• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Matura, kush kapet me kopje nuk futet në testim për një vit

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Matura, kush kapet me kopje nuk futet në testim për një vitRregulla më të forta për maturantët. Zëvendësministrja e arsimit Besa Shahini bëri me dije se kush kapet me kopje do të penalizohet për një vit. Pra, maturanti nuk ka të drejtë të japin provimin në vjeshtë, por vetëm vitin tjetër.

“Sivjet nëse ne hasim parregullsi të ndryshme, për shembull: nxënësit kanë sjellë telefon me vete, ose janë zënë duke kopjuar, ata nuk do të kenë mundësinë që të hyjnë në testin e maturës për një vit. Pra, kemi vendosur që të jemi shumë rigorozë në mënyrën se si ne do ta mbikëqyrim sivjet procesin e maturës”, sqaroi ajo.

Ndërkaq, zv/ministrja ka dhënë edhe sqarime lidhur edhe me ambientet ku do të zhvillohen provimet.

“Provimet do të zhvillohet edhe në korridore, edhe në palestër dhe në të gjitha sallat e mëdha, ku të jetë e mundur për të sistemuar një numër më të madh të nxënësve që do të ketë, në mënyrë që të sigurojmë mirëadministrimin dhe mirëorganizim të provimit. Do të ketë më shumë administrues për një numër më të vogël të nxënësve. Kemi shtuar numrin e administratorëve që do të vendosen nëpër pikat ku mbahet testi i maturës”, bëri me dije zv.ministrja.


(gazeta-Shqip.com)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
kur kam qen ne te mesmen kam patur nje shoqe klase mjeshtre te kopjes ..ajo kopjonte un zverdhesha per te...
ne nje provim degjojme proff qe thote me sa ze kishte :
cte te bej qe si fus dot duart ku ke vene kopjen ...perjasht te gjith!!
 

Zana1

Braveheart
Per nje vit ? Awful ... Injorance dhe e padrejte.

K'to provimet jane pa lidhje fare, duhet ti shkrijne nje here e mire ... per faktin qe jo te tere mesojne ne te njenten metode mesimi, gjithashtu c'fare ndryshimi perben fakti , qe ti e ke marre noten e merituar gjate tere vitit ??? dhe te te iki djersa per nje provim pa lidhje... ku arsyet per te ulur noten apo edhe per te mos kaluar ne nje moment te tille, mund te jete te shumta dhe jo fakti qe nuk ke mesuar.
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Yh sa rende...
Tek ne u lejuan kopimet, kush ishte i shkathet ia doli. Qofte din apo jo.
 
Top