• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

xhebrail1

INTERIST
Vendndodhja
Midis Kosove
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

po mire e ki veq sbesoj hiq ne ato veq ja fusin kot nese zoti dikujt i ka jep nje fuqi te tille me ju bo keq njerezve atehere nuk eshte fer
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

po mire e ki veq sbesoj hiq ne ato veq ja fusin kot nese zoti dikujt i ka jep nje fuqi te tille me ju bo keq njerezve atehere nuk eshte fer
Zoti t'ka jep edhe mend, dhe ti me mend ne koke u ben keq njerezve. Ti, une, ai, ajo, ata e ato, te gjithe. Dhe tani a do thuash se nuk eshte fer se na ka dhene mendje ? Je i lire ta perdoresh per te mire dhe te keq. Magjia eshte e vertete, metoda se si magjistaret veprojne me trika, mund t'thuash se jane genjeshtra apo dicka te ngjajshme.
 

xhebrail1

INTERIST
Vendndodhja
Midis Kosove
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Zoti t'ka jep edhe mend, dhe ti me mend ne koke u ben keq njerezve. Ti, une, ai, ajo, ata e ato, te gjithe. Dhe tani a do thuash se nuk eshte fer se na ka dhene mendje ? Je i lire ta perdoresh per te mire dhe te keq. Magjia eshte e vertete, metoda se si magjistaret veprojne me trika, mund t'thuash se jane genjeshtra apo dicka te ngjajshme.
Po te kuptoj nik veq mendoj se kjo magjia e zeze eshte veq farse se nuk egziston veq shqiptarte kur sju shkon puna mbare menjehere thojne na ka bere dikush magji.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Po te kuptoj nik veq mendoj se kjo magjia e zeze eshte veq farse se nuk egziston veq shqiptarte kur sju shkon puna mbare menjehere thojne na ka bere dikush magji.
Nqfs din anglisht xhebro, futja 1 kerkim ngoogle "Black Magic", e sheh historikun, faktet etj etj...! Eshte shume e thjeshte t'themi "Nuk i besoj". Ama kjo bjen poshte kur ske me cka me mbrojte.

p.s. Se kam me ta imponu, ama osht 1 sen Real !
 

xhebrail1

INTERIST
Vendndodhja
Midis Kosove
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Nqfs din anglisht xhebro, futja 1 kerkim ngoogle "Black Magic", e sheh historikun, faktet etj etj...! Eshte shume e thjeshte t'themi "Nuk i besoj". Ama kjo bjen poshte kur ske me cka me mbrojte.

p.s. Se kam me ta imponu, ama osht 1 sen Real !

Nik ti e din se kam respekt per ty edhe anglisht di por me duket absurde po sidoqofte do te lexoj artikullin se e ka rekomanduara jarani jem e mbase nderroj mendim..
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

E vërteta mbi magjinë e bardhë dhe magjinë e zezë
E vërteta mbi magjinë e bardhë dhe magjinë e zezë

Magjia e bardhë dhe magjia e zezë janë vetëm dy pole të energjisë. Të dyjat janë: ekzistojnë, por duhet ditur t’i përdorim. Liria e njeriut është e madhe, prandaj NJOHJA ia mundëson njeriut të zgjedh polin pozitiv apo negative. Këtu është çelësi për hyrje në LUMTURI apo në MJERIM.

Qe qysh krijohen: me përsëritje, me përsëritje dhe vetëm me përsëritje. (Në këtë bazë është CD-ja jonë “Dëshirat…” që krijon polin pozitiv ose magjinë e bardhë).

Sikur zgjimi prej gjumit me orën me zile: bie zilja e orës ose alarmit të telefonit në orën 7 të mëngjesit – ti zgjohesh. 21 ditë kur përsëritet kjo zile – nëpër trupin e njeriut krijohet “shtrati” rruga e ecjes së energjisë. Të 22-tën ditë, pa zile apo alarm, në orën 7 nis qarkullimi i lëngjeve nëpër trup dhe ti do të zgjohesh – patjetër, pa kurrfarë mjeti ndihmës.

Keni parasysh këtë fakt: çdo gjë lindë nëpër vijen shpirtërore: në shpirt lind idea, idea formësohet në mendim, mendimi shprehet me fjalë, fjala KRIJON energji që ndërton apo rrënon jetën e njeriut.

Përsëritja e fjalës krijon aq shumë energji që – me të vërtetë – e fuqizon jetën e njeriut deri në majat e suksesit e të lumturisë apo e rrënon deri në fundin e gërminës apo të mjerimit. (Këtu është PIKA qëndrore ku e thërras mendjen tuaj të ndiçohet!)

