• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Lista e plote e bankave ne Shqiperi

Loyalty

Anëtar i Nderuar
BANKA E SHQIPERISE
Drejtori: Lorenzo RONCARI
Adresa: Rr. "Ismail Qemali", Nr. 27, Tiranë
Tel: 248753, /54, /55, /56;
Fax: 248762


BANKA AMERIKANE
Drejtori: Lorenzo RONCARI
Adresa: Rr. "Ismail Qemali", Nr. 27, Tiranë
Tel: 248753, /54, /55, /56;
Fax: 248762


BANKA ITALO-SHQIPTARE


Drejtori: Adrian FULLANI
Adresa: Rr. Barrikadave Nr.70, Tiranë
Tel: 235697, 235698, 226262
Fax. 233034

BANKA EMPORIKI

Drejtori: George CARACOSTAS
Adresa: Rruga e Kavajë³چ "Tirana Tower", Tiranë
Tel: 358755, /56, /57, /58, /59, /60
Fax. 358752


ALPHA BANK

Drejtori: Andreas BARZTIZ
Adresa: Bulevardi Zogu I, Nr. 47, Tiranë
Tel: 233532, 233359, 240476, 240477
Fax: 232102


BANKA CREDINS

Drejtori: Artan SANTO
Adresa: Rr. "Ismail Qemali", Nr. 21, Tiranë
Tel: 222916, 234096
Fax.


PROCREDIT BANK

Drejtori: Jasper MENKEN
Adresa: Rr. "Sami Frash벩" P.O. Box. 2395 Tiranë
Tel: 271272, /73, /74, /75
Fax: 271276


BANKA KOMBETARE GREKE

Drejtori: Konstantinos Papachristoforou
Adresa: Bulevardi Zogu I, Nr. 72, Tiranë
Tel: 233621, /22, /23, /24
Fax. 233613


BANKA E KREDITIT SHQIPTAR

Drejtori: Shahin Serag El-Din
Adresa: Rruga Perlat Rexhepi,
Al-Kharafi Group Administration Building, Kati 1&2
Tel: 247535, 247536
Fax. 227803, 223768


BANKA E BASHKUAR SHQIPTARE

Drejtori: Abdul Waheed ALAVI
Adresa: Bulevardi "D볨morë´ e Kombit" Nr.8, Tiranë
Fax. 228460, 228387


BANKA E PARE E INVESTIMEVE

Drejtori: Petar Gavrillov KRASTEV
Adresa: Bulevardi Zogu I, Nr.64, Tiranë
Tel: 356423, 356424
Fax. 356422


FV BANK

Drejtori: i poshter MEZELXHIU
Adresa: Bulevardi Zogu I, Tiranë
Tel: 228759, 259350, 259351
Fax. 230566


RAIFFEISEN BANK

Drejtori: Adrian Kamberi
Adresa: Rr. "D볨morë´ e 4 Shkurtit" Nr.6, Tiranë
Tel: 224540, 222669, 225416
Fax: 223587, 223695, 224051


BANKA KOMBETARE TREGTARE
Drejtori: Seyhan PENCAPLIGIL
Adresa: Bulevardi "Zhan D'ark", Tiranë
Tel: 250955
Fax : 250956


BANKA NDERKOMBETARE TREGTARE
Drejtori: Lee Chong Pa
Adresa: Rr. "Ded Gjon Luli" Tiranë
Tel: 237567, /68, /69
Fax: 237570


TIRANA BANK

Drejtori: Dimitris KARAVIAS
Adresa: Bulevardi Zogu I, Nr. 55/1, Tiranë
Tel: 233441, /42, /43, /44, /45, /46, /47
Fax. 233417
 

Arlis

Antarë i ri
Titulli: Lista e plote e bankave ne Shqiperi

Lista e fundit e bankave te nivelit te dyte eshte kjo:

1. BANKA RAIFFEISEN SH.A.
Licenca nr. 2/1998, datë 11.01.1999.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 163, datë 11.12.1998. Certifikata nr. 2 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Oliver WHITTLE
Adresa: Bulevardi “Bajram Curri”, Qendra Tregtare Evropiane, Tiranë.
Tel: 2226 699; 2224 540; 2222 669; 2225 416.
Faks: 2275 599; 2223 587; 2223 695; 2224 051.


2. BANKA E BASHKUAR E SHQIPثRISث SH.A.
Licenca nr. 3/1998, datë 11.01.1999.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 165, datë 11.12.1998. Certifikata nr.3 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Abdul Waheed ALAVI
Adresa: Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, Nr. 8, Tiranë.
Tel: 2228 460; 2223 873; 2227 408.
Faks: 2228 460; 2228 387.


3. BANKA ITALIANE E ZHVILLIMIT SH.A.
Licenca nr. 5/1998, datë 11.01.1999.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 164, datë 11.12.1998. Certifikata nr.4 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Libero CATALANO
Adresa: Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, Ndërtesa “Kullat Binjake”, Tiranë.
Tel: 2280 351 / 2 / 3 / 4 / 5.
Faks: 2280 356.


