• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Liverpul-Mançester Junajtid/ Mbyllet pjesa e parë, të kuqtë ruajnë “magjinë”, VAR-i anulon supergolin e Firminjos

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Supersfida e futbollit anglez midis Liverpulit dhe Mançester Junajtid përfundoi pjesën e parë me avantazhin e kampionëve të Europës në fuqi.
Virxhil Van Dajk shënoi saktë me kokë pas goditjes së këndit të ekzekutuar nga Trent-Aleksandër Arnoldit në minutën e 14-ë.

Por, rezultati i takimit mund të kishte qëndruar në 2-0 nëse arbitri i takimit nuk do të anullonte supergolin e Roberto Firminjos në minutën e 25-ë. Pasi braziliani dërgoi saktë topin në rrjetë, lojtarët e Mançester Junajtid vërshuan drejt gjyqtarit në protesta duke pretenduar se gjatë aksionit Van Dajk shkaktoi faull ndaj portierit De Gea. Me pamjet e VAR-it, goli i Firminjos u anullua, ndërsa në rrjetet sociale opinion për golin e anulluar të Firminjos është ndarë në dysh.

Me këtë rezultat, Liverpuli vazhdon të mbetet i pamposhtur këtë sezon në kampionatin anglez.

Liverpul-Mançester Junajtid 1-0
Golashënues: Van Dajk 14’
 

London

carpe diem
Ishte mungesa e rashford fitoj liverpol:(
 
Top