• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Lidhjet shpirterore 💫

E keni provuar ndonjeher?

  • Po

  • Jo

  • Kur jam tap

  • Nuk besoj ne kto gjera


Results are only viewable after voting.

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Lidhje shpirterore kam me vendin tim... packa se njerezit aty se duan ate vend.
Por vendi im me kthen cdo gje nga e para..
Femijerine.. gjuhen.. humorin.. endrrat.. njerezit matern... edhe paqen e gjej ne ate vend.. e pse jo.. shpirtin du me e dhan atje.
Se cka ai vend ... me terheq nga fundi i botes ne menyre magjike..
oj ca tka gjet.
njehere flet per shpirtin binjak, tani per vendin tend. Moj flet per gje tjeter temaaa a kuptoveee??
lol
 

Desa

Libera a Me de Ignem
Ashtu si votova ashtu edhe besoj, nuk besoj pra.
Jam dakord me disa antarë mbi reaksionet kimike që me sa di unë zgjasin jo më shumë se një vit ( lajm i mirë për të dashuruarit) 😁
Pastaj hulumtime tjera flasin për ngjashmërinë mes prindit dhe personit që të tërheq 🤷‍♀️
Disi e kam të vështirë botën shpirtërore nga që kam bagazh jetësor - de facto. Me këtë mendoj: përputhshmëri të bazuar në gjene, edukatë, sinqeritet dhe sjellje.
Në këtë aspekt kam patur mundësinë të njoh persona të tillë, si në jetën reale po ashtu edhe virtuale. 😊
 

Darius

DENY IGNORANCE
Jam dakort me fjaline e pare, pasi keshtu e koncepton, por Aspak dakort me mendimin tend si perkufizim.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Më thuaj pra me pak fjalë, pse?
Ajo qe une mund te te theme eshte qe lidhja shpirterore, mund te lindi kudo, si ne jeten reale, edhe ne virtualitet.
Ketu mund ta njohesh ne menyren qe nuk do te arrije ta njihje pothuajse kurre ne jeten reale.
Ketu ekspozohet nje pjese e botes se individit e cila nuk ka mundesi te shfaqet ne jeten e perditshme ndoshta edhe kurre.
Mund te sjell nje shembull: nje shok i imi bashkshorten e tij, u njohen ne virtualitet. Jane aq te lumtur, aqsa ndihem xheloz :)

Ti po te duash e kthen edhe kete ne ndonje kontekst tjeter :)
 

Desa

Libera a Me de Ignem
Falemnderës për përgjigjen dhe jo, nuk e kthej në kontekst tjetër sepse kuptoj dhe respektoj diverzitetet e çdo individi.
Jam në botën e shkencave natyrore që nga mosha 19 vjeçe. Ato humane kanë vlerë në vete, por vetëm si teori 😊
Mbase ka të bëjë edhe introvertja në mua që nuk i dha shansë të përjetoja një gjë të tillë, botës shpirtërore!
 
Top