• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Luftat botërore

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Luftat botërore


1. Lufta e pare boterore, 17 milion te vdekur (prej jomuslimaneve)

2. Lufta e dyte boterore, 50-55 milion te vdekur (prej jomuslimaneve)

3. Bomba atomike ne Nagasaki, 200.000 te vdekur (prej jomuslimaneve)

4. Lufta ne Vietnam, mbi 5 milion te vdekur (prej jomuslimaneve)

5. Lufta ne Kosove dhe Bosnje, mbi 500.000 te vdekur (prej jomuslimaneve)

6. Lufta ne Irak, 1.200.000 te vdekur (prej jomuslimaneve)

7. Afganistan, Burma etj. (shkaktuar prej jomuslimaneve)Ende mendon qe ISLAMI eshte problemi? ..... Apo tjerët?Historia botërore

 

cent

...Lontano
Titulli: Luftat botërore

Luftat botërore


1. Lufta e pare boterore, 17 milion te vdekur (prej jomuslimaneve)

2. Lufta e dyte boterore, 50-55 milion te vdekur (prej jomuslimaneve)

3. Bomba atomike ne Nagasaki, 200.000 te vdekur (prej jomuslimaneve)

4. Lufta ne Vietnam, mbi 5 milion te vdekur (prej jomuslimaneve)

5. Lufta ne Kosove dhe Bosnje, mbi 500.000 te vdekur (prej jomuslimaneve)

6. Lufta ne Irak, 1.200.000 te vdekur (prej jomuslimaneve)

7. Afganistan, Burma etj. (shkaktuar prej jomuslimaneve)Ende mendon qe ISLAMI eshte problemi? ..... Apo tjerët?Historia botërore

Shum e sakt je Jetesa....Tashi mqs ti merr vesh kete si ma shpjegon...."Tek myslimanet Lufta e Shenjte (Xhihadi) eshte dhene ne Kuran si detyre"
Mos e ka fjalen per luften me pen??
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Luftat botërore


Shumë saktë e di se jam..... Megjithatë dhe ti reagon shpejt.....

Xhihadi eshte ber obligim -luftë per vetëmbrojtje dhe drejtësi njerëzore...
 

Marla

VIP
Titulli: Luftat botërore

Shume diskriminuese si teme.

Historia dhe njerezimi tashme i di se kush jane fajtoret ashtu sic di qe mbas lufte vjen zhvillim, pra cdo e keqe sjell te miren dhe anasjelltas.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Luftat botërore


Në fakt: Veprat janë më diskriminuese, sesa fjalët...
 

cent

...Lontano
Titulli: Luftat botërore


Shumë saktë e di se jam..... Megjithatë dhe ti reagon shpejt.....

Xhihadi eshte ber obligim -luftë per vetëmbrojtje dhe drejtësi njerëzore...
Luft per vetmbrojtje?
Po keta sic i quan ti jomusliman skan luftu per vetmbrojtje?
Cna sjell perralla ketu Jetesa, na shkruan te gjitha luftrat dhe thua jo prej muslimaneve? bahhh vet i shkruan ti, vet si kupton ca sjell
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Luftat botërore


Perrallat i mban per vete Cent... ti fali për gjith jeten....


Kend e nguc, do të nguc.... -thojnë popullore.
 

Marla

VIP
Titulli: Luftat botërore

E dashur Jetesa planeti qe ne jetojme eshte me i vjeter sesa periudha qe i referohesh ti. Nese do flasim sic duhet ben mire ti permendesh dhe lufterat e tjera,
 

cent

...Lontano
Titulli: Luftat botërore


Perrallat i mban per vete Cent... ti fali për gjith jeten....


Kend e nguc, do të nguc.... -thojnë popullore.
hahahaha kush te ngucu ty? Ti sjell tem diskriminuese dhe kur tet pergjigjen te vjen inat.
Kur ja ben allahu ekber dhe heth veten ne ere me bomb x person, vret nja 20 30 te pafajshem ne qender tregtare etj e ben ne emer te kishes apo allahut? ;)
Gjithsesi nejse Jetesa u morem vesh qe po ngaterrohesh me fjalet e tua :)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Luftat botërore


Fjala ishte për ngucje mes popujsh /njerëzish ne pergjithësi.....


hahah ska cka tme vjen inat... Per cfare arsye te kem...?


Cdokush e tregon karakterin e vet, qoftë i ndytë apo i ndershëm.

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Luftat botërore

jo jo nuk ngaterrohem fare me fjalet e mia...

Ti mos u ngaterro veq.... kam frikë se nje dite do flasesh vetmevete, nese vazhdon ti ngacmosh njerezit padrejt nga fjalet tua marramendëse...

kete kam frikë veq...


hahahaha kush te ngucu ty? Ti sjell tem diskriminuese dhe kur tet pergjigjen te vjen inat.
Kur ja ben allahu ekber dhe heth veten ne ere me bomb x person, vret nja 20 30 te pafajshem ne qender tregtare etj e ben ne emer te kishes apo allahut? ;)
Gjithsesi nejse Jetesa u morem vesh qe po ngaterrohesh me fjalet e tua :)
 

cent

...Lontano
Titulli: Luftat botërore


Fjala ishte për ngucje mes popujsh /njerëzish ne pergjithësi.....


hahah ska cka tme vjen inat... Per cfare arsye te kem...?


