Make up - TUTORIAL

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
1ndihme te vogel bukurosheve tona


Smokey eyes

[video=youtube;dh-8WiSDaOY]http://www.youtube.com/watch?v=dh-8WiSDaOY&feature=PlayList&p=8CB8B80FD050D957&index%20=0&playnext=1]YouTube%20-[/video]P.s me pelqej si lyhet kjo dhe ja u solla
 
Last edited by a moderator:

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fUOX9WtUcYk&feature=PlayList&p=8CB8B80FD050D957&index=10]YouTube - Makeup TUTORIAL Viola Eyes[/ame]
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

Nese ju pelqejn tregoni dhe do ju sjelle tjere


P.s per ju qe se kuptoni italishten dhe mund t'ju ndihm..ne PM mos ta bejem ketu chit-chat
:bye:
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

make up i inspiruar nga Jessica Alba

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0vCZMoGdnCk&feature=PlayList&p=8CB8B80FD050D957&index=6]YouTube - Makeup TUTORIAL inspired Jessica Alba[/ame]
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

Suri, na sill ndonje video per ato qe i kane syte si kaf...
Sdq, shume kohe te haka ky truku.Une kam mesuar te ve lapsin e zi,rimelin dhe ndonje ombretto,por vetem nje ngjyre ama.
Te di te bej gjithe keto qe ben kjo goca, shkoj punoj si trucatrice...:D :D
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Make up - TUTORIAL

Suri, na sill ndonje video per ato qe i kane syte si kaf...
Sdq, shume kohe te haka ky truku.Une kam mesuar te ve lapsin e zi,rimelin dhe ndonje ombretto,por vetem nje ngjyre ama.
Te di te bej gjithe keto qe ben kjo goca, shkoj punoj si trucatrice...:D :D

pse se ke fikse nghyren i ke si kaf apo kaf ! u knaqa ke kto temat hahah dhe shoqet me thone sa shum di ti per fytyren ja kam heq truninfemrave kohet e funit fusni sa me shume temash si kto se me interesojn
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

pse se ke fikse nghyren i ke si kaf apo kaf ! u knaqa ke kto temat hahah dhe shoqet me thone sa shum di ti per fytyren ja kam heq truninfemrave kohet e funit fusni sa me shume temash si kto se me interesojn

Une i kam kaf me jeshill...Kam nje rreth jeshill,brendesine kaf dhe beben e zeze..:D
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

make up natyral

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GALhtma4JEI&feature=related]YouTube - Makeup TUTORIAL Naturale con correttori[/ame]
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

ja dhe nje per vajzat qe mbajn syze
watch
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

Suri, na sill ndonje video per ato qe i kane syte si kaf...
Sdq, shume kohe te haka ky truku.Une kam mesuar te ve lapsin e zi,rimelin dhe ndonje ombretto,por vetem nje ngjyre ama.
Te di te bej gjithe keto qe ben kjo goca, shkoj punoj si trucatrice...:D :D

kjo vajza ketu ka bere vetem kete per sy kafe

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GN7ZBBXNwjg]YouTube - Makeup TUTORIAL Red lips+ occhi marroni[/ame]
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

kjo vertet e bukur :D

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zMvp6KNETBQ&feature=related]YouTube - www.beautyworldgroup.com - make up trucco occhi, bocca...[/ame]
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Make up - TUTORIAL

Une i kam kaf me jeshill...Kam nje rreth jeshill,brendesine kaf dhe beben e zeze..:D

mmmmmm vdeksha un per syte e tuj ishalla si me pelqejne mua i paske po nejse se me lexon ri kete gje dhe pastaj merzitet e sme marton :)
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Make up - TUTORIAL

make up per syte e vegjel :) fillova dhe un me u interesu per kto gjerat hahah
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aUsUe28nqm0]YouTube - Makeup Trucco occhi piccoli[/ame]
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Make up - TUTORIAL

per ju qe ngjyrosni vetullat( per ti perfexionuar)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=XUJl6aCBEVo&feature=PlayList&p=4E151E3C62B3FDD6&playnext=1&playnext_from=PL&index=39]YouTube - Makeup TUTORIAL sopraciglia[/ame]

hmmm gabim permirsojeni sepse e kisha te memorizuar at linkun tjeter LOL LOL sorry
 
Top