Sepse (po e përsëris): me përsëritje të fjalëve (ose mendimeve) pozitive (afirmimeve pozitive) krijohet energjia që ndërton jetën dhe tejkalon Tث GJITHA pengesat.
Keni dëgjuar ndonjëherë për SHTRIGAT? اka është shtriga? Asgjë. Një grua normale , që në moshë të thyer, e dëshpëruar, gjeloze ndaj jetës së shoqeve, e lodhur nga vuajtja, nis të mendojë keq për shkatërrimin e jetës së ndonjë shoqeje. Dhe, ajo grua, prodhon aq shumë mendime negative, aq shumë dërgon sugjestione të zeza sa – ia shkatërron jetën dikujt. Por e shkatërron edhe jetën e vet: mendimet e saj, mendimet apo fjalët negative, ia ndryshojnë metabolizmin e trupit të saj (secila fjalë krijon një emocion, secili emocion krijon një ndryshim metabolistik!) dhe, përditë ngapak, ajo grua shëmtohet: i deformohen mollëzat e faqeve, hunda, mjekëra – tërë fytyra dhe – kur është tepër negative – nuk mund të jetojë më mes njerëzve – sepse bëhet tepër e shëmtuar…dhe populli e quan: shtrigë. Sepse njëmend e meriton këtë epitet. (Populli nuk gabon kurrë, sepse mësimet i merr nga përvoja!)

E kundërta e SHTRIGثS, njerëzit e mirë, njerëzit shpirtbardhë, hajde t’iu themi: të SHENJTث, përqëndrohen në polin pozitiv - në prodhimin e mendimeve dhe fjalëve pozitive, që krijojnë BUKURINث e qenies fizike, bukurinë e qenies shpirtërore, shijen e jetës, suksesin, shëndetin, fatlumërinë e tërësishme.

Kjo është liria e njeriut: zgjidh e merr! Do shmëti apo shenjtëri?

Për qartësim të plotë për FUQINث E PثRSثRITJES po e përmendi shembullin më të tmerrshëm të historisë së njerëzimit. Lufta e dytë botërore. 52 milionë viktima i ka shkaktuar PثRSثRITJA E NJث GثNJESHTRE. Vetë Hitleri ka thënë: kur kam thënë se gjermanët janë racë fisnike që duhet të komandojnë botën, e kam ditur se është gënjeshtër e pastër (të gjitha racat në start janë të barabarta!), por e kam ditur se kur ta përsëris unë 100 herë këtë gënjeshtër - unë do t’i besojë gënjeshtrës sime, kur të përsëritet 1000 herë – do t’i besojë gjeneralshtabi, kur ta merr Gebellsi e ta përsëritë me miliarda herë – nuk do të ketë gjerman të gjallë që nuk do t’i besojë. Dhe, e dini të gjithë: KثSHTU NDODHI. Nuk ka pasë ushtar gjerman që nuk ka shkuar drejt në vdekje – në bazë të cilit fakt: në bazë të një gënjeshtre të PثRSثRITUR. Dhe PثRSثRITJA e kësaj gënjeshtre shkaktoi Luftën e Dytë Botërore dhe shkaktoi 52 milionë viktima.

E keni të qartë tash çfarë fuqie tmerruese ( por edhe MREKULLI mahnitëse) krijon PثRSثRITJA E FJALثS.

Populli nuk është fajtor që bie viktimë e mashtrimeve të ndryshme, SEPSE POLET E ENERGJISث ekzistojnë, JANث. Fajtor jemi NE që nuk e ndihmojmë vetveten dhe popullin tonë - që ta ketë NJOHJEN.

Prandaj unë këmbgul dhe JU FTOJ të vini me mua. Dhe të jeni qindpërqind të sigurtë: askush nuk do të këtë ASNJث humbje – Tث GJITHث DO Tث FITOJMث.

P.S.
(Ju lus të gjithëve: shpërndajeni këtë shkrim, këto të dhëna, le t’i dinë të gjithë, sepse vetëm kështu do të jemi NJERثZ të vërtetë!)
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Magji e zeze jo magji e zeze sot e ke kapakun e pusetes neser bie brenda ne te lol
Thoni po deshet qe nuk ekziston
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Me fal nje pyetje te pafajshme-Kete koment e bere si besimtar mysliman qe je apo si Loverboy person fizik?
Ka rendesi ? Ajo qfare une mendoj, e shpreha, dhe besoj se kam te drejte, sic keni ju te drejte t'a quani besimin ne ekzistimin e magjise dhe atyre qe u besojne se ekziston.