Cdokush e tregon karakterin e vet, qoftë i ndytë apo i ndershëm.

Jetesa permendu, po flasim per luftrat ketu qe ke sjell ti temen spo flasim per karakterin e askujt.
Ndaj mos sill tema diskriminuese kur zdi as ti pergjigjesh. Sic ta ka shpjeguar dhe Marla siper qe nese do te flasesh per luftrat silli te gjitha ti lexojm, mesojm por mos fut fen sic ben cdo here pa lidhje, pastaj fillon ofendon karakterin e dikujt etj me radh ;)
Un do flas me vete??? lol lol lol lol lol sa enderroke o Jetesa
Nejse mbremje te kendshme
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Luftat botërore

Shiko Cent, perfundimisht kam sjell vetëm - tekst nga Historia botërore, nuk ishte qellimi im diskutues.

(( Prej meje sdel ofendimi asnjeher... kujdes, mvaret si e lexon ti??? ))

Po fakt tema ka permbajtje mbi luften, porse cdo veper njerëzore sjell me vete edhe karakterin personal.

E pashe shkrimin nga Marla edhe nga ti, qellimi im nuk ishte diskutues. Pastaj me thuani: pse kush s`po e kupton boten sot, qe une te tregoj? Sot edhe femija po kuptojnë.

Nejse edhe ti mbremje te kendshme...
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Luftat botërore

Diskriminues Marla...

edhe une jam per diskutim, jo per nençmim / diskriminim ...
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Luftat botërore

cent pse qesh me figura ! e me shkronja kurse ne realitet sdin as qfar flet ! dhe flet me fjalet e te tjereve qe thojne ! Marla a si e ka emrin ka permend "diskriminimin" kurse ti ne gjdo postim tendin pas atij postimi ke permend te njejten fjale ! me mire eshte te flasesh me fjalet e tua jo te tjereve !! sdini te thoni ndonje gje tjeter pos fjales " HEDH BOMBEN " " ALLAHU EKBER" etj etj ! po nese dikujt ja vret familjen ne vendin e tije , ai qe ka mbet pa familje do kerkoj familjart e atyre qe jua kan vra edhe pak ndoshta per te do jete te i hedh ne ere ! :D
 

Marla

VIP
Titulli: Luftat botërore

Diskriminues Marla...

edhe une jam per diskutim, jo per nençmim / diskriminim ...

Bukur deri ketu. :)

Tani mund ta di perse ne kllapa ke vendos jo myslimane perbri cdo lufte.

Pershembull a e di ti (sepse une se mbaj mend mire) perse filloi lufta e pare boterore po ajo e dyta?
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Luftat botërore

lexo.... te lutem...

Historia ti tregon te gjitha, nganjëher me shkak, porse shumëher dalin pa shkak (logjik), pasiqë ne menyre te urtë paqeje, cdo gje mund te merr fund bukur... Pra lexo te lutem, cka te intereson, se sdo shkruaj tej.

Te pershendes
 

cent

...Lontano
Titulli: Luftat botërore

cent pse qesh me figura ! e me shkronja kurse ne realitet sdin as qfar flet ! dhe flet me fjalet e te tjereve qe thojne ! Marla a si e ka emrin ka permend "diskriminimin" kurse ti ne gjdo postim tendin pas atij postimi ke permend te njejten fjale ! me mire eshte te flasesh me fjalet e tua jo te tjereve !! sdini te thoni ndonje gje tjeter pos fjales " HEDH BOMBEN " " ALLAHU EKBER" etj etj ! po nese dikujt ja vret familjen ne vendin e tije , ai qe ka mbet pa familje do kerkoj familjart e atyre qe jua kan vra edhe pak ndoshta per te do jete te i hedh ne ere ! :D
Ado un nga fillimi qe kam ardhur ne kete forum dhe deri me sot kam folur me fjalet e mia dhe do flas me fjalet e mia deri sa te marr frym, sado ty ste vjen mire sme intereson ic ;)
Un iu bashkova ides se Marla per faktin qe nese do flasim per luftrat sic solli temen kjo Jetesa ateher ti sillte te gjitha, dhe jo kot me kot.
Plus kesaj por fjala (nga jomuslimanet, cfar doni nga ne.?) ishte tamam jasht rruge sa dhe vet Jetesa se kuptoi perse e solli, pasi luftrat e cituara ne tem prsh Boterore ska pasur lidhje me fen hic.
Ska faj popullata ne luftrat e muslimanve, por disa tipa ketu perfshir dhe ty fusni fen vend e pavend duke e tepruar dhe duke dal te kulluar per gjera qe ska rendesi feja por argumenti, thelbi apo arsyeja e sjell per temen.
Nejse Ado ti vazhdo me tenden e respektoj mendimin tend, por per baz sti marr asnjehere dhe shendet te thuash ;)
Te gjykoj nga fotoja e avatarit dhe ska nevoj per tet njohur karakterin ;)
Gjith te mirat
 
Redaktimi i fundit:
Top