• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Martesa varri i dashurise

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Kjo eshett nje shprehje qe un vet porsonalisht e kam te degjuar shume nga te tjere deh besoj deh juve.
Gjithcka eshet ndryshe ne dashuri, fillimi i saj eshet ndryshe dhe azhdimi i saj po ashtu pasi njerzit ndryshone me kalimin e kohes deh me njerzit po ashtu deh ndjenjat, zakonet, sjelljet etj.

Ne fejese apo ne fillimet e dashurise gjithcka eshet me ndryshe sesa martesa dhe ky eshet deh kuptimi i kesaj shprehje.

SA DAKOORD JENI ME KETE SHPREHJE KU MARTESA ESHETT VARRI I DASHURISE?
VERTTE DASHURIA NDRYSHON NE MARTESE?
VERTET NE MARTESE DASHURIA ESHET SECONDARE?

VERTET MENDONI SE MARTESA ESHETT VARR I DASHURISE?

DISKUTIM TE KENDSHEM....
 

E3

Anëtar i Nderuar
Titulli: Martesa varrri i dashurise

aman moj nga mi gjen keto temat ti mua ë?
hmm sa per temen ka nje fare te vertete po varet gjithmone nga situatat qe krojohen
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Martesa varrri i dashurise

aman moj nga mi gjen keto temat ti mua ë?
Hmm sa per temen ka nje fare te vertete po varet gjithmone nga situatat qe krojohen
hihihiihiihih ma thot shpesh mami prandaj mo
hihihiihihiih

edhe pspe thenie shume e cuditshme eshett messe e vertet
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Martesa varrri i dashurise

Varet me ke perfundon... mua dashuria me eshte shtuar me shume ne martese...
 

kolena

once upon a time...
Titulli: Martesa varrri i dashurise

per mendimin tim kjo eshte nje thenie shume idiote. E perse duhet te jete varri? Apo ngaqe ne martese ke shume pergjegjesi, ndersa kur je ne dashuri puci puci gjithe diten dhe secili ne shpi te vet pastaj.

Martesa per disa mund te jete varri i dashurise, por mund te jete edhe nje kurorezim i dashurise. Qe dmth, martesa eshte thjesht ceshtje kendveshtrimi...
varet sesi e sheh dhe e perjeton...
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVer
Titulli: Martesa varrri i dashurise

nadja mire martesa aspak varri i dashurise por vazhdim i lumturiseeeeeeeeee e i dashurise
 

dijetari

Anëtar i ri
Titulli: Martesa varrri i dashurise

ne ditet e sodit te pakt jan atoj qe thojn vorr i dashuris sepse ne ditet e sodit edhe masi po varrosen po dalin apet pej vorri me tjert
 

madmax

lost in the ocean
Titulli: Martesa varrri i dashurise

Kjo eshett nje shprehje qe un vet porsonalisht e kam te degjuar shume nga te tjere deh besoj deh juve.
Gjithcka eshet ndryshe ne dashuri, fillimi i saj eshet ndryshe dhe azhdimi i saj po ashtu pasi njerzit ndryshone me kalimin e kohes deh me njerzit po ashtu deh ndjenjat, zakonet, sjelljet etj.

Ne fejese apo ne fillimet e dashurise gjithcka eshet me ndryshe sesa martesa dhe ky eshet deh kuptimi i kesaj shprehje.

SA DAKOORD JENI ME KETE SHPREHJE KU MARTESA ESHETT VARRI I DASHURISE?
VERTTE DASHURIA NDRYSHON NE MARTESE?
VERTET NE MARTESE DASHURIA ESHET SECONDARE?

VERTET MENDONI SE MARTESA ESHETT VARR I DASHURISE?

DISKUTIM TE KENDSHEM....

plotesishte dakorte por vetem ne disa pika.

SA DAKOORD JENI ME KETE SHPREHJE KU MARTESA ESHETT VARRI I DASHURISE? nuk jam dakorte, por mendoj se dashuria vazhdon edhe kurre martohesh,sidomos kurre linde dhe femija i pare çifti bashkohet akoma me shume, dhe sigurishte qe eshte histori dashurie tjeter nga ajo
qe munde te ishte ne fejese ose kurre rrinit bashke dhe mendonit vetem per dashurine. jeta bashkshortore ka koplekset e veta me problematika te perdidshme dhe ndaj ndnjenja e dashurise bije disi dhe hyne me shume nje lloj patneriteti... por kjo vlene per te gjithe


VERTTE DASHURIA NDRYSHON NE MARTESE?
koncepti jo, rethanat po.
VERTET NE MARTESE DASHURIA ESHET SECONDARE?
jo,ne disa momente sigurishte qe shnerrohet ne nje gje te tille.