hahahhaha un nuk e besoj...,, e di se ekziston magjit por jo magji e bardh dhe e zez nje eshte kte mendova
Ndahen edhe magjite arfe, une keshtu e di dhe keshtu kam mesuar.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Black magic... e perhapur sh nga vendet e lindjes... Di qe egziston, dmth kam degjuar por si jam futur sh ne thellesi... meqe me nxitet po e google njeher mir e mir :p

p.s. avashni ju mkto bullallikna avashniii... (jovan bregu kur thote per kineman, :p)
 

DeliriumMind

Boulevard of broken dreams.
Mosha
30
Vendndodhja
BlackMoon
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Black magic... e perhapur sh nga vendet e lindjes... Di qe egziston, dmth kam degjuar por si jam futur sh ne thellesi... meqe me nxitet po e google njeher mir e mir :p

p.s. avashni ju mkto bullallikna avashniii... (jovan bregu kur thote per kineman, :p)
Ne rrjet nuk eshte se gjen shum sepse ka dhe rrena plot sa te duash, por qe egzistojn te konfirmoj qe po.
Duhet te jesh edhe shum 'open mind' qe ta pranosh dicka te tille... un pershembull kam par dhe di ckam par dhe ckam ndjer, jo kshu me fjale sepse njof praktikant.
 
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Abra kadabra...Simsalabim , me thoni çfare ndodhi se nuk di çfare produktesh kam perzier lol
 
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Budallallek eshte per ata qe se besojne.
Ka rendesi ? Ajo qfare une mendoj, e shpreha, dhe besoj se kam te drejte, sic keni ju te drejte t'a quani besimin ne ekzistimin e magjise dhe atyre qe u besojne se ekziston.
Ka pak rendesi e nese me lejon ta them edhe pse-Ti si besimtar musliman nuk mund te besosh ne magji dhe jo sepse e them une por:
أ‡farأ« thonأ« hadithet e Muhammedit alejhisselam pأ«r magjinأ« | Mjeksia Islame
hadithe.jpg
Thene kjo, ti si person fizik mund te ofendosh kedo sepse ashtu e gjykon ti(realisht nuk mundesh por cdo njeri me sjelljen e tij tregon vetveten dhe s`ka nevoje per komente), por ti si besimtar musliman nuk mund te ofendosh njerezit duke i quajtur budallenj vetem e vetem sepse nuk besojne ne magji, apo jo???
E leme menjane qe duke qene ti moderator ne kete forum ke nje arsye me pak ti thuash kujtdoqofte budalla vetem e vetem sepse nuk e mendon dicka si ty.
Kaq dhe per mua ky debat mbyllet ketu, nuk do te te jap kenaqesine te te replikoj edhe nje here, te pakten jo te kjo teme :p
Natyrisht ti ke gjithe te drejtat e kesaj bote te me replikosh sa here te duash, vetem te kujtoj nje gje-Me ate qe themi dhe menyren si sillemi ne komentojme vetveten :kapele:
 

Attachments

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Kot po nderhyj. Me sa kuptova une eshte thene: Magjia e zeze quhet budallallek per ato qe se besojne... Pra jo se njerezit qe nuk e besojne jane budallenj.

Psh une nuk besoj ne bestytni dhe me duket budallallek besimi ne to. Ne kete rast nje qe i beson me thote: Budallallek eshte per ty por jo per mua qe e besoj...

Jeni keqkuptuar :)

Love&peace!
:D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Kot po nderhyj. Me sa kuptova une eshte thene: Magjia e zeze quhet budallallek per ato qe se besojne... Pra jo se njerezit qe nuk e besojne jane budallenj.

Psh une nuk besoj ne bestytni dhe me duket budallallek besimi ne to. Ne kete rast nje qe i beson me thote: Budallallek eshte per ty por jo per mua qe e besoj...

Jeni keqkuptuar :)

Love&peace!
:D
Po pra, ama pertova ta shlkruaj kete qe e the ti :p Ne themi: Ma more fjalen nga goja hahaha

p.s. S'ka nevoje per citime, vetem syte te pastrohen edhe nje here me uje me mire kishte me qene para se t'postojme :p
 

lovely

Anëtar i ri
Mosha
35
Vendndodhja
GENOVA
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

te ndodh te besosh se je e afte te besh gjera qe as smund ti arrije ,por ne libra fetare ,kumtohet se duhet te besh dicka e jo ta cosh deri ne fund,psi te gjithen e di vec zoti.ne kuptimin qe te mos jesh e fiksuar ne detaje ,e bera keshtu dhe harrova qe heren tjeter e bera ashtu
 
Top