• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

LIVE| Dortmund-Bajern/ Leva përsëri me asist, bavarezët e Flik në avantazh

Duke filluar nga ora 20:30, luhet finalja e Superkupës së Gjermanisë mes Bajernit të Mynihut dhe Borusias së Dortmundit. Një ndeshje kjo që premton spektakël, me të dyja ekipet që do të kërkojnë fitimin e trofeut.
jadon-sancho-borussia-dortmund-bayern-munich.jpg

Kjo do të jetë hera e tetë që këto dy skuadra përballen me njëra-tjetrën në finalen e Superkupës. Bavarezët duhet të rregullojnë bilancin me verdhezinjtë, pasi kanë vetëm 2 fitore 1 barazim dhe 4 humbje. Ndërkohë, golavarazhi është 11 gola të shënuar dhe 15 të pësuar.

Në 2018-ën kampionët e Gjermanisë fituan Superkupën për herë të shtatë. Në 2019-ën ishte Borusia që mundi 2-0 bavarezët në finale. Është hera e nëntë që Bajerni merr pjesë në një finale të Supekupës. Hera e fundit që ata nuk ishin pjesë daton në vitin 2011. Atëherë në finale u ndeshën Borusia e Dortmundit dhe Shalke. Në total janë 14 finale të luajtura për bavarezët. Borusia vjen pas tyre me 11 pjesëmarrje. Kampionët në fuqi e kanë fituar 12 herë trofeun ndërsa Borusia 8 herë.

LIVE| Dortmund-Bajern 0-1

Toliso 18′
for.jpg

PANORAMASPORT.AL
 
Private conversations
Help Users
    Top