• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Liga, Porto shkatërron Vilarealin, Benfica fiton derbin portugez me Bragën

eGo0sTyle

System EngineerKompeticioni i dytë për nga rëndësia në futbollin evropian, Liga e Evropës, zhvilloi mbrëmë dy takimet e para gjysëmfinale.

Skuadra portugeze e Portos hodhi një hap të madh drejt finales së Ligës së Evropës pas shkatërrimit 5-1 të Villarreal në ndeshjen e parë gjysmëfinale, me kolumbianin Falcao që shënoi katër gola në këtë takim. Cani shënoi i pari në minutën e 45-të për Villareal, duke e mbyllur pjesën e parë në avantazh për spanjollët, por në të dytën portugezët shpërthyen duke realizuar të pesë golat, katër nga Falcao (49’ 11-m, 67’, 75’ dhe 90’) dhe një tjetër nga Guarin (61’).

Ndërkohë në derbin portugez Benfica arriti një fitore të ngushtë 2-1 me Bragën në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Evropës. Vardel (50’) kaloi në avantazh Benficën, por tri minuta më pas Vandinho barazoi rezultatin në të 53’. Golin e fitores e realizoi Cardozo në minutën e 59-të.

Ndeshjet e kthimit të gjysëmfinaleve të Ligës së Evropës do të luhen më 5 maj.
 
Private conversations
Help Users
    Top