• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Malet me borë të Shqipërisë duken si një 'dallgë gjigande' nga brigjet italiane

Guest20

Offline✌
1547756482_salerno7.jpg

1547756482_salerno6.jpg

1547756482_salerno5.jpg

1547756482_salerno4.jpg

1547756482_salerno3.jpg

1547756482_salerno1.jpg

1547707627_Screenshot2.jpg

Nga brigjet italiane malet me borë të Shqipërisë duken si një "dallgë gjigande". Shqipëria shfaqet në momente të caktuara nga brigjet e Salentos, por spektakli i kësaj radhe me malet me dëborë ka lënë pa frymë fqinjët përballë. Fotot janë shkrepur nga Maria Pacoda një fotografe nga Lecce e Italisë, në zonën e Santa Cesarea Terme dhe janë publikuar nga e përditshmja italiane La Repubblica.

"Si një valë deti që përplaset me bregun. Me një shikim të shpejtë kështu të duket, por në të vërtetë është produk i maleve shqiptare të zbardhura nga dëbora që shfaqen në horizont. Jemi në Salento dhe në fotot e Maria Pacodas edhe fokusi ndryshon. Por relievet janë shumë lehtë të dallueshëm edhe në sajë të qiellit të pastër. Kjo nuk është hera e parë që malet shqiptare duken përtej detit".
Shqiptarja.com
 
Top