• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Matjanet

diall

Anëtar i ri
Ketu te gjtihe ato matjane qe jane kudo te vine e te hajne naje cop buke me ne ketu i mire pres
 

alfonci

Veri investigatio
vetem buke ofrohet ketu??? :(
 

diall

Anëtar i ri
ps mer do ne uje ti hahahaha hajde mer pi ehde uej te ftoft Mali e ke Free jo me lek si tek sofrat e tjera :D:D:D Ku jane MAtjanet mer Burra dheu dhe femra Trimeresha
 

mirela

DODONA hajmali
ooooooooo Mati ?C'kemi si jeni ju si po kaloni
A prisni dhe permetare ketu ju ?
 

diall

Anëtar i ri
PO moj Mirela normal qe po Hajde Bujrum cfare te te doje e bardha zemer buke e krype kemi ketu
 

diall

Anëtar i ri
O Matjane ku jeni mer a akoma tufjet jeni aa spo keni shku ne pune hahahah
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Elo elo Mati:D

Buk e kry dhe zemren e bardh sa te doni ktu ne Mat:D

P.s Kti Vendi I Thon Mat,Ti Shkurton Gjynjet Ne Lak:)[/I]
 

ERA_VL

missing you....
Pershendetje per te gjithe Matianet kudo qe jane.
 

diall

Anëtar i ri
PSh Era_Vl dhe flm per pershendetjen tende aq te mire edhe bujare po ashtu te gjtihe Matjane/t te Psh ty edhe tane Vloren nqs je Vlonjate se Era_Vl duhet te jeshe Vlonjate Hajt pra RRofte e qofte Vlora per ty Era :D:D


KA ca qe nuk duket ketej po he mor Matjane nuk qenkeni zgjuar nga gji mer cfare po boni akoma duke fjetur
 

diall

Anëtar i ri
asnje problem Valentina si ty edhe cdo kush tjeter asht i mire prit ne tavolinen MAtjane
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Tavolina e Matit :D

i diall me at fter si paske tej, na trajstove turpen e facen e zeze ta keshe te marroft zoti xhenaze.loool

hajd gre ni shnet n'kyt sofer burrash per cado si din 30 fjalet e rakise.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Matjanet

sipas Bashkise se Burrelit llogaritet qe numri i Matjanve ne gjith shqiperine eshte 250'000 mije, ju pershendes te gjith Matjanve ku do qe ndeodheni dhe jeni te mierseardhur ne kete forum te na vizitoni ju dhe bashkombasit.[ame=http://www.youtube.com/watch?v=m0CdcRG0lNE&feature=channel_page]YouTube - matjanet[/ame]
 

alfonci

Veri investigatio

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Matjanet

Zvarritet dhe digjet flamuri grek

Burrel - Videoja ku paraqiten ushtarët grekë të cilët fyejnë shqiptarët nuk kalon pa incident edhe në Burrel. Disa të rinj kanë marrë një flamur të nacionalitetit grek, dhe pasi e kanë lidhur pas një autoveturë e kanë tërhequr zvarrë nëpër rrugët dhe sheshin e qytetit. Ngjarja ka ndodhur rreth nje dite mbasi ushtaret greke kishin kenduar kenge anti shqiptare. Sapo makina e cila tërhiqte zvarrë flamurin grek është ndalur në qendër të qytetit, për rreth saj janë mbledhur qindra qytetarë t cilët kanë shprehur urrejtjen e tyre për qëndrimin më të fundit të ushtarëve grekë. Pasi oratorë të shumtë kanë kanë shprehur indinjatën e tyre e madje e kanë dënuar ashpër këtë veprim të grekëve, të rinjtë matjanë e kanë marrë flamurin dhe i kanë vënë flakën, duke hedhur parudha nacionaliste 'Vdekje e grekeve' ,Shqiperi etnike' 'Cameria toke Shqiptare' E gjithë ngjarja nuk ka shënuar asnjë incident ndërsa policia ka ndjekur hap pas hapi protestën e të rinjve, por asnjëri prej tyre nuk ka ndërhyrë, pasi numri i protestuesve sa vinte e rritej. Të pranishmit pasi kanë parë flamurin grek deri sa u dogj i gjithë e shkelin me kembe,dhe janë shpërndarë qetësisht duke deklaruar se nëse qeveria shqiptare nuk do të mbajë një qëndrim, i cili do të veje në vend dinjitetin e cënuar të shqiptarëve nga ana e fqinjit të jugut, do të mblidheshin sërish madje në protesta më të ashpra.
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=u7UKs2Z60JE&feature=channel_page]YouTube - greek flag getting burned!!![/ame]
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Matjanet

Pervec se kjo vidjo dhe keto te dhena jane paraqitur edhe ne nje teme tjeter, besoj se shume mire do te kishit mundur qe ti bashkoni ketu ne kete teme:
kane ndryshime keto tema alfons , ketu eshte per viset shqiptare dhe nuk behet fjale vetem per sofra dhe tavolina (por dhe per krahina dhe rrethe).

eshte bere nje shkarkim i kesja teme dhe jan hudhur aty tek tavolina e Matit dhe nuk di pse jan bere?


