informacioni juaj janë të mbrojtura dhe nëse ju jeni duke u gjurmuar nga persona të tjerë.

*#21#

Me këtë kod, mund të zbuloni nëse thirrjet, mesazhet dhe të dhënat e tjera po devijohen. Statusi i llojeve të ndryshme të diversioneve që po ndodhin së bashku me numrin që po transferohet informacioni do të shfaqet në ekranin e telefonit tuaj. Ky ‘përgjim’ më së shpeshti ngrihet nga partnerët xhelozë ose nga prindërit që përpiqen të mbrojnë fëmijët e tyre nga kriminelë. Njerëzit e moshuar shpesh bëhen viktima të kësaj praktike kur u japin telefon një të huaji për të bërë një telefonatë të vetme. Nëse ata e bëjnë këtë, ata rrezikojnë të kenë informacion rreth asaj se ku jetojnë, cilët janë miqtë dhe familja e tyre, zakonet e tyre dhe aktivitetet e përditshme, madje edhe rrethanat e tyre financiare i kalojnë kriminelëve.

*#62#

Telefononi këtë kod nëse doni të zbuloni se ku thirrjet, mesazhet dhe të dhënat janë duke u ridrejtuar. Shanset janë në këtë rast që thirrjet tuaja zanore janë duke u ‘përgjuar’ nga numrat e operatorit tuaj të telefonit celular ndaj mos u shqetësoni tepër për këtë rast.

##002#

Ky është një kod universal për ndërprerjen e të gjitha formave të ridrejtimit (mbylljes, fikjes) larg nga telefoni juaj. ثshtë mirë të përdorni këtë para se të përdorni roaming. Në këtë rast, paratë nuk do të merren nga llogaria juaj për thirrjet që janë ridrejtuar në parazgjedhje në postën tuaj zanore.

*#06#

Me ndihmën e këtij kodi, mund të gjeni IMEI (International Mobile Equipment Identifier). Nëse e njihni këtë numër, mund ta gjeni telefonin tuaj nëse dikush e vjedh atë. Kur ndizet, vendndodhja e tij i transmetohet automatikisht operatorit të rrjetit edhe nëse futet një kartë SIM e ndryshme. Nëse dikush e di numrin tuaj IMEI, ata mund të gjejnë modelin dhe karakteristikat teknike të telefonit tuaj. /Blitz.al/
Asnjera nuk pergjon , por devijon informacionin.

1 & 2-Call frw thjesht devijon thirrjet dhe ky sherbim behet vetem nese dikush ka telefonin tuaj ne dore, ose nese ka ndonje te njohur ne kompanine ku ju jeni abonent e qe mund te kete akses ta bej kete.
3- Ceshtja roaming eshte problem tarifimi e jo pergjimi.
4- iMEI mund te dedektoj infot ne tel tuaj vetem persa i takon modelit dhe parametra te telefonit tuaj. Ne rast se ju humbet apo jua vjedhin telefoni kodi imei eshte ai qe dedekton numrin qe po e perdor. Ne rast denoncimi , policia con kerkesen ne prokurori, prokuroria ne te gjitha kompanite telefonike nga ku behet edhe survejimi ne rast se dikush po perdor telefonin tuaj. Mjafton nje location update dhe mund ta gjeni telefonin tuaj...ne rast se ai qe e ka vjedhur e shet jashte vendit tuaj nuk ka mundesi gjetjeje . Per perdoruesit apple te certifikuar kudo ne bote gjindet...androidet te rroni vete.

Doni me info? :p
Ps: thashe pale si gjurmoheshim lol

Shpesh degjoj njerez qe ngaterrojne pikun e trafikut ( qe si pasoje jep probleme me zerin ne tel) te thone po me pergjojne...

Njerez rrini te qete sepse askush nuk ju pergjon nese sjeni person i skeduar.
Ta dini c'kosto ka cdo kompani per te pergjuar thirrjet tuaja as do ju shkonte ne mend ta mendonit.
Plus faktit qe ligjerisht eshte e ndaluar, vetem me kerkese prokurorie mund te behet pergjimi
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Asnjera nuk pergjon , por devijon informacionin.

1 & 2-Call frw thjesht devijon thirrjet dhe ky sherbim behet vetem nese dikush ka telefonin tuaj ne dore, ose nese ka ndonje te njohur ne kompanine ku ju jeni abonent e qe mund te kete akses ta bej kete.
3- Ceshtja roaming eshte problem tarifimi e jo pergjimi.
4- iMEI mund te dedektoj infot ne tel tuaj vetem persa i takon modelit dhe parametra te telefonit tuaj. Ne rast se ju humbet apo jua vjedhin telefoni kodi imei eshte ai qe dedekton numrin qe po e perdor. Ne rast denoncimi , policia con kerkesen ne prokurori, prokuroria ne te gjitha kompanite telefonike nga ku behet edhe survejimi ne rast se dikush po perdor telefonin tuaj. Mjafton nje location update dhe mund ta gjeni telefonin tuaj...ne rast se ai qe e ka vjedhur e shet jashte vendit tuaj nuk ka mundesi gjetjeje . Per perdoruesit apple te certifikuar kudo ne bote gjindet...androidet te rroni vete.

Doni me info? :p
Ps: thashe pale si gjurmoheshim lol

Shpesh degjoj njerez qe ngaterrojne pikun e trafikut ( qe si pasoje jep probleme me zerin ne tel) te thone po me pergjojne...

Njerez rrini te qete sepse askush nuk ju pergjon nese sjeni person i skeduar.
Ta dini c'kosto ka cdo kompani per te pergjuar thirrjet tuaja as do ju shkonte ne mend ta mendonit.
Plus faktit qe ligjerisht eshte e ndaluar, vetem me kerkese prokurorie mund te behet pergjimi
Po e bej gjumin e qete se qjo nuku genjen...😉
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Po e bej gjumin e qete se qjo nuku genjen...
Te te pershendes lalka me nje kenge qe po degjoj nashti para se te gremisem??

Endri & stefi - eja ne preher te te marr...dmth me merr se nuk mahesh ti cuno lol
 

Drejtori

Shkapallatauuuu....✌️✌️✌️
Kenge e bukur por rri me mire ti siper kete rradhe... lol lol
 
Sikur te ishte kaq e thjeshte sa kjo teme! Atehere njerezit sdo mundnin t'i pergjonin me!!!

Por ajo qe duhet te dije çdo njeri eshte kjo; Teknologjia eshte veper e njerezve me mendje disi djallezore ne nje drejtim, prandaj kurre sdo keni shansin ta kuptoni qe po survejoheni sepse perparesi ka gjithmone gjuetari dhe jo preja.
 
Top