VERTET MENDONI SE MARTESA ESHETT VARR I DASHURISE?
mendoj se jo, kurre krijon familien tende e ndihen veten te realizuar ,kjo eshte enderra e te gjithve, sidoqofka ka dhe nga ata qe nuk jan gati per martesen ndaj kur e bejne nje gafe te tille ndihen si peshku pa uje,

keshilla ime mendohuni mire ke martoni dhe a veter done kete gje ne kete momente te jetes tuaj.
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Martesa varri i dashurise

Moj e zonja e temes, po shkruaj me avash moj vajze qe te mos besh aq shume gabime ne shkrim, eshte dhe goxha turp :)

Varr i dashurise? Ekstreme me duket dhe aspak e sakte. Martesa eshte e shenjte, me kuroren dashuri dhe me gjysmen tende tjeter vendos te kalosh te mirat e keqijat e jetes sebashku. :ciaoo:

Se di se kam provuar ndonjehere
C'pret ti? Provoje :p

:kercim:
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Martesa varri i dashurise

Moj e zonja e temes, po shkruaj me avash moj vajze qe te mos besh aq shume gabime ne shkrim, eshte dhe goxha turp :)

Varr i dashurise? Ekstreme me duket dhe aspak e sakte. Martesa eshte e shenjte, me kuroren dashuri dhe me gjysmen tende tjeter vendos te kalosh te mirat e keqijat e jetes sebashku. :ciaoo:C'pret ti? Provoje :p

:kercim:
Kush ma varr mua :(

ps : jam dakord me mendimin qe dhe...:kiss
 

dijetari

Anëtar i ri
Titulli: Martesa varrri i dashurise

një edi qe dashurija nuk dot jet sikur para martese sikur mas marteses tash mvaret te dikush mundet mu dobsue dashurija por te dikush mundte mu ngrit por mendoj qe pergjegjjen origjinale dot naekishte dhën dikush qe e ka kalue ket rrug
 

EMANUEL_78

hajduti
Titulli: Martesa varrri i dashurise

ate qe perdorin kete shprehje......e kane varrosur dashurine.......qe pa u martuar akoma........
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Martesa varrri i dashurise

ate qe perdorin kete shprehje......e kane varrosur dashurine.......qe pa u martuar akoma........
Mos e kane fjalen per dashurine tejter? Se dashuri tjeter gili vili ska...

Mendoj qe ata qe e thone kete shprehje jane ata qe skane ditur te dashurojne dhe te vlersojne martesen.
 
Titulli: Martesa varrri i dashurise

E ka thene mire dikush me larte ....martesa nuk eshte varri i dashurise por varri i dashurickave ..............dhe pse kohet e fundit po shtohen me shume dashurickat ne martese .
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Martesa varri i dashurise

Moj e zonja e temes, po shkruaj me avash moj vajze qe te mos besh aq shume gabime ne shkrim, eshte dhe goxha turp :)

Varr i dashurise? Ekstreme me duket dhe aspak e sakte. Martesa eshte e shenjte, me kuroren dashuri dhe me gjysmen tende tjeter vendos te kalosh te mirat e keqijat e jetes sebashku. :ciaoo:C'pret ti? Provoje :p

:kercim:
Te gjithe e dime ca eshet dashuria apo martesa. dhe normalisht ne martohemi me dike tjeter per te kurorezuar dashurine gje qe ti e ke shprehur mjat miire dhe nuk e mohoj. njerzit martohen per dashuri dhe supozhet qe dashuria vjen duke u forcuar ne martese me ardhjen e femijes etj etj....kjo eshet vetem nje shprehje dhe jo nje shprehje qe un e kam shpikur personalisht , eshet je shprehje per te thene qe dashuria nuk eshet njesoj si ne martese si para marteses ose te pakten keshtu e kuptoj une si shprehje . Qe cifti ne fejese apo kur sapo jane te lidhur e shijone shume me teper dashurine , e perjetojne shume me teper deh i japin shume rendsi sesa cmund ti jain ne martese, ose em sakte gjate periudhes qe je vetem nje i dashuruar ben shume me teper qefe sesa kur je njje i e martuar pasi lindin preokupime nga me te ndrysme, njerzit nryshojne dhe nuk i japin po ate rendsi ethj i dhe fakti qe kur je i ri nuk ke preokupime sic eshet puna, famija hallet te ndryshme[dhe pse dashuria midis ciftiit eshet shume e forte} dhe si pasoje nuk ben ato qefe qe ke bere kur ke qene i dashuruar ne fillim, bredh aq shume etj pasi tani ste le puna familja apo dicka tjeter.....

kjo eshet pak a shume ose me sa e kuptoj un shprehjen deh jo qe eshet varr i dashurise ne kupimin qe sa martohesh dashuria iken , sbehet etj[gje qe po ndodh shume ne ditet e sotme ama qe eshet muhabet me vete hihiihihi}

gjith te mirat dhe ty....
 
Top