• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Luftoni burra sikur te jete Helena e Trojes!!!!

Artin

Anëtar i Respektuar
Meqe u bere kurioz kam pasur dhe nje te shkuar te zeze :p
Nuk m'u duk e kaluar e zeze, se ti nuk fshihesh.
Thjesht kerkon te kesh nje nofke te re.
Pak rendesi kane nofkat. Rendesi kane mendimet, ato qe hedhim ne karten e forumit...
Ato nuk ndryshojne, edhe nese perpiqesh.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Nuk m'u duk e kaluar e zeze, se ti nuk fshihesh.
Thjesht kerkon te kesh nje nofke te re.
Pak rendesi kane nofkat. Rendesi kane mendimet, ato qe hedhim ne karten e forumit...
Ato nuk ndryshojne, edhe nese perpiqesh.
Vitet bejne qe te ndryshosh.

Pse je tip qe nuk lufto ti? :D
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Por cila femer s'do kishte deshiren qe meshkujt te shpallnin luften per ta fituar ate!!! :knick:
Jo per ta kthyer temen ne serioze, se eshte hapur per shaka tek humori, por perfitoj nga rasti te them nja dy fjale per Helenen.
Sipas legjendes, ajo ishte gruaja e nje mbreti, qe iku me nje tjeter, i cili e rrëmbeu.

Kurrfare simpatie s'mund te kete ketu, as per Helenen dhe as per dashnorin e saj.
Paridi ishte dikush qe i mori gruan tjetrit, kurse Helena nje bishtperdredhur.

Lufta nuk u be per te fituar Helenen, po per fyerjen qe iu be mbretit.
T'i rrembesh gruan tjetrit, eshte e papranueshme edhe per standardet e sotme, jo me ne kohen e shpatave.
 

Passion

Banned
Lufta nuk eshte e duhura ne asgje! :)
Cfare nuk vjen me deshiren e ajrit te lire,apo rrezeve te arta te diellit,lere te rrije ne "erresiren" e saj/ti,lere te ndricohet aty ku shpirti i gjene qetesi.
Trimfon shpirti kur fiton betejen,apo jo pr Athina ? ;)
 

Passion

Banned
Ti, qe sedren ma perkedhel
Dhe fjale te bukura hedh
O Une, mallkim i natyres, per ty Zoteri e duhur sjam
Meriton dike qe perkedheljet pas qafes naten ti beje
Pa helm ata te jene
Dhe floket argjend te derdhen mbi kraharorin tend.
I Imi Parid, syte e mi vetem ty te shikojne
Dhe Perendeshes se Henes per ty i lutem qe te vezhgoje.
Per cilat merita me flet e ti !?
Kur njeh fuqine tende perendie
Ku di qe zotat te kane zili
E vula jote,nderthur mprehtesi +(bukurie)

Zgjate doren te plasin mekataret
Te ikin nga erdhen,barbaret,shpirt vraret :D :p
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Per cilat merita me flet e ti !?
Kur njeh fuqine tende perendie
Ku di qe zotat te kane zili
E vula jote,nderthur mprehtesi +(bukurie)

Zgjate doren te plasin mekataret
Te ikin nga erdhen,barbaret,shpirt vraret :D :p
Ade dy vende per ne i ka rezervuar
Nese kete rruge ne do marrim , ashtu shtruar.
Me thuaj o ti sy mrephtei im, a te behem une Amazona jote e per ty te luftoj?
A nuk eshte kjo me e embla gje, qe me ty te mekatoj?
Mbase i meshirmshi Zeus sdo jete per ne plot smir
E si nje Promotheo sdo jemi denuar
Atehere le te arratisemi diku ku naten te dehemi me mirr ( pije mbreterish)
Te bejme dashuri ne petkat e nje tempulli te braktisur

Kunder botes, Parid, vetem ne te dy.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Jo per ta kthyer temen ne serioze, se eshte hapur per shaka tek humori, por perfitoj nga rasti te them nja dy fjale per Helenen.
Sipas legjendes, ajo ishte gruaja e nje mbreti, qe iku me nje tjeter, i cili e rrëmbeu.

Kurrfare simpatie s'mund te kete ketu, as per Helenen dhe as per dashnorin e saj.
Paridi ishte dikush qe i mori gruan tjetrit, kurse Helena nje bishtperdredhur.

Lufta nuk u be per te fituar Helenen, po per fyerjen qe iu be mbretit.
T'i rrembesh gruan tjetrit, eshte e papranueshme edhe per standardet e sotme, jo me ne kohen e shpatave.
Kujtoje qe rrembimi eshte dicka qe realizohet me dhune. Ne rastin e Helenes nuk kishte dicka te dhunshme meq Helena iku per kokrren e qejfit :peshk::peshk:andaj kur ikja behet me qejf them se lufta e burrit, si ne te kaluaren e njashtu dhe sot nuk eshte lufte burri :respekt:

Ja shembull;

Mua me pelqen shume Danay por po e zem qe edhe Danayt i pelqen plakushi :p:p Une per Danayn jam ne gjendje me nez luften e trete boterore sikur edhe ajo te me donte mua :p:drumepre::drumepre:

