• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Liga e Kampionëve 2015/16

Aver

VIPثshtë tërhequr shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, të cilin mund ta mësoni në pjesën e mëposhtme.Grupet:

Grupi A: PSG, Real Madrid, Shakhtar, Malmo

Grupi B: PSV, Manchester United, Cska MOSCOW, Wolfsburgu

Grupi C: Benfica, Athletico Madrid, Galatasaray, Astana

Grupi D: Juventus, Manchester City, Sevilla, Moenchengladbach

Grupi E: Barcelona, Leverkusen, Roma, Bate Borisov

Grupi F: Bayern Munich, Arsenal, Olympiacos, Dinamo Zagreb

Grupi G: Chelsea, Porto, Dinamo Kiev, Maccabi Telaviv

Grupi H: Zenit St, Valencia, Lyon, Gent.
 

Aver

VIP
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Rezultatet e ndeshjeve te para ne grupe:

Grupi A

Paris Saint Germain 2 - 0 Malmo
Real Madrid 4 - 0 Shakhtar Donetsk

Grupi B

Wolfsburg 1 - 0 CSKA Moskva
PSV 2 - 1 Man. United

Grupi C

Galatasaray 0 - 2 Atletico
Benfica 2 - 0 Astana

Grupi D

Man. City 1 - 2 Juventus
Sevilla 3-0 VfL Borussia Mِnchengladbach

Grupi E

Leverkusen 4 - 1 BATE
Roma 1 - 1 Barcelona

Grupi F

Dinamo Zagreb 2 - 1 Arsenal
Olympiacos 0 - 3 Bayern

Grupi G

Chelsea 4 - 0 Macabi Telaviv
Dynamo Kyiv 2 - 2 Porto

Grupi H

Valencia 2 - 3 Zenit
Gent 1 - 1 Lyon
 

Aver

VIP
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Gjendja në Grupet A, B, C dhe DKanë përfunduar ndeshjet e xhiros së dytë në Grupet A, B, C dhe D, të Ligës së Kampionëve. Më poshtë jua sjellim gjendjet aktuale të skuadrave në renditje.
Real Madridi dhe Paris Saint-Germaini vazhdojnë të jenë të paprekshëm në Grupin A. Los Blancos fituan me rezultat 0-2 kundër Malmos, derisa kampioni francez mposhti 0-3 Shakhtar Donetskun. Në këtë mënyrë, të dy klubet favorite të këtij grupi, kanë nga gjashtë pikë dhe do të luftojnë deri në fund për kreun e tabelës.

Të gjitha skuadrat në Grupin B kanë nga tri pikë. Në xhiron e dytë, CSKA Moska mposhti PSV Eindhovenin me rezultat 3-2, kurse Manchester Unitedi përmbysi Wolfsburgun me rezultat 2-1.

Benfica është në krye të Grupit C me gjashtë pikë, pas fitores si mysafir i Atletico Madridit (1-2). Klubi spanjoll ka tri pikë, kurse Astana dhe Galatasaray kanë nga një, pas barazimit të mëhershëm (2-2).

Juventusi është lider i vetëm në Grupin D me dy fitore (gjashtë pikë) pas triumfit ndaj Sevillas (2-0). Klubi spanjoll së bashku me Manchester Cityn (që mposhti Borussia Moenchengladbachun) kanë nga tri pikë. Klubi i Granit Xhakës nuk ka asnjë pikë pas dy xhirove të para. /Telegrafi/
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Sot dhe neser luhet ndeshjet e gjiros se katert te Champions League:

Group A November 3
20:45 Real Madrid ? - ? Paris Saint Germain
20:45 Shakhtar Donetsk ? - ? Malmoe FF

Group B November 3
20:45 Manchester United ? - ? CSKA Moscow
20:45 PSV Eindhoven ? - ? Wolfsburg

Group C November 3
16:00 FC Astana ? - ? Atletico Madrid
20:45 Benfica ? - ? Galatasaray

Group D November 3
20:45 Borussia Moenchengladbach ? - ? Juventus
20:45 Sevilla ? - ? Manchester City

Group E November 4
20:45 Barcelona ? - ? BATE Borisov
20:45 Roma ? - ? Bayer Leverkusen

Group F November 4
20:45 Bayern Munich ? - ? Arsenal
20:45 Olympiakos ? - ? Dinamo Zagreb

Group G November 4
20:45 Chelsea ? - ? Dynamo Kyiv
20:45 Maccabi Tel Aviv ? - ? FC Porto

Group H November 4
20:45 Gent ? - ? Valencia
20:45 Lyon ? - ? Zenit St. Petersburg
 
Redaktimi i fundit:

Aver

VIP
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Kjo ndeshje nuk ben te leshohet.

21:45 Real Madrid ? - ? Paris Saint Germain

Te gjitha ndeshjet duhet te fillojne ne 20:45 besoj.
 

London

carpe diem
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

I uroj nje fitore Manchester united se dobt jena boll
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Kjo ndeshje nuk ben te leshohet.

21:45 Real Madrid ? - ? Paris Saint Germain

Te gjitha ndeshjet duhet te fillojne ne 20:45 besoj.

E vertete Aver, leshimi im, sepse ne livescore.com (meqe eshte site anglez) cdo informate eshte 1 ore prapa.

Njesoj edhe ndeshja FC Astana ? - ? Atletico Madrid fillon ne oren 16:00

P.S. Po i permiresoj tash
 

Aver

VIP
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

E vertete Aver, leshimi im, sepse ne livescore.com (meqe eshte site anglez) cdo informate eshte 1 ore prapa.

Njesoj edhe ndeshja FC Astana ? - ? Atletico Madrid fillon ne oren 16:00

P.S. Po i permiresoj tash

Ma mori mendja se jane nga livescore ylli, por s'eshte nja problem edhe nese nuk i ndryshon.

Shumica e dijme tani.
 

Aver

VIP
Titulli: Liga e Kampionëve 2015/16

Kjo qe po ben Barcelona eshte krim kunder njerezimit.

Barcelona turpëron Romën

Barcelona 6-1 RomaBarcelona e ka shkatërruar Romën, me rezultatin e thellë 6-1, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve në Camp Nou.

Golat për ekipin e Luis Enriques i realizuan Pique, Adriano, Messi dhe Suarez nga dy herë, ndërsa golin e nderit për Romën e shënoi Edin Dzeko në minutën e fundit. /Gazeta Blic/
 
Private conversations
Help Users
    Top