• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Maqedonasit martohen përmes facebook-ut: Nusja nga Shqipëria për 1000 euro

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Keto me ngjajne shume damga te renda sociale.
Nuk di rizen apo rrenjen, se cfare i prodhon deri ne kete mase,por jane trishtuese ne shume raste.
Ka dhe raste qe kam degjuar qe kane krijuar familje te shendetshem e jane te lumtura ciftet.
E kur ato jane te lumtura,s`ka asgje te keqe ,nuk duhet te paragjykohet,forma apo menyra se si u gjeten.
 
Last edited:

Aver

VIP
Teme e sterdiskutuar por sa here te del perpara te djeg njejte. Problemi eshte qe nuk ka as shprese se do te behet me mire ne ato zona, sepse brenga kryesore e pushtetit eshte se si do te duken sheshet kryesore ne qytetet e medha dhe cila do te jete hisja e tyre ne objektet perreth.

Pervec gjendes ekonomike dhe nivelit te dobet arsimor eshte edhe problemi i raportit gjinor ne ato zona. Ka fshatra te tera pa asnje mashkull te ri se kane shku jashte te gjithe. Ata as nuk mendojne te kthehen e as ti marrin keto andej. Ne kete situate duhet te vendosin ne mes dy opsioneve: te plaken dhe vdesin beqare ne shtepi te babes ose kete zgjidhjen tjeter. Plus qe ato nuk e marrin vete kete vendim. Nejse, mjerim.
 

Hilarious

Buzeqeshja nuk simbolizon lumturi, simbolizon forc
Staf në FV.AL
Mosha
22
Vendndodhja
Vlore
Po une smartohem me rregulla. lol lol
Kshu qe hajdenj rrefehuni lol lol
po per tu rrefyer e kisha fjalen o palo prift se 2 e nga 2 nuk ke fuqi ,je konsumuar nga grat e fshatit ter paraditen 😂😂😂
 

Frank

Ashtu, kështu...
Maqedonasit martohen përmes facebook-ut: Nusja nga Shqipëria për 1000 euro
[Shiko fotografinë 1700895
Beqarët e vjetër maqedonas dhe serb vazhdojnë të martohen me femra shqiptare duke paguar shuma të majme parash. Për këtë qëllim egziston edhe një agjenci e që koordinon këtu lidhje përmes internetit.

Një numër i serbëve, maqedonasve, boshnjakëve e kanë gjetur gruan e tyre përmes grupit “Shqiptaret për martesë” në Facebook. Agjensia Kurir në Serbi thotë se motivet e grave të reja shqiptare për t’u martuar janë kryesisht për t’i shpëtuar varfërisë, dhe motivi më i zakonshëm për burrat serbë është që ata nuk mund të gjejnë gra të përshtatshme për veten e tyre, transmeton agjencia e lajmeve INA. Shqiptarët janë patriarkalë dhe “skllave të shtëpisë”, thonë nga agjensia.

Ky është një variant i lirë që kushton rreth 1.000 euro, dhe ekziston mundësia që nusja të sillet në shtëpi te burri i saj i ardhshëm dhe të qëndrojë atje për 10 ditë, pas së cilës burri vendos nëse qëndron apo jo. Ky variant kushton rreth 2,000 euro, thonë nga agjensia.

Psikologu social Vesna Tomic thotë se martesa të tilla kanë ekzistuar gjithmonë, por tani janë në rritje pasi shumë njerëz, sidomos gra, largohen nga fshatrat
Lajm interesant!
1-Fut burimin e lajmit.
2-Pyetje: Kaq e fiksuar je pas Serbeve se na i sjell e na i citon ne forum?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Kam edhe nje koment se gjynah vallai ato nuset qe i trajtojne ashtu.
Meqe je besimtare dhe meqe feja u'a lejon, merr nja dy per burrin, me kte rast i shpeton nga Serbet. :)
Ti sinqerisht ishe manajk.
Po ti merr per vete e mos ja ule vetes karakterin (edhe pse pak ke)

Ps ..merru me temen nese do ..perndrysh ik kerko gazetarin e arikullit e shpalli lufte.. e mos me lodh me tilla budallakina.
 

Frank

Ashtu, kështu...
Ti sinqerisht ishe manajk.
Po ti merr per vete e mos ja ule vetes karakterin (edhe pse pak ke)

Ps ..merru me temen nese do ..perndrysh ik kerko gazetarin e arikullit e shpalli lufte.. e mos me lodh me tilla budallakina.
Nuk te kuptoj, ju fetareve nuk u lejohet te shani e ofendoni. Une ne teme isha, ti po nuk pate pergjigje mos u pergjigj s'ka gje. :)
 

Desa

Temet nosce
Staf në FV.AL
Vendndodhja
DK
Kërkoj ndjese që futem në bisedën tuaj, por ja burimi

 
Top