ndoshta dikush ka bere gabim dhe atje duhen fshire.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Matjanet

Nuk kishim qenë kurrë më parë në Burrel, por na thanë se rruga për të shkuar atje ishte e keqe. Në fakt doli krejt ndryshe. Përveçse ishte shumë afër me Tiranën, 85 kilometra, më të afërt e bëri asfalti i zi që është shtruar edhe në pjesët ku mungonin. Në Milot, që është pika lidhëse me veriun e verilindjen morëm rrugën për në vendin e matjanëve. Dimri ende s’ka ardhur mirë në këto anë. Nisim të ngjitemi në rrugën gjarpëroshe. Shtëpi hasim shumë pak, e po kështu edhe banorë. Në krah të djathtë, shoqëruesi ynë lumi Mat, krijon relieve fantastike. Pika e parë e ndalesës është hidrocentrali i Shkopetit. Aty është ndërtuar një lokal ku ndalojnë makinat e Matit, por dhe ato që vijnë nga Peshkopia. Lokali është plot me udhëtarë, por drita s’ka. Vazhdojmë të ecim, kalojmë një tunel të shkurtër, më pas një të gjatë ku rruga është e prishur, dhe para nesh dalin dy tabela; jemi 20 kilometra larg Burrelit. Në të majtë liqeni i Ulzës na tregon vërtetësinë e tabelës. Furgonët, makinat e vogla dhe njerëzit që deri këtu i hasëm rrallë, pas disa kilometrash shtohen. Kalojmë përmes dy fshatrave të parë të Burrelit, Bushkashit dhe Bazit. Ka shumë lëvizje, sepse makina të mëdha me zift po shtrojnë rrugën kryesore. Banorët që takojmë kanë dalë në xhade për të marrë ndonjë furgon, që të shkojnë në qytet. Shumica e tyre janë të rinj. Kur i pyet për dritat nervozohen; “Mirë ju po ne jemi rrethum nga uji e s’po kemi. Si Burreli, si fshati njësoj”, thonë ata. Të njëjtën përgjigje na japin edhe në qytet.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Matjanet

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=OzZyQbW2lVM&feature=related]YouTube - Princ LEKA II - Privat ne shtepi 2/3 - www.besfort.de[/ame]
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Matjanet

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CfYDBNcvsRs&feature=related]YouTube - Princ LEKA II - Privat ne shtepi 3/3 - www.besfort.de[/ame]
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Matjanet

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=R7z7vKpzFxU&feature=related]YouTube - Princ LEKA II - Privat ne shtepi 1/3 - www.besfort.de[/ame]
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Matjanet

Burrel me te vertete shum shum i bukur koleksioni i armeve ne vidion 1/3 .Te lutem, ke degjuar ndonje gje nese ka mundesi qe shtepia te behet muze i hapur?
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Matjanet

Burrel me te vertete shum shum i bukur koleksioni i armeve ne vidion 1/3 .Te lutem, ke degjuar ndonje gje nese ka mundesi qe shtepia te behet muze i hapur?
hajde se i vizitojme bashke se kam lidhje familjare me zogollet (do marr foton e gjyshit ne dore ti them princit se gjyshi ka luftu per mbretin zog mos me bej numra)

lol
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Matjanet

hajde se i vizitojme bashke se kam lidhje familjare me zogollet (do marr foton e gjyshit ne dore ti them princit se gjyshi ka luftu per mbretin zog mos me bej numra)

lol
He ore se po flas seriozisht.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Matjanet

He ore se po flas seriozisht.
po ka mundesi ti kalojne muzeumit kombetar keto armet (ose muezeut te krujes) -(mendimi im ky)

ka filluar nje projekt i ringritjes se sarajeve te Zogut ne Mat (behet fjale per nje rrethim kala me disa vila brenda ne territor me stil sikur ka qene ne kohen e Mbretit Zog te pare, dhe atje mund te perfundojne te gjitha armet dhe sendet e tjera.

nese familja mbretrore arrin te kete nje garde personale me ligj atehere dhe hyrjet e daljet mund te kryhen lirisht.


familjes mreterore jan mbajtur dhe shum arme te tjere qe parlamenti ja ka miratuar ti ktheje por policia nuk i ka kthyer akoma.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Matjanet

po ka mundesi ti kalojne muzeumit kombetar keto armet (ose muezeut te krujes) -(mendimi im ky)

ka filluar nje projekt i ringritjes se sarajeve te Zogut ne Mat (behet fjale per nje rrethim kala me disa vila brenda ne territor me stil sikur ka qene ne kohen e Mbretit Zog te pare, dhe atje mund te perfundojne te gjitha armet dhe sendet e tjera.

nese familja mbretrore arrin te kete nje garde personale me ligj atehere dhe hyrjet e daljet mund te kryhen lirisht.


familjes mreterore jan mbajtur dhe shum arme te tjere qe parlamenti ja ka miratuar ti ktheje por policia nuk i ka kthyer akoma.
Rrofsh!!!
 

gafi

Anëtar i Nderuar
pershendetje te perzemerta te nderuar matjan
 
Top