Kshu pra, ju dhe munde te me vrisni mua, si qyqar qe jam ama une Danayn nuk e leshoje pa me dal shpirti :peshk::peshk:
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Kujtoje qe rrembimi eshte dicka qe realizohet me dhune. Ne rastin e Helenes nuk kishte dicka te dhunshme meq Helena iku per kokrren e qejfit :peshk::peshk:andaj kur ikja behet me qejf them se lufta e burrit, si ne te kaluaren e njashtu dhe sot nuk eshte lufte burri :respekt:

Ja shembull;

Mua me pelqen shume Danay por po e zem qe edhe Danayt i pelqen plakushi :p:p Une per Danayn jam ne gjendje me nez luften e trete boterore sikur edhe ajo te me donte mua :p:drumepre::drumepre:

Kshu pra, ju dhe munde te me vrisni mua, si qyqar qe jam ama une Danayn nuk e leshoje pa me dal shpirti :peshk::peshk:
Danay duhet para te kaloje mbi kufomen time!
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Kujtoje qe rrembimi eshte dicka qe realizohet me dhune. Ne rastin e Helenes nuk kishte dicka te dhunshme meq Helena iku per kokrren e qejfit..
Fjala rrëmbim ka shumë kuptime. Përdoret edhe kur vajza ikën me dëshirën e saj, por pa dëshirën ose dijeninë e familjes.
Nuk justifikoj luftën, por thashë që edhe Helena me bandillin e saj, nuk janë për t'u admiruar.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Fjala rrëmbim ka shumë kuptime. Përdoret edhe kur vajza ikën me dëshirën e saj, por pa dëshirën ose dijeninë e familjes.
Nuk justifikoj luftën, por thashë që edhe Helena me bandillin e saj, nuk janë për t'u admiruar.
Them te drejten mendoje dhe kujtoje se fjala grabitjedo i pershtatej me shume ketij rasti:Ja grabiti vajzen, Ja grabiti nusen ...... e sa per veprimin e tyre nese e shofim ne rrafshin etik munde te thuhet se ishte aq etik sa martesa eHelenes me mbretin :mendim:

Por, meq jemi ketej tani nese Danay do kish pranu me qendru nen mburojen time une do kisha pranu edhe me rremby, edhe me vjedh e edhe me grabit :shkul::shkul: noshta kshu si plak qe jam nuk do ishte shume etike :nxef: por qe do e kisha mbajte kshu si princesh per shtate pale qejfe edhe do e kisha mbajte :hmm::hmm:

Oj Helena e forumit a pranon t'i shpaten plakut:eek:kidoki::eek:kidoki:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
hahahahahahahahahah o me lot :p

Shiko ti nurieee ke kujdes kur flet eh :p
jo per gje por te duhet te shtrihesh.
Kitra nuk preket pike.
Ju jeni pergjegjeset kryesore qe Helena, e shtrenjta ime, eshte zhdukur :gjuhe::gjuhe: Danay, o yll, o shpirt, o drite :dylbi::dylbi:

Luftoni për dashurinë, edhe vetë bota u krijua nga ajo.:titanik:


 
Ju jeni pergjegjeset kryesore qe Helena, e shtrenjta ime, eshte zhdukur :gjuhe::gjuhe: Danay, o yll, o shpirt, o drite :dylbi::dylbi:

Luftoni për dashurinë, edhe vetë bota u krijua nga ajo.:titanik:


Erdhaaaa :knick:

Ku jane burrat o Kiterr ahaha?! :p

Sa te kam ty ne krah nuk i tutem askujt,ta marrin vesh dynjaja se ne te dy duhemi e s'ka zot qe mund ta prish kete dashuri :puc: :p
 

dangerous

Anëtar
S'ka nevojè te behet mè lufte ...

Aftesi eshte tè fitojnè pa berè lufte , luftetaret futen brenda keshtjelles e pa demtim ngren flamurin e fitores.
 

Passion

Banned
Ade dy vende per ne i ka rezervuar
Nese kete rruge ne do marrim , ashtu shtruar.
Me thuaj o ti sy mrephtei im, a te behem une Amazona jote e per ty te luftoj?
A nuk eshte kjo me e embla gje, qe me ty te mekatoj?
Mbase i meshirmshi Zeus sdo jete per ne plot smir
E si nje Promotheo sdo jemi denuar
Atehere le te arratisemi diku ku naten te dehemi me mirr ( pije mbreterish)
Te bejme dashuri ne petkat e nje tempulli te braktisur

Kunder botes, Parid, vetem ne te dy.
U mblodhen harketaret,e gjemoi trumbeta
Qielli si re nga shigjetat u nxi
Me mua Helen sa te jet jeta
Marros perendit,nese me ndajn nga ty :D

E Zeusi leshoi bekimet e tija
Se flok argjenda ish vet dashuria :D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Njele duke ndrru embelsirat, pranaj sje stabel edhe me meshkujt ti, velesh shpejt. :p
Duhet konkluduar nje marreveshje perfundimtare midis 2 shteteve si fillim, pa te kete stabilitet ne rajon. :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Cilat jane shtetet pjesemarrese ne diskutim? :p
Sikur se di ti. Ajo qe ka rendesi eshte qe jemi ne fazen e bisedimeve dhe negociatave, me synimin qe te arrijme nje marreveshje dhe une te jem me e stabilizuar dhe paqja te mbizoteroje ne rajon :p
 
Top