Luftoni shenjat e plakjes në fytyrë me një ilaç natyral

Hera

Banned
[h=1]Luftoni shenjat e plakjes në fytyrë me një ilaç natyral[/h]
plakja-524x350.jpg

Shenjat e plakjes në fytyrë ndihen gjithnjë e më shumë kur arrin një moshë të caktuar. Dhe kështu ne përpiqemi të vonojmë pamjen e tyre sa më shumë që të jetë e mundur.

Në të vërtetë, nuk ka shumë trajtime anti-rrudhë ose produkte që mund ta bëjnë këtë, madje edhe ndërhyrjet e mjekësisë estetike si botox ose aplikimi i kremrave të shtrenjta nuk janë zgjidhje përfundimtare dhe efektive.

Pra, çfarë të bëni? Ka një ilaç natyral që do të heqë rrudhat nga fytyra dhe do të parandalojë shfaqjen e tyre. Po, po flasim për maskën e rrudhave në shtëpi që mund të jetë një zgjidhje e shkëlqyer natyrore për të parandaluar shfaqjen e rrudhave në fytyrë.

Për të mbajtur lëkurën elastike, të re dhe hidratuar, këtu është një ilaç natyral i thjeshtë dhe i lirë. Ne kemi nevojë për 1 të bardhë veze dhe ½ lugë çaji lëng limoni. Pastaj rrihni vezën e bardhë në një tas dhe shtoni lëng limoni derisa të merrni një përzierje homogjene.

Në këtë moment maska tashmë është gati. Pastaj lani mirë fytyrën me sapun dhe ujë dhe aplikoni përzierjen e përgatitur së pari dhe pastaj masazhoni fytyrën tuaj butësisht me lëvizje rrethore. Së fundi, le të veprojë maska.

Do të thahet shpejt, ndoshta, por nuk ka nevojë të shqetësoheni. Pas rreth 5-10 minutash, laje me ujë të ngrohtë dhe lueje me kremin ​​tuaj të zakonshëm. Ky trajtim duhet të përsëritet 3-4 herë në javë për rezultatet më të mira.
 
Top