• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Maturantët, Rama: 19 mijë e 500 vende të lira në raundin e dytë (Video)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Maturantët, Rama: 19 mijë e 500 vende të lira në raundin e dytë (Video)Kryeministri Edi Rama kishte zgjedhur që komunikimin e javës këtë të diel ta bënte për maturantët. Pas debateve të shumta se më të mirët kanë mbetur jashtë, Rama ka theksuar se kjo është reforma më e mirë e ndërmarrë ndonjëherë. Kryeministri deklaroi se janë ende 19 mijë e 500 vende të lira për maturantët në fazën e dytë të regjistrimeve.

“U mbyll raundi i parë i aplikimeve dhe regjistrimeve në universitet. Mbyllja e raundit të parë tregon se reforma jonë çel një epokë të re për meritë-transparencën dhe gjeneratën tjetër. Sot më të mirët e kanë bërë zgjedhjen e tyre.

7152 maturantë janë dëshmi e gjallë e një ndarje historike më të shkuarën e errët. Unë nuk i ndaj në të nënës dhe të njerkës, ata që janë të privatit dhe shtetit, pasi ata janë njësoj, fëmijë të Shqipërisë. Kemi garantuar meritë dhe përgjegjshmëri në hyrjen në universitete. Askush nuk ndërhyn mbi meritën, as paraja. Maturantë dhe maturante që nuk jeni regjistruar., janë 19 mijë e 500 kuota të lira në universitetet publike”, u shpreh Rama.


 
Top