• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Maqedonasit martohen përmes facebook-ut: Nusja nga Shqipëria për 1000 euro

Arfenilla

Themelues i Forumit
Maqedonasit martohen përmes facebook-ut: Nusja nga Shqipëria për 1000 euro
[ 254554AF-C4B4-4BC8-8ADB-A2B70C89B75A.jpeg
Beqarët e vjetër maqedonas dhe serb vazhdojnë të martohen me femra shqiptare duke paguar shuma të majme parash. Për këtë qëllim egziston edhe një agjenci e që koordinon këtu lidhje përmes internetit.

Një numër i serbëve, maqedonasve, boshnjakëve e kanë gjetur gruan e tyre përmes grupit “Shqiptaret për martesë” në Facebook. Agjensia Kurir në Serbi thotë se motivet e grave të reja shqiptare për t’u martuar janë kryesisht për t’i shpëtuar varfërisë, dhe motivi më i zakonshëm për burrat serbë është që ata nuk mund të gjejnë gra të përshtatshme për veten e tyre, transmeton agjencia e lajmeve INA. Shqiptarët janë patriarkalë dhe “skllave të shtëpisë”, thonë nga agjensia.

Ky është një variant i lirë që kushton rreth 1.000 euro, dhe ekziston mundësia që nusja të sillet në shtëpi te burri i saj i ardhshëm dhe të qëndrojë atje për 10 ditë, pas së cilës burri vendos nëse qëndron apo jo. Ky variant kushton rreth 2,000 euro, thonë nga agjensia.

Psikologu social Vesna Tomic thotë se martesa të tilla kanë ekzistuar gjithmonë, por tani janë në rritje pasi shumë njerëz, sidomos gra, largohen nga fshatrat
 

Vvetoni

Larguar
Ky është një variant i lirë që kushton rreth 1.000 euro, dhe ekziston mundësia që nusja të sillet në shtëpi te burri i saj i ardhshëm dhe të qëndrojë atje për 10 ditë, pas së cilës burri vendos nëse qëndron apo jo. Ky variant kushton rreth 2,000 euro, thonë nga agjensia.
Kjo faza testuese a osht pakete premium, a eshte veç e rregullt a e din kush?
 
Sa duam te kemi respektine dhe vlersimine per shtetin Shqiptare , rastet e tilla nuk jane te rralla . Nese ndodhin vazhdimisht nder vite gjera te tilla te shemtuara , e ne tani po hyjme ne vitin 2020 , ky fenomen vertet tregon prapambetje te nje pjese te shoqerise shqiptare .
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Du nje gru per 999.99 euro, pranimet vetem ne inbox.:p
 

titan

Requiem for a dream
@Ivy do me marresh per 500 euro? Oferta mbaron ne mesdite. Lol lol
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Qenke mall kinez ti Titano.... lol lol
 

titan

Requiem for a dream
Qenke mall kinez ti Titano.... lol lol
Eshte oferta 50% ulje ore qeros. Pastaj te ikim qe ketej se sjep shume asistenc sociale ketu. Lol lol
 

titan

Requiem for a dream
Po pse te te marr me leket une kur ti me je ofruar falas ?!?!?!?🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Apo te harxhoj asistencen e muajit?!

😭😭😭😭😭😭
Mos kur dola ne ankand falas une. Lol
 
  • Haha
Reactions: Ivy

titan

Requiem for a dream
Akoma se ke kuptuar qe nese flet me mua egzistoj vetem une?!🤣🤣🤣🤣

Patjeter patjeter. Tjeter gje cdo qe te ta mbeshtes mendimin? Lol lol
 

D. N. Y. N.

Antarë i Respektuar
Për këtë fenomen kam lexuar që moti. Por që vazhdon, më habit.

Eh more Skënderbe! "kot" konvertuam na të ngratët.....
 

MrCool

Old School.
Ca te bejne te shkretat??? Te rrijne gjithe jeten pa burre? Nuk i merr njeri, sa te rrijne ne dere te babes, me mire e kane te sistemohen, qofte dhe me serb apo maqedonas.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Keto me ngjajne shume damga te renda sociale.
Nuk di rizen apo rrenjen, se cfare i prodhon deri ne kete mase,por jane trishtuese ne shume raste.
Ka dhe raste qe kam degjuar qe kane krijuar familje te shendetshem e jane te lumtura ciftet.
E kur ato jane te lumtura,s`ka asgje te keqe ,nuk duhet te paragjykohet,forma apo menyra se si u gjeten.
 
Redaktimi i fundit:

Aver

VIP
Teme e sterdiskutuar por sa here te del perpara te djeg njejte. Problemi eshte qe nuk ka as shprese se do te behet me mire ne ato zona, sepse brenga kryesore e pushtetit eshte se si do te duken sheshet kryesore ne qytetet e medha dhe cila do te jete hisja e tyre ne objektet perreth.

Pervec gjendes ekonomike dhe nivelit te dobet arsimor eshte edhe problemi i raportit gjinor ne ato zona. Ka fshatra te tera pa asnje mashkull te ri se kane shku jashte te gjithe. Ata as nuk mendojne te kthehen e as ti marrin keto andej. Ne kete situate duhet te vendosin ne mes dy opsioneve: te plaken dhe vdesin beqare ne shtepi te babes ose kete zgjidhjen tjeter. Plus qe ato nuk e marrin vete kete vendim. Nejse, mjerim.
 

titan

Requiem for a dream
palo prift 😂😂 kush bn dhe burg per ty do na ngelesh ne dore 😂😂

Po une smartohem me rregulla. Lol lol
Kshu qe hajdenj rrefehuni lol lol
 

Bambi

⭕🔴 ❤
Staf në FV.AL
Po une smartohem me rregulla. lol lol
Kshu qe hajdenj rrefehuni lol lol
po per tu rrefyer e kisha fjalen o palo prift se 2 e nga 2 nuk ke fuqi ,je konsumuar nga grat e fshatit ter paraditen 😂😂😂
 

titan

Requiem for a dream
po per tu rrefyer e kisha fjalen o palo prift se 2 e nga 2 nuk ke fuqi ,je konsumuar nga grat e fshatit ter paraditen 😂😂😂

Jam maratonomak une. Pa bere 42 km nuk lodhem lol
 
Top