Makeup per sy te vegjel

*deliza*

VIP
V.I.P
Makeup per sy te vegjel​

Nese keni sy te vegjel, apo te afert njeri me tjetrin mor u deshperoni, ekzistojne, nje ser lloje makiazhi per te zmadhuar shikimin ne menyre te thjeshte dhe efikase.

sy.jpg

Disa keshilla te duhura:

Jepini rendesi formes se vetulles.
Mos harroni qe vetullat e kuruara kane privilegjin te japin hapsire mbi sy.

Perdorni ngjyrat e duhura.
Per te korrigjuar syte e vegjel, jane te indikuar ngjyrat e hapura, per ti sfumuar me tonalitet me te erret qe nga gjysma e syrit drejt kendit te jashtem te tij. Aplikoni tonalitet te hapur edhe nen harkimin e vetullave.

Preferoni lapsin

Ne vend te penelit klasik, mund te perdorni lapsin, per ta aplikuar duhet te filloni nga qendra e palpebres drejt kendit te jashtem, duke e sfumuar per lart.

Mos harroni rimelin

Perfundojeni trukun me nje doze te mire rimeli, e preferueshme eshte ta aplikoni vetem ne qerpiket e siperme.

Per te evituar:

1- Vija lapsi shume te theksuara, te cilat tentojne te reduktojne dimensionet e syrit.

2- Tonet per sy shume te erret.

3- Aplikimi i lapsit te zi ne brendesi te syrit, i cili e zvogelon pjesen e poshteme.

ikubinfo​
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Makeup per sy te vegjel

cdo gje tani u be artificjal... pak gjera mund te shikosh natyrale.:murit:
 
Top