4. BANKA KOMBثTARE TREGTARE SH.A
Licenca nr.6/1998, datë 11.01.1999.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 162, datë 11.01.1999. Certifikata nr.5 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Seyhan PENCAPLIGIL
Adresa: Bulevardi “Zhan D’Ark”, Tiranë.
Tel: 2250 955.
Faks: 2250 956.

5. BANKA TIRANA SH.A.
Licenca nr.7, datë 12.09.1996.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 9, datë 12.09.1996. Certifikata nr.6 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Bedri اollaku
Adresa: Rruga “Dëshmorët e 4 Shkurtit”, Tiranë.
Tel: 2269 616 / 7 / 8; 233 441/42/43/44/45/46/47.
Faks: 2233 417.

6. DEGA E BANKثS KOMBثTARE Tث GREQISث, TIRANث
Licenca nr. 8, datë 25.11.1996.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 4, datë 14.03.1996. Certifikata nr.7 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Ioannis LEIVADITIS
Adresa: Rruga “Durrësit”, Godina “Comfort”, Tiranë.
Tel: 2274 802; 2274 822.
Faks: 2233 613.


7. BANKA NDثRKOMBثTARE TREGTARE SH.A
Licenca nr. 9, datë 20.02.1997.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr.9, datë 30.04.1996.
Certifikata nr.8 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Mahendra Sing RAWAT
Adresa: Qendra e Biznesit, Rruga “Murat Toptani”, Tiranë.
Tel: 2254 372; 2256 254.
Faks: 2254 368.


8. ALPHA BANK - ALBANIA
Licenca nr.10, datë 07.01.1998.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 01/03/96, datë 27.12.1997. Certifikata nr. 9 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Andrea GALATOULAS
Adresa: Rruga e Kavajës, G – KAM Business Center, Kati II, Tiranë.
Tel: 2278 500.
Faks: 2232 102.

9. INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA SH.A.
Licenca nr. 11, datë 10.08.1998.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 105, datë 10.08.1998. Certifikata nr.10 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Lorenzo RONCARI (deri më 31.12.2008)
Stefano FARABBI (nga 01.01.2009)
Adresa: Rruga “Ismail Qemali” Nr.27, P.O. Box 8319, Tiranë.
Tel: 2248 753/ 4/ 5/ 6.
Faks: 2248 762.


10. BANKA PROCREDIT SH.A.
Licenca nr. 12, datë 15.03.1999.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 22, datë 03.03.1999. Certifikata nr. 11 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: BoriIslav KOSTADINOV
Adresa: Rruga “Sami Frashëri”, Tirana e Re, P.O. Box. 2395, Tiranë.
Tel: 2271 272/ 3/ 4/ 5.
Faks: 2271 276.


11. BANKA EMPORIKI – SHQIPثRI SH.A.
Licenca nr. 14, datë 28.10.1999.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 105, datë 19.10.1999. Certifikata nr. 13 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: George CARACOSTAS
Adresa: Rruga “Kavajës”, “Tirana Tower”, Tiranë.
Tel: 225 87 55/56/57/58/59/60.
Faks: 2258 752.


12. BANKA E KREDITIT Tث SHQIPثRISث SH.A.
Licenca nr. 15, datë 28.08.2002.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr.66, datë 28.08.2002. Certifikata nr. 14 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Kamal Abdel MONEIM
Adresa: Rruga “Perlat Rexhepi”, Al-Kharafi Group Administration Building, Kati 1&2, Tiranë.
Tel: 2272 168; 2272 162.
Faks: 2272 162.


13. BANKA CREDINS SH.A.
Licenca nr. 16, datë 31.03.2003.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr.22, datë 26.03.2003. Certifikata nr. 15 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Artan SANTO
Adresa: Rruga “Ismail Qemali”, Nr.21 Tiranë.
Tel: 2222 916; 2234 096.


14. BANKA POPULLORE SH.A.
Licenca nr. 17, datë 16.02.2004.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 06, datë 11.02.2004. Certifikata nr.16 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Henri Maus de ROLLEY
Adresa: Bulevardi “Dëshmorët e Kombit’’, Kullat Binjake, Kulla 1, Kati 9, Tiranë.
Tel: 2280 442 / 3; 2272 789 / 90 / 91.
Faks: 2280 441; 2272 781.


15. BANKA UNION SH.A, TIRANث.
Licenca nr. 18, datë 09.01.2006.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 101, datë 28.12.2005. Certifikata nr.17 “Për sigurimin e depozitave”.
Drejtori: Gazmend KADRIU
Adresa: Bulevardi “Zogu I”, Pallati 13-katësh, përballë Stacionit të Trenit, Tiranë.
Tel: 2250 653; 2258 081.
Faks: 2250 654; 2272 880.


16. BANKA E PARث E INVESTIMEVE, ALBANIA SH.A.
Licenca nr. 19, datë 06.07.2007.
Miratuar me vendimin e Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë nr. 35, datë 27.06.2007. Certifikata nr. 12 “Për sigurimin e depozitave”, datë 18.07.2007.
Drejtori: Bozhidar TODOROV
Adresa: Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, Kullat Binjake, Kulla 2, Kati 14, Tiranë.
Tel: 2256 423 /4; 2280 210.
Faks: 2256 422.
 
Top